&noscript=1 /> Dovolená na statku v Ridnaunu
 
Dovolená na statku v Ridnaunu
Dovolená na statku v Ridnaunu

Pro objevitele a průzkumníky

Boční údolí

Ridnaun

Dovolená na statku v Ridnaunu

Ridnaunské údolí patří k obci Ratschings. Široké údolí lemované horami leží v pohoří Wipptal na severu Jižního Tyrolska.

Malebný alpský svět, který Ridnaun nabízí, stojí za dovolenou v létě i v zimě: běžkaři najdou na dně údolí moderně vybavené středisko, zatímco horská krajina vybízí v zimě k lyžařským túrám a v létě k pěším túrám. Hosté, kteří si užívají dovolenou na statku v rekreačním apartmánu nebo pokoji, mohou strávit celý den v přírodě – o příležitosti zde není nouze.

Ridnaunské údolí patří k obci Ratschings. Široké údolí lemované horami leží v pohoří Wipptal na severu Jižního Tyrolska.

Malebný alpský svět, který Ridnaun nabízí, stojí za dovolenou v létě i v zimě: běžkaři najdou na dně údolí moderně vybavené středisko, zatímco horská krajina vybízí v zimě k lyžařským túrám a v létě k pěším výletům. Hosté, kteří si užívají dovolenou na statku v rekreačním apartmánu nebo pokoji, mohou strávit celý den v přírodě.

 

V létě se mohou aktivní turisté s dobrou kondicí vydat na sedmihodinovou túru na Becherhaus. Horský útulek se nachází v nadmořské výšce 3 195 metrů a je nejvýše položeným útočištěm v Jižním Tyrolsku. Ti, kdo se chtějí méně věnovat sportu a více kultuře, jsou také ve správné prázdninové destinaci. Během dovolené na statku v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Ridnaunu se můžete seznámit s všudypřítomnou hornickou historií. Hornictví se zde provozovalo více než 800 let. Na hoře Schneeberg mezi Ridnaunem a údolím Passeiertal leží jeden z nejvýše položených dolů v Evropě. Těžilo se zde stříbro, olovo a zinek. Dnes je zpřístupněn návštěvníkům jako výstavní důl v Maiernu v Ridnaunském údolí. Pozoruhodné jsou také staré stroje na zpracování rudy – dodnes vzrušující svědectví průmyslové historie, v 19. století jedno z nejmodernějších technických zařízení v alpském regionu. Horníci po sobě zanechali stopy i hlouběji v údolí, kde kolem roku 1480 postavili hornickou kapli svaté Magdaleny. Ta byla vybavena vzácným křídlovým oltářem.

 

Poutavé pro staré i mladé

Historie hornictví je v Ridnaunu všudypřítomná. Více než 800 let zde sídlili horníci, kteří na Schneebergu těžili stříbro a olovo. Závod na zpracování rudy byl nyní přeměněn na zážitkovou atrakci a je možné jej navštívit. Nezapomenutelným zážitkem pro děti jsou také prohlídky s dobrodružným programem. Při prohlídce se děti společně s rodiči vydají na vzrušující hledání rudy. S kladívkem a železem, krumpáčem, lopatou a sítem mohou malí hledači hledat rudu ve štolách, na rudné skládce i v rybníce. Odborní průvodci vám poskytnou informace o skrytých pokladech uvnitř hory a o jejich využití. Návštěvníci se mohou těšit také na dobrodružnou prohlídku šachty se skutečným hornickým vybavením. Pokud vás hornictví opravdu baví, můžete se nechat vyvézt důlním vláčkem na štolu Poschhaus do výšky 2 000 metrů a proniknout ještě hlouběji do historie tohoto oboru. Navštívit můžete také původní závody na zpracování rudy a zříceniny takzvaných Bremsberge ("Brzdové hory"), přes které se ruda dopravovala po železnici do údolí.

 

Kulinářské zajímavosti

Po mnoha aktivitách, které si můžete v Ridnaunu dopřát, každému vyhládne. Typické pokrmy jihotyrolské kuchyně jsou tím nejlepším způsobem, jak se odměnit a potěšit své chuťové pohárky. Ridnaunská venkovská tradice stále žije v pokrmech podávaných nejen v horských chatách a restauracích, ale také při posvícení Ridnauner Kirchtag, které se koná každoročně v srpnu v centru obce. Na této typické lidové slavnosti se podávají smažené plněné taštičky “krapfen”, sýry a mnoho dalšího. Rámec slavnosti tvoří tradiční hudba.

V létě se mohou aktivní turisté s dobrou kondicí vydat na sedmihodinovou túru na Becherhaus. Tento horský útulek se nachází v nadmořské výšce 3 195 metrů a je nejvýše položeným útočištěm v Jižním Tyrolsku. Ti, kteří se chtějí méně věnovat sportu a více kultuře, jsou také ve správné prázdninové destinaci. Během dovolené na statku v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Ridnaunu se můžete seznámit s všudypřítomnou hornickou historií. Hornictví se zde provozovalo více než 800 let. Na hoře Schneeberg mezi Ridnaunem a údolím Passeiertal leží jeden z nejvýše položených dolů v Evropě. Těžilo se zde stříbro, olovo a zinek. Dnes je zpřístupněn návštěvníkům jako výstavní důl v Maiernu v Ridnaunském údolí. Pozoruhodné jsou také staré stroje na zpracování rudy – dodnes vzrušující svědectví průmyslové historie, v 19. století jedno z nejmodernějších technických zařízení v alpském regionu. Horníci po sobě zanechali stopy i hlouběji v údolí, kde kolem roku 1480 postavili hornickou kapli svaté Magdaleny. Ta byla vybavena vzácným křídlovým oltářem.

 

Poutavé pro staré i mladé

Historie hornictví je v Ridnaunu všudypřítomná. Více než 800 let zde sídlili horníci, kteří na Schneebergu těžili stříbro a olovo. Závod na zpracování rudy byl přeměněn na zážitkovou atrakci a je možné jej navštívit. Nezapomenutelným zážitkem pro děti jsou také prohlídky dobrodružného dolu s průvodcem. Při praktické prohlídce se děti společně s rodiči vydají na vzrušující hledání rudy. S kladívkem a železem, krumpáčem, lopatou a sítem mohou malí hledači hledat rudu ve štolách, na rudné skládce i v rybníce. Odborní průvodci vám poskytnou informace o skrytých pokladech uvnitř hory a o jejich využití. Návštěvníci se mohou těšit také na dobrodružnou prohlídku šachty se skutečným hornickým vybavením. Pokud vás hornictví opravdu baví, můžete se nechat vyvézt důlním vláčkem na štolu Poschhaus do výšky 2 000 metrů a proniknout ještě hlouběji do historie hornictví. Navštívit můžete také původní závody na zpracování rudy a zříceniny takzvaných Bremsberge ("Brzdové hory"), přes které se ruda dopravovala po železnici do údolí.

 

Kulinářské zajímavosti

Po mnoha aktivitách, které si můžete v Ridnaunu dopřát, každému vyhládne. Typické pokrmy jihotyrolské kuchyně jsou tím nejlepším způsobem, jak se odměnit a potěšit vaše chuťové pohárky. Ridnaunská venkovská tradice stále žije v pokrmech podávaných nejen v horských chatách a restauracích, ale také při posvícení Ridnauner Kirchtag, které se koná každoročně v srpnu v centru obce. Na této typické lidové slavnosti se podávají smažené plněné taštičky “krapfen”, sýry a mnoho dalšího. Rámec slavnosti tvoří tradiční hudba.

zobrazit více skrýt

Vyhledat statky

Rekreační statky v Ridnaunu

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
5 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
5 nalezený statek nalezené statky
 | 
Fassnauerhof flower flower flower
Rodina Kruselburger  | Ratschings  (Eisacktal)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, med ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
5,0
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 65€ za noc
Nagelehof flower flower flower
Rodina Nagele  | Ratschings  (Eisacktal)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, mamelády ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Apartmán od 70€ za noc
Joggelehof flower flower flower
Rodina Wurzer  | Ratschings  (Eisacktal)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den
4,0
"Dobré"
(2 hodnocení)
Apartmán od 60€ za noc
Výsledek vašeho hledání

3 důvody

Dovolená v Ridnaunu

Dříve nejvýše položená těžební oblast v Evropě

Četné horské pastviny a horská chata ve výšce 3.195 m

Perfektně upravené běžkařské tratě, čerstvý prachový sníh

Muzea a panoramatické trasy

V Ridnaunu odjakživa provozují horské zemědělství a také se snaží co nejlépe chránit krajinu a přírodu. Nachází se zde také Jihotyrolské muzeum myslivosti a rybářství: na hradě Wolfsthurn u Mareitu mohou zájemci nahlédnout do historie myslivosti a rybářství v této oblasti.

V Ridnaunu odjakživa provozují horské zemědělství a také se snaží co nejlépe chránit krajinu a přírodu. Nachází se zde také Jihotyrolské muzeum myslivosti a rybářství: na hradě Wolfsthurn u Mareitu mohou zájemci nahlédnout do historie myslivosti a rybářství v této oblasti.

Hradní komplex, v němž se nachází muzeum, je jednou z mála světských barokních staveb v Jižním Tyrolsku. Součástí prohlídky muzea je také návštěva farního kostela svatého Pankráce, který se nachází pod hradním komplexem.

Ridnaunské údolí nabízí mnoho možností rodinných výletů a aktivit, ať už v zasněžené zimní krajině nebo za slunečných letních dnů. Za výlet stojí například Burkhardklamm, divoce romantická soutěska, kde ze skály vyvěrá mohutný proud vody. Dostanete se k němu po panoramatické stezce, která je vaší cestou k objevování krás pohoří Stubaiských Alp.

zobrazit více skrýt
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!