&noscript=1 /> Dovolená na statku v Meranu a okolí Dovolená na statku v Meranu a okolí
 
Dovolená na statku v Meranu a okolí
Dovolená na statku v Meranu a okolí

Alpská krajina středomořská atmosféra

Rekreační oblast

Meran a okolí

Meran a okolí: mezi palmami a alpskými pastvinami

Na dovolené na statku v Meranu a jeho okolí se snoubí městský život s rustikálními horskými vesnicemi. Kromě vinic a jablečných sadů na vás čekají také malebné pěší túry a hluboký vhled do kultury.

Na dovolené na statku v Meranu a jeho okolí se snoubí městský život s rustikálními horskými vesnicemi. Kromě vinic a jablečných sadů na vás čekají také malebné pěší túry a hluboký vhled do kultury.

Dovolená na statku v Meranu a jeho okolí má mnoho podob. Zde se snoubí jih a sever, Alpy a Středomoří, pestré události a nedotčená příroda. Dovolená v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Meranském regionu je také vhodná k mnoha příjemným objevům: v Meranu najdete elegantní obchody pod starobylými klenbami, stejně jako krásné promenády a exkluzivní vinařské akce. V mírném lázeňském městečku pod ochranou majestátního masivu Texelgruppe pobývala i rakouská císařovna Sissi. V údolí Ultental je podmanivá rozlehlá příroda a na hoře Deutschnonsberg lákají návštěvníky jemné lesy a kulinářské slavnosti, jako jsou Pampeliškové týdny. V údolí Schnalstal zaujmou impozantní ledovce a starobylé statky, údolí Passeiertal překvapí svými zvyky a Tschögglberg se ukáže jako obzvlášť klidný ráj pro pěší turisty s řídkými modřínovými lesy.

 

Dovolená na statku v Meranu a okolí

Vesnice v Meranském regionu si zachovaly svou kulturu a zvyky. Místní kapely a Střelecký spolek, tzv. Schützenverein, stále nosí své tradiční kroje ve dnech festivalů a slavností. V údolí Ultental se nacházejí rustikální dřevěné statky se šindelovými střechami, v údolí Passeiertal jsou to roubené chalupy i známé panské statky Schildhöfe a na Tschögglbergu jsou některé statky stále ještě pokryté doškovou střechou. V Meranu a okolních vesnicích na dně údolí se zemědělci živí pěstováním jablek a vína, zatímco ve vyšších polohách se chová dobytek. Sedláci zde znají své krávy jménem, prodávají mléko a někdy sami vyrábějí sýr, špek a klobásky Kaminwurzen.

Je to idylická dovolená obklopená přírodou a tradicemi, kterou zažijete v rekreačním apartmánu nebo pokoji na venkově v Meranu. Nikdy se tu nenudíte, čeká na vás mnoho kulturních akcí a památek, například rodný dům lidového hrdiny Andrease Hofera ve Svatém Leonhardu v Passeier nebo mnoho kostelů a kaplí v Laně.

 

Ze dna údolí na vrcholky hor

V Meranském regionu na vás čekají rozmanité túry mezi palmami, alpskými pastvinami a ledovci. Je zde hustá síť turistických stezek pro aktivní nadšence i rodiny s dětmi. Obzvláště oblíbené jsou téměř celoročně přístupné stezky Waalwege podél starých zavlažovacích kanálů. V okolí Merana je široká nabídka nenáročných i náročných horských túr. Oblíbenými turistickými oblastmi jsou Salten na Tschögglbergu, národní park Stilfser Joch v údolí Ultental a přírodní park Texelgruppe v Ötztalských Alpách, kde na zkušené horské turisty čekají mohutné třítisícové vrcholy. Jednou z nejkrásnějších vysokohorských okružních turistických tras v Alpách je Meranská vysokohorská stezka. Táhne se v délce 90 kilometrů přes údolí Schnalstal, Pfossental, Pfelderer Tal a Passeiertal. Vysokohorská stezka obchází v několika etapách masiv Texelgruppe, jehož horské vrcholy se vyzývavě vypínají k modré obloze. V nadmořské výšce 2 500 metrů se zde rozkládá deset jezer – Spronser Seen, největší alpská jezerní oblast. V Meranském regionu si přijdou na své také milovníci horských kol, kanoisté a paraglidisté. Passeiertal a Meran a jeho okolí jsou oblíbenou oblastí raftingu, paragliding je zážitkem zejména v údolí Ultental. V zimních měsících je zde mnoho příležitostí k idylickým túrám na sněžnicích a zábavným výletům na saních. Široké oblouky na dvou prknech mohou lyžaři provádět v ledovcové oblasti Schnalstal, na náhorní plošině Schwemmalm v Ultenském údolí, v Pfeldersu v údolí Passeiertal nebo v oblasti Meran 2000 u Haflingu. Během dovolené na statku v Meranu a okolí můžete nechat auto doma, protože kromě pravidelných vlaků sem jezdí také četné turistické autobusy, kyvadlová doprava na kolech a v zimě skibusy.

 

Když hory hoří

Každoročně třetí neděli po svatodušních svátcích, v neděli Nejsvětějšího srdce Páně, vystupuje mnoho obyvatel Jižního Tyrolska na vysoké svahy nebo horské vrcholy a aranžuje hromady dřeva do srdcí, křížů nebo velkých orlů. Za soumraku se zapalují ohně, které plápolají na obloze až do pozdních nočních hodin a jsou viditelné zdaleka. Požáry Nejsvětějšího srdce mají historické a náboženské pozadí. Roku 1797 Napoleon obsadil Tyrolsko. Tyrolští stavové se v zoufalství obrátili o pomoc k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a jako poděkování mu přísahali věčnou věrnost.

Další tradicí, která stojí za vidění a která vás čeká na dovolené v rekreačním apartmánu nebo pokoji, je podzimní Almabtrieb. Každý rok, když se krávy vracejí z vysokohorských pastvin kolem údolí Passeiertal nebo Ultental, jsou ozdobeny velkými zvony a barevnými květinovými věnci a vítány velkou slavností. Působivou událostí, kterou byste si na dovolené na statku v Meranu a okolí neměli nechat ujít, je také shánění ovcí v údolí Schnalstal s více než 4 000 ovcemi a kozami. V níže položených oblastech pokrytých vinnou révou je podzim mimořádným obdobím: v rustikálních světnicích a sklípcích ve vinařských šencích Buschenschänke se podávají tradiční jihotyrolské pokrmy, jako jsou těstoviny Schlutzkrapfen a pečené kaštany, s mladým vínem.

 

Co hovoří ve prospěch dovolené na statku v Meranu a okolí:

  • Půvabné lázeňské město s pestrým programem akcí
  • Turistické stezky mezi alpskými pastvinami a ledovci
  • Staré tradice a živé zemědělství
zobrazit více skrýt

Přehled rekreačních oblastí

Meran a okolí

Pěstování jablek v Etschtalu a vinařství na svazích. Chov hospodářských zvířat s produkcí mléka, ale také chov ovcí a koz výše než 1 000 m n. m. Známé je plemeno skotu Grauvieh, Schnalská ovce a Passeirská horská koza.

Merano a okolí

Harmonie protikladů

Ultental - Deutschnonsberg

Venkovská originalita

Passeiertal

Nekonečná příroda

Hafling - Vöran

Poklidný turistický ráj

Schnalstal

Vyhledat statky

Rekreační statky v Meranu a okolí

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
322 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
322 nalezený statek nalezené statky
 | 
Obermarson flower flower flower
Rodina Unterholzner  | Ulten  (Meran a okolí)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, koření z bylinek ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
5,0
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 68€ za noc
Fröhlichhof flower flower flower
Rodina Pichler  | Algund  (Meran a okolí)
Ovoce, Vinařství
Vlastní produkty ze statku : mamelády, ovocné šťávy, čerstvé ovoce podle sezóny ...
Selské nabídky: Cesta sklepy
4,8
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 95€ za noc
Salahaus flower flower
Rodina Duregger  | Vöran  (Meran a okolí)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : vejce, med, mamelády ...
Selské nabídky: hosté se mohou obsloužit v hospodárské zahrade, zažít sklizen sena, kurz knedlíku
5,0
"Velmi dobré"
(6 hodnocení)
objednávka přes internet
Apartmán od 100€ za noc
Výsledek vašeho hledání

Nejdůležitější události a akce

Čirá rozmanitost v Meranu a okolí

Turistické atrakce

Akce

Naleziště Ötziho: po stopách ledovcové mumie
Naleziště Ötziho
Po stopách ledovcové mumie
Prastaré modříny: Tři dobří obři v St. Gertraud
Prastaré modříny
Tři dobří obři v St. Gertraud
Panské statky v údolí Passeiertal: O šlechtě a privilegiích
Panské statky v údolí Passeiertal
O šlechtictví a privilegiích
Termální lázně Merano – oáza pohody v srdci Merana
Termální lázně Merano
Oáza pohody v srdci Merana
Zámek Tirol: Staré hradby plné historie
Zámek Tirol
Staré zdi plné historie
Zahrady zámku Trauttmansdorff: Kouzlo květů
Zámek Trauttmansdorff
Ponořte se do moře květů
Knottnkino: Přírodní trhák
Knottnkino
Přírodní trhák
05-06
května/října
vždy první neděli v měsíci od května do října
Neděle Tallner Sunntig
Schenna
13-12
dubna/května
Pampeliškové týdny
Ulten-Deutschnonsberg
07-14
července
Oldtimer Rallye Südtirol Classic
Schenna
21
července
Ultenský běh mezi statky
Ulten
srpna
Farmářský trh "Zuanochtenu"
Ulten-Deutschnonsberg
25
srpna
Palio v Burggrafenamtu
Merano
září
Transhumance – Přesun ovcí
Schnals
září
Shánění dobytka z pastvin v Pfeldersu
Moos in Passeier
září
Shánění dobytka z pastvin v údolí Ultental
Ulten
září
Velká cena Merana
Merano
20-03
října/listopadu
Kaštanové dny "Keschtnriggl"
Tisens
08-12
listopadu
WineFestival & Culinaria
Meran
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!