&noscript=1 /> Dovolená na statku ve Schlinigu
 
Dovolená na statku v Schlinigu
Dovolená na statku v Schlinigu

Celoroční turistika

Boční údolí

Schlinig

Dovolená na statku ve Schlinigu

Schlinigské údolí v Jižním Tyrolsku se táhne od Schleisu k chatě Sesvenna a ke Schlinigskému průsmyku ve výšce 2 330 metrů směrem ke švýcarským hranicím. Pro milovníky pěší turistiky je Schlinig ideálním výchozím bodem.

Stálým společníkem hostů ubytovaných v rekreačním apartmánu nebo pokoji ve Schlinigu je nádherná alpská flóra: vzácné sasanky hajní, arnika, hořec a protěž alpská dělají z každé túry nezapomenutelný zážitek. Hosté se mohou zastavit na jídlo v mnoha chatách s obsluhou, které se pyšní vynikajícími jihotyrolskými specialitami.

Schlinigské údolí v Jižním Tyrolsku se táhne od Schleisu k chatě Sesvenna a ke Schlinigskému průsmyku ve výšce 2 330 metrů směrem ke švýcarským hranicím. Pro pěší turisty je Schlinig ideálním výchozím bodem.

Stálým společníkem hostů ubytovaných v rekreačním apartmánu nebo pokoji ve Schlinigu je nádherná alpská flóra: vzácné sirné sasanky, arnika, hořec a alpská protěž dělají z každé túry nezapomenutelný zážitek. Hosté se mohou zastavit na jídlo v mnoha chatách s obsluhou, které se pyšní vynikajícími jihotyrolskými specialitami.

 

Trasa přes Schlinigský průsmyk sloužila jako pašerácká stezka, po které se přes hranice převáželo žádané zboží, například káva nebo cigarety. Pašování ve vysokohorských pohraničních oblastech bylo v minulosti pro obyvatelstvo často důležitým přivýdělkem. Tam, kde dříve vedly stezky pašeráků, se nyní pohybují turisté. Jedna ze stezek vede asi 19 kilometrů ze Schlinigu do Unterengadinu. Tato túra s bohatou historií vyžaduje trochu kondice, ale odměnou vám bude dechberoucí výhled na nejvyšší horu Jižního Tyrolska, Ortler.

 

Zábava na lyžích a běžkách

Cesta do Schlinigu vede přímo kolem údolní stanice lyžařského areálu Watles: Oblíbený lyžařský areál v hraničním trojmezí poblíž Švýcarska a Rakouska nabízí široké sjezdovky a nádherné horské panorama. Je zde 18 kilometrů sjezdovek, které jsou vhodné zejména pro rodiny. Děti se mohou vyřádit v dětském ráji, na sjezdovce nebo na čtyřkilometrové přírodní sáňkařské dráze. Ze Schlinigu vedou do vysokých hor četné trasy pro pěší turisty a turisty na sněžnicích.

Ve Watlesu si přijdou na své i běžkaři: V lyžařském centru Nordic Schlinig mají začátečníci i pokročilí k dispozici 15 kilometrů běžeckých tratí. Tratě jsou vždy perfektně upravené. Protože standardy běžeckého centra jsou velmi vysoké, konají se zde totiž i mezinárodní závody v běhu na lyžích.

 

Horská túra na Monterodes

Úchvatné alpské panorama a spoustu nedotčené přírody nabízí horská túra na Monterodes. 2 361 metrů vysoký vrchol leží jižně od údolí Schlinigtal. Výlet začíná přímo ve vesničce Schlinig a vede do kopce na osamělý vrchol Kälberalm. Již zde se turistům naskytne nádherný výhled na Schlinigské údolí a pohoří Sesvenna a Watles.

Chcete-li se dostat na Monterodes, vystoupáte dále na Scharte. Na vrchol se celkem rychle dostanete po hřebeni. A tam vás očekává nádherný výhled od Reschenu až po masiv Ortler. Sestup je možný jak po výstupové trase, tak přes Schleiser Alm skrze údolí Arundatal.

Trasa přes průsmyk Schlinigpass sloužila jako pašerácká trasa pro přepravu žádaného zboží, jako je káva nebo cigarety, přes hranice. Pašování ve vysokohorských pohraničních oblastech bylo v minulosti pro obyvatelstvo často důležitým přivýdělkem. Tam, kde dříve vedly stezky pašeráků, se nyní pohybují turisté. Jedna ze stezek vede asi 19 kilometrů ze Schlinigu do Unterengadinu. Tato túra s bohatou historií vyžaduje trochu kondice, ale odměnou vám bude úchvatný výhled na nejvyšší horu Jižního Tyrolska, Ortler.

 

Zábava na lyžích a běžkách

Cesta do Schlinigu vede přímo kolem údolní stanice lyžařského areálu Watles: Oblíbený lyžařský areál v hraničním trjomezí poblíž Švýcarska a Rakouska nabízí široké sjezdovky a nádherné horské panorama a 18 kilometrů sjezdovek, které jsou vhodné zejména pro rodiny. Děti se mohou vyřádit v dětském ráji, na sjezdovce nebo na čtyřkilometrové přírodní sáňkařské dráze. Ze Schlinigu vedou do vysokých hor četné trasy pro pěší turisty a turisty na sněžnicích.

Ve Watlesu si přijdou na své i běžkaři: V lyžařském centru Nordic Schlinig mají začátečníci i pokročilí k dispozici 15 kilometrů běžeckých tratí. Tratě jsou vždy perfektně upravené, protože standardy běžeckého centra jsou vysoké, konají se zde totiž i mezinárodní závody v běhu na lyžích.

 

Horská túra na Monterodes

Úchvatné alpské panorama a spoustu nedotčené přírody nabízí horská túra na Monterodes. 2 361 metrů vysoký vrchol leží jižně od údolí Schlinigtal. Výlet začíná přímo ve vesnici Schlinig a vede do kopce na osamělý vrchol Kälberalm. Již zde se turistům naskytne nádherný výhled na Schlinigské údolí a pohoří Sesvenna a Watles.

Chcete-li se dostat na Monterodes, vystoupáte dále na Scharte. Na vrchol se celkem rychle dostanete po hřebeni. A na vrcholu vás očekává nádherný výhled od Reschenu až po masiv Ortler. Sestup je možný jak po výstupové cestě, tak přes Schleiser Alm skrze údolí Arundatal.

zobrazit více skrýt

Vyhledat statky

Rekreační statky ve Schlinigu

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
7 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
7 nalezený statek nalezené statky
 | 
Unterlutaschghof flower flower flower flower flower
Rodina Habicher  | Mals  (Vinschgau)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: Zažít sklizen sena, Ve stájích, Zažít selský všední den ...
5,0
"Vynikající"
(46 hodnocení)
Pokoje od 105€ za noc
Apartmán od 155€ za noc
Sesvennahof flower flower flower
Rodina Patscheider  | Mals  (Vinschgau)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
5,0
"Velmi dobré"
(2 hodnocení)
Pokoje od 80€ za noc
Apartmán od 76€ za noc
Röfen-Hof flower flower flower
Rodina Mazagg  | Mals  (Vinschgau)
Chov zvířat
Produktový koutek: sýr, máslo, čerstvé maso ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
4,9
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 60€ za noc
Výsledek vašeho hledání

3 důvody

Dovolená ve Schlinigu

Tichý konec údolí na úpatí pohoří Sesvenna

Pašerácké stezky: výlet s historií

Po stopách mnichů v klášteře Marienberg

Na kole z Jižního Tyrolska do Švýcarska

Pohoří Sesvenna zasahuje do tří zemí: Švýcarska, Rakouska a Itálie. Schlinigský průsmyk je nejdůležitějším přechodem v tomto pohoří. Ze Schlinigu se také můžete vydat na výlet na horském kole přes Schlinigský průsmyk až do Švýcarska a zpět.

Pohoří Sesvenna zasahuje do tří zemí: Švýcarska, Rakouska a Itálie. Schlinigský průsmyk je nejdůležitějším přechodem v tomto pohoří. Ze Schlinigu se také můžete vydat na výlet na horském kole přes Schlinigský průsmyk až do Švýcarska a zpět.

Horští cyklisté brzy nechávají tuto pěknou vesnici za sebou. Trasa dál vede působivou horskou krajinou. Vyplatí se občas sestoupit a odpočinout si, protože tak si můžete lépe prohlédnout nádhernou alpskou flóru. Za salaší Schliniger Alm pokračuje stezka strmým úsekem k chatě Sesvennahütte. Tam začíná stezka na průsmyk Schlinigpass o 100 metrů výše, který je obklopen vlahými loukami s jejich typickými rostlinami.

Poté následuje poměrně náročný sestup do soutěsky Uina. Další kilometr je vhodné kolo tlačit. Na konci soutěsky začíná 8,5 km dlouhý sjezd do malé švýcarské vesničky Sur En a dále do Scuolu a průsmyku Costainas. Po sjezdu do Lü čekají na cyklisty nenáročné stezky až do Müstairu. Odtud vede cyklostezka do Malsu - a tím zpět do Jižního Tyrolska - odkud se můžete vrátit také do Schlinigu.

zobrazit více skrýt
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!