&noscript=1 /> Kaštanová stezka v údolí Eisacktal – Jižní Tyrolsko Kaštanová stezka v údolí Eisacktal – Jižní Tyrolsko
 
Kaštanová stezka: podzimní klenot v údolí Eisacktal
Kaštanová stezka: podzimní klenot v údolí Eisacktal

Výletní cíl

Kaštanová stezka

Kaštanová stezka: podzimní klenot v údolí Eisacktal

Kaštanová stezka v údolí Eisacktal spojuje pěší turistiku s potěšením. Cestou rozsáhlými kaštanovými háji jsou k dostání jihotyrolské pokrmy.

Na svazích mezi smíšenými lesy a svěžími loukami stojí nespočet kaštanů. Na podzim dávají plody, které jsou stejně chutné jako výživné a v jihotyrolské kuchyni vždy hrály významnou roli, ať už pečené nebo vařené. Kaštanová stezka (Keschtnweg) v údolí Eisacktal vede podél kaštanů, kterým se zde obzvlášť daří. Stezka je dlouhá celých 60 kilometrů a ti, kteří ji absolvují celou, začínají v Brixenu a končí – samozřejmě ne ve stejný den – v Bolzanu.

Na trase, která je rozdělena do čtyř etap, je vždy možné obdivovat umělecké, kulturní a přírodní památky a vychutnat si místní produkty. Vede také kolem legendárních míst, která byla kdysi říší čarodějnic, víl a strašidel.

Stezka je oblíbená zejména od září do začátku listopadu, protože tehdy se konají slavnosti sklizně Törggelezeit. Stezka však není oblíbenou trasou pouze na podzim, turisté jsou fascinováni rozmanitou vegetací i v ostatních ročních obdobích.

Z Neustiftu do Bolzana

Cestou nabízí Kaštanová stezka mnoho příležitostí k občerstvení a přenocování. První etapa vede z kláštera Neustift 16 kilometrů starými kaštanovými háji kolem tří kostelíků, které opravdu stojí za to vidět, do Feldthurnsu. Zde začíná druhá etapa po silnici vedoucí přes slunné nízké pohoří Feldthurns. Po cestě se můžete zastavit v několika rustikálních vinařských šencích, kde si můžete dát něco k jídlu. Za návštěvu stojí renesanční zámek Velthurns a klášter Säben. Na konci tohoto úseku sestupujete v serpentinách směrem ke Klausenu, přičemž vás ještě hodnou chvíli doprovází pohled na střechy uměleckého města. Třetí etapa Kaštanové stezky vede z Barbianu přes pole a luka, malé vesničky a smíšený les a částečně přes skalnatý Gonderbachgraben. V Saubachu můžete pozorovat, jak voda potoka Gonderbach padá přes skalní stupeň do údolí. Nejen pro pozorovatele přírody, ale i pro milovníky sakrálního umění je na tomto úseku do Leitachu na Rittenské náhorní plošině k obdivování několik kostelíků.

Čtvrtý a poslední úsek Kaštanové stezky vede na hrad Runkelstein u Bolzana. Po cestě se nachází několik zvláštních atrakcí, například Údolí ohnivých salamandrů a zřícenina Stein. Obzvláště působivé jsou slavné zemní pyramidy v Unterinnu na Rittenu. Materiál, z něhož dešťové bouře během několika set let vytvořily kuželovité jílovité útvary s kamennými klobouky, je starý 25 000 let.

Kaštanová stezka: podzimní klenot v údolí Eisacktal

Törggelen

 

Podél Kaštanové stezky se nachází nejen mnoho památek, ale také mnoho statků provozujících šenky. Tyto rustikální hostince podávají svačinky "Marenden" s typickými eisacktalskými pokrmy a zvou vás na podzimní Törggelen – kulinářskou tradici oslavující sklizeň, která se váže ke starému zvyku zemědělců a obchodníků s vínem. K ochutnání "Sußer", mladé, sotva zkvašené hroznové šťávy, a později "Nuien", tedy zkvašeného moštu, se vždy konala oblíbená slavnost Törggelen. K dispozici je špek, pečivo Schüttelbrot, domácí klobásy se zelím, zabíjačkový talíř s žebírky "Rippelen" a nakládané maso "Surfleisch". Samozřejmě si nenechte ujít vydatnou kroupovou polévku, tyrolské knedlíky a tyrolské těstoviny Schlutzkrapfen. Na závěr slavnostní hostiny se podávají smažené taštičky “Krapfen” a pečené kaštany "Keschtn".

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti Kaštanové stezky
32 nalezený statek nalezené statky
Seiserhof flower flower
Rodina Kerer  | Vahrn  (Eisacktal)
Vinařství
Vlastní produkty ze statku : mamelády, víno
Vzdálenost 0,3 km
Pozice na mapě
Apartmán od 55€ za noc
Ölackererhof flower flower flower flower
Rodina Gasser  | Vahrn  (Eisacktal)
Ovoce, Vinařství
snídaně
Produktový koutek: vejce, mamelády, sirup ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Selská remesla ve dvore, Prohlídka dvora ...
Vzdálenost 0,3 km
Pozice na mapě
4,9
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
objednávka přes internet
Apartmán od 116€ za noc
Bühlerhof flower flower
Rodina Thaler  | Natz-Schabs  (Eisacktal)
Ovoce, Vinařství
Vlastní produkty ze statku : vejce, sirup, ovocné šťávy ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji
Vzdálenost 0,5 km
Pozice na mapě
4,8
"Velmi dobré"
(18 hodnocení)
Apartmán od 75€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Kaštanová stezka

Další informace

Contacts
Tourist office Bressanone/Brixen
Viale Ratisbona/Regensburger Allee 9
39042 Bressanone/Brixen
Open
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
General description

The Keschtnweg Chestnut Trail from the Neustift Monastery (560 m) to Terlan/Terlano (250 m) runs along the right bank of the Eisacktal Valley. It is in autumn, at the time of the Törggelen, that the trail is at its most eye-catching and many taverns and inns along the way offer traditional Törggelen dishes. The lush, diverse vegetation and simple, rural way of life also attracts visitors in spring and early summer.

Public transport
Bus 320.2

Information about the public transports you can find on https://altoadigemobilita.info/ or at the infopoint mobile (phone: +39 0471 220880; mail: contact@suedtirolmobil.info)

Route description

The moderately difficult 90 km-long Keschtnweg trail isn’t necessarily just a single, long-distance hike. It can also be broken up into separate one-day stages. The Keschtnweg is regularly signposted as it crosses the terraced slopes varying between 700 m and 980 m. 

The route can be divided into five stages, a day at a time. However, finding accommodation at the last minute could be a problem and should thus be booked in advance. In late autumn there are still many tourists visiting Brixen and its surroundings, especially during the popular Törggelen season. Info boards are positioned along the route as it crosses through a diverse landscape with mixed forests and meadows. On the trail, farmers offer regional products. The natural monuments along the Keschtnweg testify to an age-old mountain culture recounting mysterious tales of witches, fairies and spirits.

THE KESCHTNWEG

Length: ± 82 km

Altitude difference (ascent): 4,050 m

Highest point: 1,000 m (above Signat/Signato on the Ritten/Renon)

Sections: 5 stages

Difficulty level: moderate – but no special equipment is required

Recommended period: from March to November.

Park

Monastery Novacella/Neustift