&noscript=1 /> Kalternské jezero u Kalternu – Jižní Tyrolsko Kalternské jezero u Kalternu – Jižní Tyrolsko
 
Kalternské jezero: nejteplejší jezero Alp
Kalternské jezero: nejteplejší jezero Alp

Výletní cíl

Kalternské jezero

Kalternské jezero: nejteplejší jezero Alp

 

U Kalternského jezera (Kalterersee) nejsou sice písečné pláže, přesto zde vládne středomořská atmosféra a rostou zde palmy a cypřiše.

Teplota vody je velmi příjemná.

Již na konci jara dosahuje teplota vody 17 až 19 °C a uprostřed léta až 28 °C. Kalternské jezero (Kalterersee) v jihotyrolské nížině tak drží nejteplejší rekord mezi alpskými jezery. Za svůj vyhřívaný charakter vděčí malé hloubce: v nejhlubším místě je jezero hluboké pouhých 5,6 metru. Na druhou stranu je docela působivě veliké. S rozlohou asi 1,5 km2 je téměř stejně velké jako Kuens, nejmenší obec v zemi, a je tak největším přírodním jezerem v Jižním Tyrolsku. To však neznamená, že by kvalita vody v této oblasti byla špatná, právě naopak. V roce 2006 bylo italským sdružením na ochranu životního prostředí Legambiente vyhlášeno druhým nejčistším jezerem v Itálii. Pouze v jezeře Sirio v Piemontu si vody loknete ještě radši.

Vítr jako na objednávku

Ale nejen velikost a voda jsou působivé. Také počasí u Kalternského jezera lze označit za obdivuhodně přesné. Slunce je zde pravidelným hostem po celý rok. Od března, když je dobré počasí, přichází denně také Ora, jižní vítr, který vane od Gardského jezera do Kalternu v časných odpoledních hodinách. Díky tomu je jezero ideální oblastí pro windsurfaře a jachtaře. Zdejší vody jsou dokonce považovány za kolébku italského surfingu, který se zde zrodil v 70. letech 20. století. Na vlnách se však neprohánějí jen windsurfaři, jezero si můžete prohlédnout také na veslicích a šlapadlech, jež jsou k zapůjčení na několika místech. Plavání je samozřejmě výslovně povoleno a nadšení plavci si mohou vybrat jedno ze čtyř koupališť, kde začnou své plavecké okruhy.

Kalternské jezero: nejteplejší jezero Alp

Všestranná spokojenost

U Kalternského jezera se však nemusí nudit ani ti, kteří se na vodu raději dívají z uctivé vzdálenosti. S celodenním povolením a státním rybářským lístkem, které jsou k dostání v turistické kanceláři Kaltern, se vyplatí nahodit vlasec. Štiky, kapři, úhoři a další obyvatelé jezera se už na háčku kroutili mnohokrát. Pokud vás neláká ani den v jezeře, ani den u jezera, můžete se vydat na pěší túru kolem jezera. Umožňuje to Kalterer-See-Rundwanderung, nenáročná procházka s mnoha příležitostmi k občerstvení. Kromě toho vede okružní procházka po dřevěných lávkách přes biotop na jižním břehu Kalternského jezera, který je chráněným biotopem pro více než 100 různých druhů ptáků a četné obyvatele bažin. Tento krátký výlet se vyplatí nejen na jaře a v létě, ale také na podzim, kdy se okolní vinice zbarví do žlutých a jantarových tónů. Naopak v zimě, pokud jezero zamrzne, je možné na něm bruslit.

Silné stránky jezera

To, že je Kalternské jezero jezerem čtyř ročních období, však není dáno jen jeho flórou a faunou. Někdy je jezero "jen" kulisou. Například při výletu z vesnice Klughammer u jezera ke zřícenině Leuchtenburg. Z této kalternské památky je vidět celé jezero a jeho okolí.

Kalternské jezero se také jednou ročně stává kulisou ve Svatém Josefu, druhé vesnici přímo na jeho břehu, během festivalu Kalterer Seespiele, tedy Kalternské jezerní hry. Na této akci na konci července každoročně vystupují na jezeře známí umělci a kapely jako Uriah Heep, Status Quo nebo Mark Forster a dávají návštěvníkům na chvíli zapomenout na plavání, plachtění, rybaření, turistiku a běhání.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v okolí Kalternského jezera
80 nalezený statek nalezené statky
Weinhof flower flower flower
Rodina Andergassen  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Statku s ekologickým hospodařením, Ovoce, Vinařství
Vlastní produkty ze statku : vejce, ovocné šťávy, víno ...
Vzdálenost 0,8 km
Pozice na mapě
Apartmán od 83€ za noc
Winkl-Hof flower flower
Rodina Conci  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Ovoce, Vinařství
Vlastní produkty ze statku : vejce, sirup, ovocné šťávy ...
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
Apartmán od 75€ za noc
Leuchtenhof flower flower flower flower
Rodina Morandell  | Kaltern an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Ovoce, Vinařství
Produktový koutek: mamelády, sirup, ovocné šťávy ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Prohlídka dvora s degust.vína, Kurz knedlíku
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 105€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Kalternské jezero

Další informace

Contacts
Lake of Caldaro/Kalterer See
St. Josef am See/S. Giuseppe al lago
39052 Caldaro/Kaltern
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
General description

The Lake Kaltern The Mediterranean landscape around Lake Kalterer See leads many to the correct assumption that this lake really is the warmest lake in the Alps! There are four public beaches that offer direct access to the lake, known for its especially inviting water quality and colorful splendor! Sometimes it's a tint of deep blue, other times it mirrors the green of the surrounding landscape! And Lake Kalterer See is so versatile: row boats, sailboats, pedal boats and surf boards glide across the water. Yet it's so incredibly tranquil here. For sure you'll hear the sound of children's laughter; after all, this is their little corner of paradise. Quite simply, it's beautiful in the lake, on the lake and all around the lake.

description to arrive at destination

By car: from Kaltern take the wine road towards Tramin/Termeno. In St. Josef/San Giuseppe turn left towards Lake Kaltern. Large parking area available.

By public transportation: regular bus connections to Lake Kaltern. At the following link you will find further info as well as the detailed timetable www.sii.bz.it