&noscript=1 /> Dovolená na statku v Suldenu
 
Dovolená na statku v Suldenu
Dovolená na statku v Suldenu

Ledovce a horské louky

Boční údolí

Sulden

Dovolená na statku v Suldenu

Mezi nejvyššími horskými masivy Jižního Tyrolska leží na úpatí mohutné hory Ortler údolí Sulden a stejnojmenná vesnice.

V obci Prad am Stilfser Joch se silnice rozvětvuje a vede až do výšky 1 900 metrů, kde leží vesnice Sulden. Pokud strávíte dovolenou na statku v Suldenu, budete mít na dosah vysokohorské oblasti. Na čtyři sta obyvatel je zvyklých začínat svůj den panoramatem jako z pohlednice – pro hosty rekreačních apartmánů nebo pokojů je to vždy velmi zvláštní zážitek, když je brzy ráno přivítají vysoké hory masivu Ortler.

Na úpatí mohutného Ortleru, v nejvyšších horských masivech Jižního Tyrolska, leží údolí Sulden a stejnojmenná vesnice.

U obce Prad am Stilfser Joch se silnice rozvětvuje a vede až do výšky 1 900 m, kde se nachází malá vesnice. Kdo tráví dovolenou na statku v Suldenu, má vysokohorský svět na dosah ruky. Přibližně 400 obyvatel je zvyklých začínat svůj den panoramatem jako z pohlednice – pro hosty rekreačních apartmánů nebo pokojů je vždy velmi zvláštním zážitkem, když je brzy ráno přivítají vysoké hory masivu Ortler.

 

Sulden byl poprvé turisticky rozvíjen koncem 19. století, kdy byla do této horské obce postavena silnice. Sulden leží uprostřed národního parku Stilfserjoch, jedné z největších přírodních rezervací v Evropě. Zde můžete zažít tu nejčistší přírodu. Obyvatelé vesnice si této idyly také váží, a proto pěstují udržitelný životní styl. V tomto smyslu se také v Suldenu žije turistikou: klidnou a kontemplativní, s vědomím nutnosti chránit přírodu.

 

Uprostřed přírody

Pro ty, kteří mají rádi turistiku, je Sulden přesně tím pravým místem. Začíná zde přibližně 115 kilometrů turistických tras a přímo z obce lze vystoupit na 27 třítisícových vrcholů. Ať už se jedná o nenáročnou túru na salaše, nebo o via ferratu pro zkušené horolezce: v okolí Suldenu si každý najde to své. Ledovcový svět v okolí Suldenu je úchvatný v létě, ale za výlet stojí i v chladném období. Odtud se můžete vydat na 44 kilometrů rozmanitých sjezdovek a užít si zábavu na lyžích v zasněžené krajině. Během dovolené v Suldenu rozhodně není nouze o další možné aktivity. Boční údolí láká na skialpinismus, běžecké lyžování, sáňkování, túry na sněžnicích, lezení po ledu nebo jízdu v kočáře.

 

Nezanedbává se zde ani kultura

Pokud se chcete o dovolené dále kulturně vzdělávat, můžete v Suldenu a okolí navštívit tři muzea. Messnerovo horské muzeum Ortles se zabývá tématem ledu, extrémní horolezec Reinhold Messer vám v Alpine Curiosa přiblíží svůj osobní pohled na alpinismus pomocí zajímavostí a kuriozit spojených s tímto sportem. Muzeum Ortles v základní škole v Suldenu zase návštěvníky provede stoletou historií cestovního ruchu.

Sulden byl poprvé zpřístupněn cestovnímu ruchu koncem 19. století, kdy byla postavena silnice do horské vesnice. Sulden leží uprostřed národního parku Stilfserjoch, jedné z největších přírodních rezervací v Evropě. Zde můžete zažít tu nejčistší přírodu. Obyvatelé vesnice si této idyly také váží, a proto pěstují udržitelný životní styl. V tomto smyslu se také v Suldenu žije turistikou: vděčnou, klidnou, kontemplativní a vědomou si přírody.

 

Uprostřed přírody

Pro ty, kteří mají rádi turistiku, je Sulden přesně tím pravým místem. Začíná zde přibližně 115 kilometrů turistických tras a přímo z obce lze vystoupit na 27 třítisícových vrcholů. Ať už se jedná o nenáročnou túru na salaše, nebo o via ferratu pro zkušené horolezce: v okolí Suldenu si každý najde to své. Ledovcový svět v okolí Suldenu je úchvatný v létě, ale za výlet stojí i v chladném období. Odtud se můžete vydat na 44 rozmanitých kilometrů sjezdovek a užít si zábavu na lyžích v zasněžené krajině. Během dovolené v Suldenu rozhodně není nouze o různé aktivity. Boční údolí láká také na skialpinismus, běžecké lyžování, sáňkování, túry na sněžnicích, lezení po ledu nebo jízdu v kočáře.

 

Nezanedbává se zde ani kultura

Pokud se chcete v Suldenu dále kulturně vzdělávat, můžete navštívit tři muzea v Suldenu a okolí. Messnerovo horské muzeum Ortles se zabývá tématem ledu, zatímco extrémní horolezec Reinhold Messer vám v Alpine Curiosa přiblíží svůj osobní pohled na alpinismus prostřednictvím kuriozit. Muzeum Ortles v základní škole v Suldenu zase návštěvníky provede stoletou historií cestovního ruchu.

zobrazit více skrýt

Vyhledat statky

Rekreační statky v Suldenu

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
0 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
0 nalezený statek nalezené statky
 | 
Výsledek vašeho hledání

3 důvody

Dovolená v Suldenu

Triumvirát: Zebru Königsspitze a Ortler

Zasněžené sjezdovky v ledovcové lyžařské oblasti

Tři horská muzea v oblíbeném prázdninovém středisku

Muzeum v hoře

Ledovcová oblast v okolí Suldenu patří k oblíbeným místům Reinholda Messnera. Zřejmě proto zde vybudoval jedno ze svých horských muzeí. V podzemním muzeu si můžete prohlédnout stálou výstavu "Na konci světa".

Ledovcová oblast v okolí Suldenu patří k oblíbeným místům Reinholda Messnera. Zřejmě proto zde vybudoval jedno ze svých horských muzeí. V podzemním muzeu si můžete prohlédnout stálou výstavu "Na konci světa".

Při návštěvě Messnerova horského muzea Ortles of Sulden se návštěvníci dostanou až do srdce hor. Přes šikmé úrovně procházejí hlouběji a hlouběji do uměle vytvořené jeskyně. Stálá expozice se zaměřuje na zážitky Reinholda Messnera v ledu a tmě, na sněžné lidi i sněžné lvy. Najdete zde největší světovou sbírku obrázků Ortlera a horolezeckých a ledolezeckých pomůcek ze dvou století. Návštěvníci si mohou z první ruky udělat představu o ledových horách, Arktidě a Antarktidě, nebo o nezkrotné síle lavin.

zobrazit více skrýt
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!