&noscript=1 /> Dovolená na statku v Schaldersu
 
Dovolená na statku v Schaldersu
Dovolená na statku v Schaldersu

Malý, ale pěkný

Boční údolí

Schalders

Dovolená na statku v Schaldersu

Schalderské údolí, známé také pod jednoduchým názvem Schladers, leží nad Vahrnem v Jižním Tyrolsku. Nabízí výjimečný výhled na bývalé biskupské město Brixen, které se rozkládá na jeho úpatí.

Do údolí se dostanete z Brixenské kotliny po úzké horské silnici. Hosté, kteří si dopřejí dovolenou na statku v Schaldersu, se mohou těšit na příjemný odpočinek – daleko od hektiky, stresu a každodenního shonu.

Nad Vahrnem v Jižním Tyrolsku leží Schalderské údolí, známé také pod jednoduchým názvem Schladers. Nabízí neobvyklý výhled na bývalé biskupské město Brixen, které se rozkládá na jeho úpatí.

Do údolí se dostanete z Brixenské kotliny po úzké horské silnici. Hosté, kteří si dopřejí dovolenou na statku v Schaldersu, se mohou těšit na příjemný odpočinek – daleko od shonu a stresu každodenního života.

 

Horská vesnice Schalders, jediná větší osada v údolí, má 300 obyvatel. Vesnice leží v nadmořské výšce 1 150 metrů. Jejím centrem je farní kostel svatého Wolfganga. Byl vysvěcen roku 1436, o dvě stě let později byl přestavěn a rozšířen v typickém stylu raného baroka. Na oltářním obraze je vyobrazen svatý Wolfgang. Byl to dar od sousední obce Neustift, kde sídlí klášter augustiniánů kanovníků v Neustiftu, jeden z nejvýznamnějších klášterů v celém Tyrolsku. Kromě návštěvy farního kostela se hostům rekračních apartmánů a pokojů vyplatí udělat si výlet na četné horské vrcholy Sarntalských Alp, které údolí obklopují.

 

Procházky přírodou

Během dovolené na statku v Schaldersu se rozhodně nebudete nudit – možnosti programu jsou zde vskutku rozmanité. Turisté, aktivní návštěvníci, ale především milovníci přírody jsou tu na správném místě. Schalders je ideálním výchozím bodem nejrůznějších pěších túr a lyžařských výletů. Například si určitě nenechte ujít Schrüttenská jezera. Leží v nadmořské výšce 1950 metrů, jsou malebná a křišťálově čistá, lemovaná lesy a skalami. Kdo má rád náročnější trasy, může absolvovat pouť Schalderer Gipfelrunde, která končí u Königsangeru.

 

Lyžařské túry a horská kola

Schalderské údolí je ideálním místem nejen pro pěší turisty, kteří si chtějí užít dovolenou na statku, ale také pro skialpinisty a cyklisty na horských kolech. Údolí, které je dlouhé asi osm kilometrů, je z obou stran obklopeno lesy. Uprostřed idylické přírody lze podnikat náročné lyžařské túry na Gaishorn nebo na sluncem zalitou Karspitze.

V létě jsou lesní cesty ideální pro jízdu na horském kole nebo elektrokole. Dlouhá přírodní trasa vede ze Schaldersu do Franzensfeste, dále do Brixenu a zpět. Za zajížďku stojí i Spilucker Scharte, která vede podél hlavní trasy. Ale tu by měli absolvovat jen opravdu zkušení cyklisté.

Horská vesnice Schalders, jediná větší osada v údolí, má 300 obyvatel. Vesnice leží v klidné nadmořské výšce 1 150 metrů. Jejím centrem je farní kostel svatého Wolfganga. Byl vysvěcen roku 1436, o dvě stě let později byl přestavěn a rozšířen v typickém stylu raného baroka. Na oltářním obraze je vyobrazen svatý Wolfgang. Byl to dar od sousední obce Neustift, kde sídlí klášter augustiniánů kanovníků v Neustiftu, jeden z nejvýznamnějších klášterů v celém Tyrolsku. Kromě návštěvy farního kostela se hostům rekračních apartmánů a pokojů vyplatí udělat si výlet na četné horské vrcholy Sarntalských Alp, které údolí obklopují.

 

Procházky přírodou

Během dovolené na statku v Schaldersu se rozhodně nebudete nudit – možnosti programu jsou zde příliš rozmanité. Turisté, aktivní rekreanti, ale především milovníci přírody jsou tu na správném místě. Schalders je ideálním výchozím bodem nejrůznějších pěších túr a lyžařských výletů. Například Schrüttenská jezera si nenechte ujít, jsou malebná a křišťálově čistá, lemovaná skalami a lesy leží ve výšce 1950 metrů. Kdo má rád náročnější trasy, může absolvovat pouť Schalderer Gipfelrunde, která končí u Königsangeru.

 

Ski túry a horská kola

Schalderské údolí je ideálním místem nejen pro pěší turisty, kteří si chtějí užít dovolenou na statku, ale také pro skialpinisty a cyklisty na horských kolech. Údolí, které je dlouhé asi osm kilometrů, je z obou stran obklopeno lesy a uprostřed idylické přírody lze podnikat náročné lyžařské túry na Gaishorn nebo na sluncem zalitou Karspitze.

V létě jsou lesní cesty ideální pro jízdu na horském kole nebo elektrokole. Dlouhá přírodní trasa vede ze Schaldersu do Franzensfeste, dále do Brixenu a zpět. Za zajížďku stojí i Spilucker Scharte, která leží podél trasy, ale tu by měli absolvovat jen zkušení cyklisté.

zobrazit více skrýt

Vyhledat statky

Rekreační statky v Schaldersu

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
2 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
2 nalezený statek nalezené statky
 | 
Lercherhof flower flower
Rodina Larcher  | Vahrn  (Eisacktal)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka
Selské nabídky: Práce ve stáji, Ve stájích, Zažít sklizen sena ...
Apartmán od 85€ za noc
Heidenbergerhof
Rodina Larcher  | Vahrn  (Eisacktal)
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, mamelády ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Ve stájích, Zažít sklizen sena ...
Apartmán od 85€ za noc
Výsledek vašeho hledání

3 důvody

Dovolená v Schaldersu

Autentická horská vesnice v Sarntalských Alpách.

Osvěžující skok do ledového Schrüttenského jezera

Tradiční schalderské krapfen

Tradiční jídlo: schalderské krapfen

Jižní Tyrolsko je proslulé svou domácí kuchyní. Schalderské krapfen jsou jedním z domácích pokrmů, jež si labužníci mohou dopřát o dovolené na statku v údolí Eisacktal. Toto pečivo je plněné tvarohem a bramborami. Rozhodně stojí za hřích.

Jižní Tyrolsko je proslulé svou domácí kuchyní. Schalderské krapfen jsou jedním z domácích pokrmů, jež si labužníci mohou dopřát o dovolené na statku v údolí Eisacktal. Toto pečivo je plněné tvarohem a bramborami. Rozhodně stojí za hřích.

Jaký je nejlepší způsob regenerace po všech sportovních aktivitách, které nabízí Schalderské údolí? Nejlepší je doplnit energii typickými jihotyrolskými selskými pokrmy. Ideální jsou schalderské krapfen, které jsou součástí tradice tohoto údolí. Díky nim na předchozí námahu rychle zapomenete. Recept na ně se předává z generace na generaci. Nejprve se smíchají žitná mouka, pšeničná mouka, scezené brambory, mléko, olej, sůl a vejce. Těsto se vyválí a z něj se pak vykrajují kulaté placky. Uprostřed je náplň, která se skládá z opečené cibule, brambor, tvarohu, pažitky a muškátového oříšku. Pak placky přeložte do půlkruhů, dobře je uzavřete a upečte v rozpáleném oleji. Slavnostním zakončením každého sportovního dne pak může být zakousnutí do ještě teplých taštiček.

zobrazit více skrýt
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!