&noscript=1 /> Modřínové háje na Saltenu – Jižní Tyrolsko Modřínové háje na Saltenu – Jižní Tyrolsko
 
Modřínové háje na Saltenu – Jedinečná kulturní krajina
Modřínové háje na Saltenu – Jedinečná kulturní krajina

Výletní cíl

Modřínové háje na Saltenu

Modřínové háje na Saltenu – Jedinečná kulturní krajina

Salten na jihu Tschögglbergu je nejvyšší modřínová plošina v Evropě a skutečný ráj pro milovníky přírody.

Společně s Rittenem a Regglbergem patří Tschögglberg k nejkrásnějším náhorním plošinám v okolí Bolzana. Z Bolzanské kotliny vede serpentinová cesta do Jenesienu na jižní straně Tschögglbergu. Pokud nechcete použít auto, můžete se nechat vyvézt lanovkou na Jenesien a odtud na Salten. Náhorní plošina vás přivítá rozlehlostí, jakou uprostřed jihotyrolských hor často nenajdete. Na náhorní plošinu Salten se lze dostat také přes Mölten, vesnici nad Terlanem.
Salten se nachází v nadmořské výšce 1300 až 1400 m mezi vesnicemi Jenesien a Mölten a je protkána loukami a mírnými kopci. Je posetá alpskými pastvinami, modříny a občas potkáte i haflingy. Stálým společníkem je jedinečný výhled na zázračný svět Dolomit, přes Etschské údolí až k Mendole a Ortleru.

Moře na horách

Věděli jste, že v Sarntalských Alpách je k vidění moře? Konkrétně se jedná o moře květů, které se rozprostírá na vysokohorských loukách Tschögglbergu. Každý rok po roztání sněhu mezi koncem dubna a začátkem května potěší moře bílých a fialových květů krokusů turisty na Saltenu nedaleko Möltenského průsmyku. Každoročně se zde koná slavnost kvetoucích krokusů, která je oslavou této přírodní podívané.
Květ krokusu je pro mnohé oblíbeným motivem pro fotografie, protože krajina jihotyrolského Tschögglbergu jich nabízí spoustu nejen na jaře, ale po celý rok. V létě moře svěže zelených horských luk, na podzim žluté a zlaté modříny, kam až oko dohlédne, a v zimě moře jemného prachového sněhu.

Modřínové háje na Saltenu – Jedinečná kulturní krajina

Bájná stvoření a přírodní památky

Nezáleží na ročním období – túra přes Salten na Tschögglberg je vždy dobrou volbou. Náhorní plošina je oblíbená zejména u rodin. Široké turistické stezky vhodné pro kočárky, rozlehlé modřínové háje s malými chatkami zvanými "Schupfen", lákavé vysokohorské pastviny s výběhy a nedotčená příroda nepřestanou lákat ani ty nejmenší členy rodiny. Budete-li se pozorně dívat kolem sebe, vždy po cestě najdete něco zajímavého k objevování. Například saltenský prastarý modřín s výškou 24 metrů, který se od ostatních modřínů na Saltenu liší především kandelábrovitým tvarem nejspodnějších větví a nádherně vyvinutou korunou. Jeho přesné stáří není známo, ale obecně se považuje za nejstarší svého druhu na náhorní plošině. Obecně je modřín hluboce zakořeněn v jihotyrolské kultuře. Tento netypický jehličnatý strom, který na podzim shazuje jehličí, byl odjakživa ceněn rolníky především pro své stabilní dřevo odolné vůči povětrnostním vlivům a pro svou pryskyřici. Známé jsou například šindele vysokohorských chat nebo masti proti hluboko usazeným dřevěným třískám v kůži. Stezka legend na Saltner Höhe nedaleko obce Jenesien je také skvělou podívanou vybízející k obdivu. Na hodinové panoramatické túře je 14 zastavení, která navrhli žáci základní školy v Jenesienu, a vyprávějí známé pověsti o Saltenu.

Na koni přes Salten

Na četné turistické stezky v Saltenu se můžete vydat nejen pěšky. Atraktivní alternativy, jako je jízda na koni nebo výlety na horském kole, jsou přinejmenším stejně vhodné pro poznávání této kulturní krajiny, která je v Jižním Tyrolsku jedinečná. Jezdecké stáje na Saltenu nabízejí výlety na haflingských koních. Na Tschögglbergu mají svůj původ blonďatí, nesmírně dobromyslní koně, kteří jsou známí po celém světě a na které jsou místní obyvatelé samozřejmě obzvlášť hrdí. Pokud raději šlapete do pedálů, můžete se snadno projet rozsáhlými modřínovými háji. Turistické stezky a lesní cesty nabízejí cyklistické výlety různých úrovní pro malé i velké. V zimě jsou možné výlety na sněžnicích a projížďky kočárem přes Salten. Ať už si vyberete jakýkoli typ výletu, zastávka na některé z horských chat Saltenu je v programu prostě nutností.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v okolí modřínových hájů
36 nalezený statek nalezené statky
Feichterhof
Rodina Oberkofler  | Jenesien  (Bolzano a okolí)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, špek, uzeniny ...
Selské nabídky: Ve stájích, Zažít selský všední den, Prohlídka dvora
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
Apartmán od 150€ za noc
Huberhof
Rodina Wolfsgruber  | Gais
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, špek, uzeniny ...
Selské nabídky: Ve stájích
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
Apartmán od 80€ za noc
Stücklhof flower flower flower
Rodina Gamper  | Jenesien  (Bolzano a okolí)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, špek, vejce ...
Selské nabídky: Ve stájích, Práce ve stáji, Práce ve stáji ...
Vzdálenost 1,0 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(40 hodnocení)
Apartmán od 75€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Modřínové háje

Další informace

Contacts
Tourist office San Genesio
Schrann 7
39050 San Genesio/Jenesien
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec

A paradise for excursions - do not miss walking on the Salto/Salten with its calming larch trees and the panoramic view on the Dolomites!