&noscript=1 /> Jezero Pragser Wildsee v Dolomitech – Jižní Tyrolsko Jezero Pragser Wildsee v Dolomitech – Jižní Tyrolsko
 
Jezero Pragser Wildsee: perla dolomitských jezer
Jezero Pragser Wildsee: perla dolomitských jezer

Výletní cíl

Jezero Pragser Wildsee

Jezero Pragser Wildsee: perla dolomitských jezer

Pragské jezero Pragser Wildsee vyniká svou polohou uprostřed Pragských Dolomit v severní části přírodního parku Fanes-Sennes-Prags.

V závislosti na počasí se jezero Pragser Wildsee před majestátním Seekofelem (2 810 m) třpytí sytě smaragdově zelenou, pak zase chladnou tyrkysově modrou barvou. Malebně se v něm odrážejí okolní lesy a loděnice na břehu. Jezero pravděpodobně vzniklo po sesuvu půdy, který přehradil vodu. Leží v nadmořské výšce 1494 metrů, rozloha vodní plochy je asi 31 hektarů. Jezero je výchozím bodem pro klasickou Dolomitskou vysokohorskou stezku, po které se z Pragsu do Belluna dostanete za 13 dnů.

Bájné Divoké jezero

Jezero Pragser Wildsee a hora Seekofel jsou středem mnoha příběhů o zaniklé říši Fanes z ladinských legend: od jezera se dalo na lodi dostat do říše Fanes, jejíž brána se prý nacházela na úpatí hory Seekofel. V ladinštině se proto hora nazývá také "Sas dla Porta", což znamená hora s branou. Dodnes se traduje, že Dolasilla, královna Fanes, každý rok první podzimní noc za novoluní cestuje na loďce přes jezero se svou sestrou a čeká na zaslíbený čas, kdy bude vše jako dřív.

Jezero Pragser Wildsee: perla dolomitských jezer

Přírodní park Fanes-Sennes-Prags

Přírodní park Fanes-Sennes-Prags, založený roku 1980, se nachází v Dolomitech, jeho rozloha přesahuje 25 000 hektarů a zahrnuje území obcí Abtei, Enneberg, Olang, Prags, Toblach a Wengen. Ve smrkových lesích přírodního parku žijí tetřevi a lišky, na alpských pastvinách a horských loukách kvetou hořce, arniky, lilie zlaté a lilie zlatohlavé a v nadmořské výšce přes 2 000 metrů můžete při troše štěstí spatřit alpské zajíce, bělokury a protěž alpskou. Oblast kolem jezera Pragser Wildsee je vhodná zejména pro pozorování jelenů a kamzíků. Pokud ve vás pozorování rostlin, živočichů a horských útvarů budí zvědavost, navštivte Dům přírodního parku Fanes-Sennes-Prags v St. Vigilu v Ennebergu: dozvíte se zde vše o geologii, flóře, fauně a Faneských legendách. Také Toblachské jezero se nachází v přírodním parku Fanes-Sennes-Prags.

Hotel Pragser Wildsee

Stále ještě impozantní hotel na břehu jezera Pragser Wilsee, který je skvělým příkladem stylu velkých hotelů z přelomu století, otevřel své brány v roce 1899. Ke konci druhé světové války se hotel stal dějištěm dramatu: říšský vůdce SS Heinrich Himmler se rozhodl nechat do Niederdorfu v údolí Pustertal přivést zvláštní vězně z koncentračních táborů, aby si vydíráním vylepšil pozici při vyjednávání se Spojenci. Jednalo se o "nejcennější" vězně režimu – prominenty, kteří měli pro SS větší cenu než celá divize. Plán se nezdařil, rukojmí byli 30. dubna osvobozeni důstojníkem wehrmachtu Wichardem von Alvenslebenem a odvezeni do hotelu Pragser Wildsee. Zůstali tam čtyři týdny a starala se o ně majitelka hotelu, průkopnice cestovního ruchu Emma Hellenstainerová, dokud je Američané 4. května 1945 neosvobodili.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti jezera Pragser Wildsee
19 nalezený statek nalezené statky
Eggerhof flower flower flower flower
Rodina Ploner  | Prags  (Dolomity)
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Ve stájích, Prohlídka dvora
Vzdálenost 2,4 km
Pozice na mapě
3,9
"Dobré"
(6 hodnocení)
Pokoje od 150€ za noc
APP. Durnwalder flower flower
Rodina Durnwalder  | Prags  (Dolomity)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 2,4 km
Pozice na mapě
4,9
"Vynikající"
(160 hodnocení)
objednávka přes internet
Apartmán od 46€ za noc
Mösslhof flower flower
Rodina Steiner Schmid-Taschler  | Prags  (Dolomity)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, jogurt, vejce ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 2,6 km
Pozice na mapě
4,7
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 65€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Jezero Pragser Wildsee

Další informace

Contacts
Braies lake
San Vito
39030 Braies/Prags
description to arrive at destination
General description
In the summer the lake of Braies reflects every colour. In the winter it is covers of ice and snow. Both as in the summer and winther it is the trail head of hikes, skitouren, snowshoe hikes and walks. Also nordic-walker are going to have walks in this territories. And everyone who likes to go to the limits of one's capacity can go to one of the three climbing crag.