&noscript=1 /> Seiser Alm v Dolomitech – Jižní Tyrolsko Seiser Alm v Dolomitech – Jižní Tyrolsko
 
Seiser Alm: největší vysokohorská pastvina v Evropě
Seiser Alm: největší vysokohorská pastvina v Evropě

Výletní cíl

Seiser Alm

Seiser Alm: největší vysokohorská pastvina v Evropě

Kdo navštíví Jižní Tyrolsko, neměl by vynechat Seiser Alm: Náhorní plošina o rozloze 56 km2 s výhledem na Dolomity je mnohem víc než jen krásnou kulisou.

Schlern, Molignon, Rosszähne, Plattkofel a Langkofel: tyto velikány jihotyrolských hor obklopují Seiser Alm a utvářejí její fantastické panorama. Kdo navštíví vysokohorskou pastvinu v Dolomitech, může se těšit na prvotřídní horské kino. Již v dávných dobách byla Seiser Alm považována za atrakci, jak věděl Marx Sittich von Wolkenstein již v roce 1600: "Nad vesnicí Kastelruth leží nejkrásnější a nejrozsáhlejší alpská pastvina, jakou nelze najít nikde jinde v zemi, německá mílová cesta nad vesnicí: jmenuje se Seiser Alm". Již v jeho době se alpský hřbet využíval jako pastvina pro krávy. Zatímco v dobách von Wolkensteina bylo ještě známé produkcí "několika set kvintalů sádla a sýra", dnes je především oblíbeným výletním místem – a to právem: turistika, lyžování, běžky, paragliding a létání s modely jsou jen některé z možností, které se na Seiser Alm dají opravdu podniknout.

Čistý vzduch

Ti, kdo nechtějí vystoupat na vrchol nebo se nemohou dostat na parkoviště před devátou hodinou, musí nechat auto v údolí: od roku 2003 je sem zakázán vjezd bez povolení, takže na vrchol už téměř žádná auta nejezdí. To je velká výhoda pro návštěvníky, kteří nyní mohou turistické stezky využívat sami. Na vrchol se nejlépe dostanete dvěma lanovkami ze Seisu nebo St. Ulrichu. Moderní lanovka ze Seisu se vznáší nad seiskou krajinou, St. Valentinem a Seiser Alm a vozí své cestující na Compatsch. Ti, kteří nastoupí do červených kabin lanovky v St. Ulrichu, přijedou na severní stranu Seiser Alm na Monte Piz, známý také jako Piz. Na samotné Seiser Alm se vždy nacházíte v nadmořské výšce 1 680 až 2 350 metrů.

Seiser Alm: největší vysokohorská pastvina v Evropě

Narozsáhlých loukách

Seiser Alm nabízí v létě tolik turistických možností, že by žádná dovolená nestačila na to, abyste prozkoumali všechno. Síť stezek měří celých 350 kilometrů. V zimě je 35 kilometrů z nich odklízeno od sněhu, a proto jsou v chladném období k dispozici pro malebné zimní túry. Ti, kdo dávají přednost lyžování nebo snowboardingu, si mohou vybrat z mnoha vleků a sjezdovek na Seiser Alm. Lyžařský areál je navíc napojen na známý okruh Sellaronda. Ale i srdce běžkaře zaplesá na této vysokohorské pastvině: k dispozici je celkem 60 kilometrů tratí.

Vzhůru

Kdo si nepotrpí na pěší turistiku, ten si na Seiser Alm také nepřijde na své: jižně od Compatsche se nachází Spitzbühl, na jehož svazích vzniká ideální termika pro milovníky létání. Zejména v květnu a červnu jsou ideální podmínky mezi 13. a 14. hodinou. Do vzduchu se pak vznášejí nejen modely letadel, ale také paraglidisté a rogalisté. Nováčci nebo jen zvědavci si pro začátek vyzkoušejí tandemový let, během kterého si mohou vychutnat pohled na horský svět kolem Seiser Alm z ptačí perspektivy.

 

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti Seiser Alm
35 nalezený statek nalezené statky
Drockerhof flower flower flower flower
Rodina Kostner  | Kastelruth
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : vejce, mamelády, sirup ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 2,8 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(68 hodnocení)
Pokoje od 50€ za noc
Apartmán od 105€ za noc
Tuene flower flower
Rodina Welponer  | Kastelruth
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : čerstvé maso, vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 2,9 km
Pozice na mapě
objednávka přes internet
Rescon
Rodina Pitschieler  | Kastelruth
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Prohlídka dvora
Vzdálenost 3,6 km
Pozice na mapě
Apartmán od 110€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Seiser Alm

Další informace

Contacts
Tourist Office Ortisei
Str. Rezia 1
39046 Ortisei - Val Gardena
Operation Schedules
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
General description

The Alpe di Siusi is the largest high plateau in Europe (56 km²). It is located in the South Tyrolean Dolomites in Italy, north-east of Bolzano above the well-known tourist destinations Ortisei and Castelrotto. The Mount Sciliar and the Denti di Terrarossa bound the Alpe di Siusi to the southwest. To the southeast follows the striking mountain massif of the Sassolungo Group. To the north, Bullaccia borders Val Gardena.

During summer, as well as in winter, the Alpe di Siusi is a famous destination for numerous guests. In early summer, you can admire the beautiful flower that transforms the plateau into a sea of color. The Alpe di Siusi owes its uniqueness to the farmers, who annually mow the great meadows during the summer months with much diligence and effort.

Even during the winter months you can enjoy numerous activities, such as skiing, hiking, cross-country skiing and snowshoeing.

description to arrive at destination

Reachable during Winter and Summer by Mont Sëuc cable car from Ortisei.