&noscript=1 /> Messnerovo horské muzeum Ripa - Jižní Tyrolsko Messnerovo horské muzeum Ripa - Jižní Tyrolsko
 
Messnerovo horské muzeum Ripa
Messnerovo horské muzeum Ripa

Výletní cíl

MMM Ripa

Messnerovo horské muzeum Ripa

Od Asie po Afriku, od Jižní Ameriky po Evropu: páté z Messnerových horských muzeí se zaměřuje na člověka a jeho kulturu. 

MMM Ripa se věnuje horským národům z celého světa. Název muzea je tibetský a skládá se ze slov "ri", což znamená hora, a "pa", což znamená člověk. Na hradě Bruneck, který trůní na centrálním kopci nad starým městem, má MMM Ripa tematicky dokonalou polohu: z hradu postaveného ve 13. století je výhled na horský svět všude kolem. Tato místa jsou součástí a výrazem živé jihotyrolské horské kultury.

Pamětihodnost města

Hradní stezka vede širokým obloukem z centra Brunecku, nejprve starými uličkami, pak přes louku vzhůru na horu až nakonec stanete před hradem – hrad Bruneck je v údolí Pustertal i z dálky dobře rozpoznatelný. Byl postaven ve 13. století biskupem Brunem z Brixenu. Jeho výstavbu lze považovat za základní kámen pro pozdější město Bruneck a poprvé se o něm píše v úřední listině z doby krátce po jeho výstavbě. O 100 let později byl hradní komplex rozšířen o obrannou zeď, kterou pak opakovaně obnovovali další biskupové. Jižní portál – hlavní vchod – pochází z pozdní gotiky, obytné prostory z období renesance a baroka a věž z doby výstavby. Dochovaly se také dekorativní malby na vnitřním nádvoří. Zachovány a zpřístupněny jsou také knížecí komnaty biskupa. Dnes zde již biskupové nesídlí, hrad vlastní Nadace jihotyrolské spořitelny. Od roku 2011 se zde konají výstavy MMM Ripa. 

Messnerovo horské muzeum Ripa

Horské kultury po celém světě 

Ať už se jedná o Tuaregy, Masaje, Turkmeny, Beduíny, Šerpy, Indy, Tibeťany, Walsery nebo Hunzy, v MMM Ripa jsou vystaveny předměty ze života více než 20 různých horských národů z celého světa. Stálá expozice "Dědictví hor" působivě ukazuje každodenní život různých alpských kultur. Jsou tu už dlouho: lidé žijí v horách už asi 10 000 let a dodnes se často živí zemědělstvím a chovem zvířat. Nahlédnutím do jejich každodenní rutiny je možné lépe pochopit jejich způsob života a vžít se do příslušné horské kultury. Obydlí a architektura těchto národů umožňuje návštěvníkům ponořit se do jejich způsobu života. Další zajímavé poznatky přinášejí předměty z každodenního života, náboženské předměty, umění, dokumenty a filmy. Přestože jsou kultury tak odlišné, spojuje je především úcta k přírodě a náboženství. Horské národy na celém světě se také stále častěji potýkají s problematikou horské turistiky, k níž všichni nacházejí individuální přístup. Stejně vzrušující je i kontrastní mentalita vůči městským oblastem, která se projevuje osobní odpovědností, odříkáním se konzumu a vzájemnou solidaritou.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v blízkosti muzea
49 nalezený statek nalezené statky
Moarberg flower flower flower flower
Rodina Kronbichler  | Bruneck
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce, med ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Ve stájích, Zažít sklizen sena ...
Vzdálenost 1,2 km
Pozice na mapě
4,9
"Velmi dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 68€ za noc
Schallmairhof flower flower
Rodina Oberheinricher  | Bruneck
Chov zvířat
snídaně
Vlastní produkty ze statku : mamelády, sirup
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Vzdálenost 1,2 km
Pozice na mapě
4,6
"Velmi dobré"
(5 hodnocení)
Pokoje od 33€ za noc
Tenningerhof flower flower
Rodina Wierer  | Bruneck
Zemědělství na orné půdě, Pěstování zeleniny
snídaně
Vlastní produkty ze statku : mléka, mamelády, , brambory ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den
Vzdálenost 1,3 km
Pozice na mapě
4,9
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 55€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

MMM Ripa

Další informace

Contacts
Messner Mountain Museum Ripa
Schlossweg / Vicolo Castello 2
39031 Bruneck / Brunico
Operation Schedules
10:00 - 18:00
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
General description

In this museum, Reinhold Messner deals with the final aspect of the conflict between man and the mountains; the heritage of the mountains and the people who have lived in them since time immemorial.

The fifth Messner Mountain Museum was opened in summer 2011 in Bruneck Castle by the well-known mountaineer Reinhold Messner. There are countless exhibits from everyday life. With the interactive "MMM Mountain Peoples" project, Reinhold Messner aims not to "exhibit" people, but rather to invite them to take part in an exchange of experience with the local rural population.

Every year guests from another mountain region will spend the summer in the Messner Mountain Peoples Museum and talk about their way of life, accompanied by everyday cultural exhibits belonging to different mountain regions and their inhabitants, including the Sherpas, Incas, Tibetans and Mongolians.

Ticket prices:

Adults € 10,00, kids (6 - 14 years) € 4,00, students under 28 years and seniors over 65 years € 8,50, family ticket (kids under 14 years) € 22,00, groups of 15 persons and more € 8,50, school classes (6 - 18 years) € 4,00

description to arrive at destination

By car via the A 22 Brenner Motorway, exit Brixen/Puster Valley; via the main Puster Valley road to Bruneck approx. 28 km or via the main highway from Lienz/Eastern Tyrol.