&noscript=1 /> Knottnkino ve Vöranu u Merana – Jižní Tyrolsko Knottnkino ve Vöranu u Merana – Jižní Tyrolsko
 
Knottnkino: Přírodní trhák
Knottnkino: Přírodní trhák

Výletní cíl

Knottnkino

Knottnkino: Přírodní trhák

Po výšlapu na jedno ze tří Knottnkin (tedy kamenných kin) nad Vöranem se nebudete dívat na hollywoodský trhák, ale vychutnáte si přírodní panorama v křesle přírodního kina.

V Jižním Tyrolsku nepotřebujete k filmovému zážitku George Clooneyho, Jennifer Lawrence ani Julii Roberts – všechna tři Knottnkina se obejdou nejen bez herců, ale dokonce i bez filmu. Na porfyrových kopcích nad Vöranem se nachází křesla a lavičky a ohromující panorama, které vytváří pocit kina. Odtud můžete sledovat hru mraků na pozadí hor, která je napínavější než v mnoha hollywoodských trhácích.

Kina na třech porfyrových skalách

První kino na skále Rotsteinknottn (Knottn je v tyrolském dialektu skála) navrhl jako vyhlídkový bod na Tschögglbergu umělec Franz Messner. Kino pod širým nebem se nachází v nadmořské výšce 1 465 metrů na svahu nad Meranem. Třicet sedadel bylo vyrobeno z oceli a kaštanového dřeva. Nové kino na skále Beimsteinknottn se jmenuje "Attimo" a kino na skále Timpfler Knottn je věnováno stínové hře "Wolf". Ve třech kinech si můžete vychutnat nádherný výhled na hory od přírodního parku Texelgruppe až po Dolomity i na široké Etschské údolí s vesnicemi.

Knottnkino: Přírodní trhák

Okružní túra Knottenkino3

 

Okružní túru na Knottnkino lze absolvovat bez auta, můžete přijet v pohodě a pohodlně veřejnou dopravou. Horní stanice lanovky z Burgstallu na Vöran je výchozím a konečným bodem tematické stezky. Odtud přejdete vesnici a půjdete po stezce č. 1 a č. 12 směrem k Haflingu. U statku Eggerhof odbočte doprava až k Rotsteinknottn. Poslední úsek je strmý, ale krátký. Vraťte se k poslednímu statku a pokračujte po stezce Schützenbrünnlweg s trasou č. 14. Kousek před výstavištěm odbočte doprava ke kinu "Attimo", které se nachází na Beimsteinknottn. Sledujte značení směrem k hostinci Grüner Baum a pokračujte do Timpflerknottu. Zde vás lavička v porfyrové skále vybízí, abyste si vychutnali hru stínů "Wolf" a výhled. Vydejte se po značené turistické stezce lesem a loukou zpět do obce, kde túra končí na výchozím místě a na velkém dětském hřišti u horní stanice lanovky Vöran. Na tuto rodinnou túru si naplánujte dobré čtyři hodiny.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti Knottnkin
23 nalezený statek nalezené statky
Rotsteinhof flower flower flower
Rodina Alber  | Vöran  (Meran a okolí)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, bylinný čaj ...
Selské nabídky: práce ve stáji, prohlídka zahrady, výroba jogurtu
Vzdálenost 0,5 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(37 hodnocení)
Apartmán od 70€ za noc
Gruberhof flower flower flower
Rodina Zöggeler  | Vöran  (Meran a okolí)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, špek, vejce ...
Selské nabídky: Heuernte miterleben, Mitarbeit im Stall, Gäste können Produkte vom Hausgarten beziehen
Vzdálenost 0,6 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(7 hodnocení)
Apartmán od 89€ za noc
Thalerhof flower flower flower flower flower
Rodina Reiterer  | Vöran  (Meran a okolí)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, jogurt, ostatní mléčné produkty ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
5,0
"Vynikající"
(68 hodnocení)
Apartmán od 135€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Knottnkino

Další informace

Contacts
Hafling - Vöran - Meran 2000 Information Office
St. Kathreinstraße 2B
39010 Hafling/Avelengo
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
description to arrive at destination
With the car: Coming from both directions of the freeway Meran/Merano - Bolzano/Bozen (MEBO), take the exit of Meran Süd/Merano Sud and follow directions towards Meran first, to then turn right towards Hafling/Avelengo, follow the signs to Vöran/Verano:
  • Parking place at Eggerhof farm: about 2 kilometers before Vöran is the parking place.
  • Parking place in Vöran: the parking place is near the parish church in the centre. Follow trail no. 12 to the Knottnkino (about 1 hour and 20 minutes).

With the cable car: Coming from both directions of the freeway Meran - Bozen (MEBO), take the exit of Lana Süd/Lana Sud and follow directions towards Burgstall/Postal. Follow Romstraße/Via Roma for about 1.5km. Follow trail no. 12 to the Knottnkino (about 1 hour and 20 minutes).

General description

The Knottnkino (Rock Cinema) is the work of artist Franz Messner, who hails from Renon. The Knottnkino sits atop a red porphyry rock formation, Rotstein Knott Mountain, which is located in Vöran/Verano on 1,457 metres.

The lookout point, outfitted with thirty cinema seats made of steel and chestnut wood, is a wonderful place for hikers to take a seat, unwind, and enjoy a unique experience: nature as cinema. The site overlooks the whole of the Adige Valley so visitors enjoy stunning views that encompass the Texel Group Nature Park, Mount Penegal, and even Corno Bianco/Weißhorn Mountain farther afield.

In the local German dialect spoken in South Tyrol, Knottn means ‘rock’. Millions of years ago, when lava and falling ash formed the Tschögglberg Mountain Plateau, these round, wine-red knolls also came into being. These rock formations are unparalleled in South Tyrol. In Verano, there are three: Rotstein, Beimstein and Unterstein Knott.

The Knottnkino³ circuit trail conects the three red porphyry rocks of Vöran/Verano. Starting from the Burgstall-Vöran upper cableway station, the trail leads to the three panoramic landmarks of Verano: the Rotstein, Beimstein and Timpfler Knott.

Public transport

With the bus until the bus stop "Egger" or "Vöran Dorf":

  • Bus no. 225 "Meran - Hafling - Falzeben"
  • Bus no. 204 "Hafling - Vöran - Mölten - Terlan – Bozen"

Valley station in Burgstall:

  • Bus no. 201 “Bozen - Meran“
  • Bus no. 215 “Lana - Burgstall - Gargazon“

From the bus stop "Egger" follow the way no. 14 until the Knottnkino (40 minutes).
From Vöran village follow the way no. 12 until the Knottnkino (1hour 20 minutes).
You'll find the time table on the site: www.suedtirolmobil.info/en/

Park
  • Parking area at the Eggerhof farm, on charge
  • Parking area in Vöran Dorf/Verano paese, free of charge (near the parish church)
  • Free parking place at the valley station in Burgstall and the summit station in Vöran.