&noscript=1 /> Alpská pastvina Plätzwiese v Dolomitech – Jižní Tyrolsko Alpská pastvina Plätzwiese v Dolomitech – Jižní Tyrolsko
 
Alpská pastvina Plätzwiese: zelený ráj
Alpská pastvina Plätzwiese: zelený ráj

Výletní cíl

Alpská pastvina Plätzwiese

Alpská pastvina Plätzwiese: zelený ráj

Pragské údolí zahrnuje náhorní plošinu Plätzwiese, jednu z nejkrásnějších turistických oblastí v celém Jižním Tyrolsku.

Pragské údolí se hned po vstupu rozvětvuje na dvě boční údolí. Obě mají na svém konci velmi zajímavou nabídku: jednou je jezero Pragser Wildsee, druhou je alpská vysokohorská pastvina Plätzwiese v přírodním parku Fanes-Sennes-Prags. Po roztání sněhu se louky na této náhorní plošině ve výšce 2 000 metrů nad mořem rozzáří všemi barvami. Odtud, mezi Dürrensteinem a třítisícovkou Hohe Gaisl, jsou vidět některé z dolomitských celebrit: Monte Cristallo, Drei Zinnen, Tofana a Marmolata. Je to skvělé místo, kde si můžete odpočinout od každodenního života – v neposlední řadě v jedné z útulných horských chat, které nabízejí nejrůznější speciality Hochpustertalu.

V létě i v zimě

V létě je slunná náhorní plošina ideálním místem pro nordic walking nebo výlety na horském kole a samozřejmě pro pěší túry. V zimě se tu můžete pohybovat pěšky stejně dobře jako na turistických lyžích nebo sněžnicích. Alpskou pastvinu Plätzwiese si oblíbili zejména milovníci běžeckého lyžování: na sedmi kilometrech rozmanité okružní trasy si přijdou na své. Trénují zde i mezinárodní sportovci, ale terén je vhodný i pro začátečníky.

Alpská pastvina Plätzwiese: zelený ráj

Na Strudelkopf

Pro milovníky přírody a hor je Plätzwiese skutečným pokladem. Odtud se můžete vydat na četné vysokohorské túry. Dolomity v celé jejich kráse však můžete poznávat i na nenáročných rodinných túrách. Pokud chcete například obdivovat vrcholy Drei Zinnen z nové perspektivy, je nejlepší vyrazit na horu Strudelkopf. Nejprve vystoupáte na chatu Dürrenstein ve výšce 2 040 metrů, odkud pokračujete do sedla Strudelkopf ve výšce 2 200 metrů. Ze sedla vede stezka na východ ke kříži Heimkehrer na Strudelkopfu ve výšce 2 307 metrů, odkud je úchvatný výhled na Pragské Dolomity a v neposlední řadě na Drei Zinnen v sousedních Sextenských Dolomitech. Cesta zpět vede po té samé stezce a túra trvá necelé tři hodiny. Výlet je dvakrát krásnější brzy ráno, kdy se slunce velmi pomalu vynořuje zpoza hor a stoupá k obloze.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky poblíž pastviny Plätzwiese
17 nalezený statek nalezené statky
Ringlerhof flower flower
Rodina Jesacher  | Prags  (Dolomity)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den
Vzdálenost 8,3 km
Pozice na mapě
4,9
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 100€ za noc
Glögglhof flower flower flower
Rodina Sinner  | Prags  (Dolomity)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, koření z bylinek ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Ve stájích
Vzdálenost 8,7 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(97 hodnocení)
Apartmán od 85€ za noc
Waldruhe flower flower flower
Rodina Trenker  | Toblach  (Dolomity)
Statku s ekologickým hospodařením, Chov zvířat
snídaně
prodejna na statku: mléka, vejce, obiloviny ...
Selské nabídky: Ve stájích, Prohlídka dvora
Vzdálenost 8,9 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Pokoje od 100€ za noc
Apartmán od 60€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Alpská pastvina Plätzwiese

Další informace

Contacts
Prato Piazza
Prato Piazza
39030 Braies
description to arrive at destination
General description

Located at 2,000 metres above sea level, visitors find true serenity and pure nature in the area of Prato Piazza. Thanks to its integration into the Fanes-Senes-Braies Nature Park, the beautiful Prato Piazza area surrounded by imposing peaks, has been able to maintain its naturalness and originality. Far from car traffic and any noise, the alpine plateau fascinates with a splendid view of the surrounding mountains like Picco di Vallandro and Croda Rossa, and in the distance you can admire the Monte Cristallo and Tofane Mountains. Hobby photographers find the best of motives in summer and winter. You can sit down, take a deep breath, and enjoy the variety of nature, or actively discover the surrounding nature. Walking, Nordic walking, hiking, climbing or by bicycle.