&noscript=1 /> Montigglská jezera v Eppanu – Jižní Tyrolsko Montigglská jezera v Eppanu – Jižní Tyrolsko
 
Montigglská jezera: kouzelná jezera v Eppanu
Montigglská jezera: kouzelná jezera v Eppanu

Výletní cíl

Montigglská jezera

Montigglská jezera: kouzelná jezera v Eppanu

Montigglská jezera vypadají jako ze scénáře pohádkového filmu – se zakletým hradem a pohádkovým lesem okolo.

Montigglský les, který se nachází asi osm kilometrů jihozápadně od Bolzana, je s rozlohou jednoho kilometru čtverečního jednou z největších rekreačních oblastí v Jižním Tyrolsku a je chráněnou přírodní rezervací. Nejedná se však o hrozivou houštinu ve smyslu bratří Grimmů. Místo temného lesa obývaného čarodějnicemi a vlky se návštěvníci mohou procházet světlými borovými a smíšenými listnatými lesy. Atmosféra je také mnohem přátelštější než ve známých pohádkách. Je to především díky dvěma jezerům, která leží v srdci lesa.

Montigglská jezera - Ve velikosti L a S

Koho přitahuje Montigglský les, může se rozhodnout, ke kterému jezeru nasměruje své kroky. Skrývají se zde dvě jezera, Montiggler Seen: Velké montigglské jezero leží v zalesněné kotlině Mitterbergu, Malé montigglské jezero, rovněž obklopené lesem, o něco severovýchodněji. Obě stojí za návštěvu i proto, že nabízejí každé něco jiného.

Plocha Velkého jezera je o něco více než třikrát větší než u jeho menšího bratra a své návštěvníky vítá s větší pompou. Auto můžete zaparkovat poblíž. Přímo u velkého jezera se nachází venkovní bazén s vyhřívanou vodou a nejdelším tobogánem v Jižním Tyrolsku a v restauraci přilehlého hotelu se podávají teplá jídla.

Malé jezero Montiggler See je naopak o něco idyličtější. Dostanete se k němu pouze pěšky nebo kyvadlovou dopravou, která pravidelně jezdí z Montigglského parkoviště. Občerstvovací stanice u jezera je menší a místo bazénu je na břehu trávník ke slunění. Největším zážitkem je vyplavat na jezero a pozorovat klidnou třpytivou vodu a okolní les. Zde se dozvíte, že "pohádkový" nemusí být nutně kýč.

Ačkoli se nabídky obou bratrů liší, v jedné věci jsou si jezera velmi podobná: v kvalitě vody. V roce 2009 byla vyhlášena nejčistšími jezery ke koupání v Itálii.

Montigglská jezera: kouzelná jezera v Eppanu

Proč se koupat?

Čistá voda jezer je velmi lákavá, ale i když zatím radši zůstáváte na suchu, oblast Montiggl je krásným cílem. Montigglský les protínají četné turistické a cyklistické stezky. Kolem těchto dvou jezer vede pěkná túra pro rodiny s dětmi, která trvá dohromady hodinu a půl. Zmrzlinový pohár u Velkého montigglského jezera ještě více povzbudí do kroku.

Cyklisté mohou naopak začít svou túru již v Traminu nebo Kalternu a na kole se vydat přes sady a vinice do Montigglského lesa. Kromě nenáročných lesních cest zde najdete i zajímavé trasy pro milovníky horských kol.

Divoký muž Montigglu

Turistika v Montigglském lese a kolem jezer má také tu výhodu, že je zde toho opravdu hodně k vidění. Při procházce kolem jezera upoutá pozornost například "Seeschlössl", středověce vyhlížející sídlo postavené asi před 130 lety na Velkém Montigglu. V bezprostřední blízkosti se nachází také biotop s charakteristický rákosím, který lze prozkoumat po lávce.

Za prozkoumání stojí také Jarní údolí (Frühlingstal) u obce Montiggl, kde již koncem února přichází jaro s tisíci ranými květy.

Další oblíbenou cyklistickou a turistickou etapou je "Wilder Mann Bühel". Z této vyvýšeniny v Montigglském lese máte nejen krásný výhled na les a nížinu Überetsch. Nálezy z pozdní doby bronzové a střední doby železné a zlomky spálených kostí naznačují, že "Wilder Mann Bühel" bylo pravěké spáleniště. V 19.  století se na Bühelu usadil Peter Weth po návratu z dobrodružné cesty za zlatem v Americe a strávil zde zbytek života jako poustevník. Na kameni je dodnes nápis "P. W. nar. 1824".

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti Montigglských jezer
82 nalezený statek nalezené statky
Köfelehof
Rodina Waldthaler  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Vinařství
Produktový koutek: mamelády, sirup, ovocné šťávy ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Prohlídka sadu a vinic
Vzdálenost 0,8 km
Pozice na mapě
Apartmán od 100€ za noc
Waldthalerhof flower flower flower flower
Rodina Waldthaler Simonini  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Ovoce, Vinařství
Produktový koutek: mamelády, ovocné šťávy, nakládané dobroty ...
Selské nabídky: Mitarbeit bei der Weinlese
Vzdálenost 1,1 km
Pozice na mapě
Apartmán od 97€ za noc
Schlosserhof flower flower flower
Rodina Ebner  | Eppan an der Weinstraße  (Bolzano a okolí)
Ovoce, Vinařství
Vlastní produkty ze statku : víno, čerstvé ovoce podle sezóny
Selské nabídky: Zažít selský všední den
Vzdálenost 2,7 km
Pozice na mapě
Apartmán od 70€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Montigglská jezera.

Další informace

Contacts
Tourist Info Eppan
Rathausplatz 1
39057 St. Michael | Eppan
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec

Position:
The big Montiggl Lake is located in the middle of the nature reserve Montiggl with its stunning mixed forest in the community of Eppan on 492 meters above sea level. It can be reached by car or by the numerous walking paths nearby.

Topography:
The big Montiggl Lake has a shoreline of 2 kilometres and its surface is around 18 hectares wide. At its deepest spot it has a depth of 11.5 meters. In the north-east it is surrounded by rock, whereat the opposite site it changes to a swamp.

Utilization:

According to analyses the lake has very good data regarding the water quality and is therefore one of South Tyroles most popular swimming lake. In the west of the lake there are hotels, restaurants and a swimming pool with a pier located.