&noscript=1 /> Geislerské vrcholy v údolí Villnösstal – Jižní Tyrolsko Geislerské vrcholy v údolí Villnösstal – Jižní Tyrolsko
 
Geislerské vrcholky: Přírodní kino Dolomit
Geislerské vrcholky: Přírodní kino Dolomit

Výletní cíl

Geislerské vrcholy

Geislerské vrcholky: Přírodní kino Dolomit

I když jste na dálnici mezi Vahrnem a Klausenem velmi soustředěni, nevyhnutelně se vám dostanou do levého zorného pole: elegantní skalní věže skupiny Geisler jsou více než jen oblíbeným motivem k fotografování.

Těchto 19 skalnatých sourozenců masivu Geisler, kteří jsou si navzájem velmi podobní, se zvedá k nebi téměř jako špičaté jehly. Geislerské vrcholy patří do přírodního parku Puez-Geisler a tvoří hřeben mezi Villnößem a Grödenským údolím.

Hlavním vrcholem je Sass Rigais s výškou 3 025 metrů ve východní části pohoří. Dalšími vrcholy jsou Wasserkofel, Odla di Valdussa, Furchetta, Sas de Mesdì, Villnösser Odla, Villnösser Turm, Große a Kleine Fermeda. Mimochodem, v ladinštině se vrcholům říká "Odles", jehly, jak příhodné!

Byly to právě stěny Geisleru, které vyzvaly extrémního horolezce Reinholda Messnera k jeho prvním horolezeckým pokusům v dětství. Není tedy divu, že vrcholy Geislerovy hory dnes zdolalo nespočet horolezců po mnoha cestách. Na vrchol Sass Rigais vedou také dvě via ferraty, které se dají zvládnout i za jeden den, a to od náročného výstupu na východ a sestupu po via ferratě na jihu.

Pro ty, kteří dávají přednost pevné půdě pod nohama, je v okolí Geislerpitzen na výběr z mnoha pěších túr.

Okružní túra

Pohádková okružní túra kolem Geislerspitzen vede kolem několika chat a vysokohorských pastvin. Výstupy jsou pozvolné, alpská flóra bujná. Horskou túru lze dobře sestavit i jako dvoudenní, protože na trase jsou odpočívadla, kde lze i přenocovat.

Trasa vede z pastviny Zanseralm přes Gampenalm k chatě Schlüterhütte, dále přes Bronsoijoch, Kreuzjoch a Wasserscharte do Cislesalpe. Zpáteční trasa se napojuje na stezku Adolfa Munkla přes Panascharte.

Geislerské vrcholky: Přírodní kino Dolomit

Stezka Adolfa Munkla

Stezka Adolfa Munkla na úpatí impozantních severních stěn Geislerspitzen je považována za mimořádně krásnou. Tato trasa s převýšením přibližně 400 metrů je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a vyznačuje se rozmanitou krajinou s několika horskými chatami, které lákají k zastávce na občerstvení. Prohlídka začíná u Waldschenke jihovýchodně od kostela sv. Magdaleny ve Villnößu. Z parkoviště se vydejte po značkách na Broglesalm, nejprve po široké lesní cestě do údolí, poté podél potoka Broglesbach až na začátek stezky Adolfa Munkla.

Tudy vede stezka východním směrem, částečně po vrstevnici, částečně mírně stoupající, v oblasti hranice lesa pod Geislerskými vrcholy. Cestou můžete sestoupit na Gschnagenhardtalm, Geisleralm a Glatschalm nebo pokračovat v túře do kopce na Gampenalm.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti Geislerských vrcholů
28 nalezený statek nalezené statky
Ansitz Ranuihof flower flower flower flower
Rodina Runggatscher  | Villnöss
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mamelády, sirup, koření z bylinek ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Ve stájích, Prohlídka dvora
Vzdálenost 0,4 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(27 hodnocení)
Pokoje od 128€ za noc
Unterkantiolerhof flower flower flower flower
Rodina Mantinger  | Villnöss
Chov zvířat
Produktový koutek: mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: práce ve stáji, ve stájích, prohlídka dvora ...
Vzdálenost 0,7 km
Pozice na mapě
4,8
"Velmi dobré"
(77 hodnocení)
objednávka přes internet
Apartmán od 119€ za noc
Oberkantiolhof flower flower flower flower
Rodina Obexer  | Villnöss
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, vejce, mamelády ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 0,8 km
Pozice na mapě
5,0
"Vynikající"
(72 hodnocení)
Pokoje od 90€ za noc
Apartmán od 130€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Geislerské vrcholy

Další informace

Contacts
Funes Tourism Association
Peterweg 10
39040 Villnöss/Funes valley
Closed
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Equipment
It is advisable to carry a via ferrata set.
Park
Car park Zans subject to a fee
Safety instructions
Carry suitable equipment
General description

The Sass Rigais is the main summit of the Geisler and with its 3025 m an absolute must for anyone who wants to conquer the pale mountains. Sure-footedness, head for heights, experience in the mountains and the use of a climbing harness are required. 

Route description
• Hiking time: 6h 40min • Trail numbers: 28, 29 • The hike starts at the car park Ranui (1370 m) near St. Magdalena. Walk on trail no. 28, a wide forest road, continually ascending through the woods until you reach a crossroads (1716 m). Turn right and after a few metres you will find the beginning of trail no. 29. Follow the serpentine, narrow and steeper trail no. 29 to reach Mittagsscharte (2597 m). The stunning view of Villnöss Valley is worth a short rest. In the Mittagsscharte, there is the access to the via ferrata which leads to the summit of the Sass Rigais. It is equipped with steel ropes and belaying with a climbing harness is strongly recommended as the trail consists of many exposed parts. Danger, falling rocks due to other mountaineers! The last few metres to the summit, you have to walk on a narrow, exposed crest which is not equipped with a steel rope. From the summit of the Sass Rigais (3025 m) you will have an impressive panoramic view of the surrounding valleys and peaks of the Dolomites.
description to arrive at destination

Through the Eisacktal/Valle Isarco valley to Klausen/Chiusa; turn into Villnöss/Funes valley and drive to St. Johann – Ranui (car park subject to charge) 

Public transport
By bus from Klausen/Chiusa or Brixen/Bressanone through Villnöss/Funes valley to the bus stop Ranui (from there 5-min-walk to starting point)