&noscript=1 /> Zahrady zámku Trauttmansdorff – Jižní Tyrolsko Zahrady zámku Trauttmansdorff – Jižní Tyrolsko
 
Zahrady zámku Trauttmansdorff: Kouzlo květů
Zahrady zámku Trauttmansdorff: Kouzlo květů

Výletní cíl

Zámek Trauttmansdorff

Zahrady zámku Trauttmansdorff: Kouzlo květů

Zámek Trauttmansdorff v Meranu odhaluje v Touriseu zajímavosti z historie cestovního ruchu v Jižním Tyrolsku a umožňuje návštěvníkům poznat botanické zázraky.

Zámek Trauttmansdorff v Meranu je oblíbeným cílem výletů a má co nabídnout malým i velkým. Uvnitř novogotického hradu, jehož počátky sahají až do středověku, se nachází první muzeum cestovního ruchu v alpském regionu. Zahrady kolem hradu se rozkládají na ploše více než dvanácti hektarů. Obdivovat můžete celých 80 zahradních krajin s rostlinami z celého světa.

Botanická zahrada

Kdo se vydá na návštěvu zahrad zámku Trauttmansdorff, měl by si na ni vyhradit přinejmenším tři hodiny. Rozmanitá přírodní a kulturní krajina nabízí tolik možností k objevování, že ani po několika hodinách nebudete mít dost. Zahrady jsou rozděleny do čtyř tematických oblastí: Lesní zahrady představují miniatury lesů z Ameriky a Asie, sluneční zahrady vzdávají hold středomořské flóře, vodní a terasové zahrady si na různých úrovních pohrávají s vodním živlem a v krajině Jižního Tyrolska si uvědomíte, jak úžasně rozmanitá je původní flóra tohoto regionu.

Procházka ročními obdobími

Od jara do podzimu mění zahrady v Trauttmansdorffu neustále svou podobu. Sezóna začíná explozí barev a vůní, kdy se otevírají první poupata. V létě je leknínové jezírko kouzelnou atrakcí pro všechny návštěvníky. Zvláštním zpestřením jsou večerní koncerty mezinárodních umělců na jezeře. Než se zahrady uloží k zimnímu spánku, podzim opět zazáří všemi barvami – hrozny, fíky a olivy jsou již připraveny ke sklizni. Po celý rok se konají tematické prohlídky zahrad zámku Trauttmansdorff a speciální tematické dny.

Zahrady zámku Trauttmansdorff: Kouzlo květů

Zahrady s dalekým výhledem

Zahrady Trauttmansdorffu se nacházejí ve svahu a mají výškový rozdíl 100 metrů. Na mnoha místech se tak návštěvníkům otevírají krásné vyhlídky. Dvě vyhlídkové plošiny nabízejí jedinečné panorama: velkolepá vyhlídková plošina od Mattea Thuna umožňuje návštěvníkům téměř se vznášet v oblacích. V nejvyšším bodě zahrady se nachází voliéra, kde žijí loriové a papoušci. Patnáct metrů dlouhá lávka vede takříkajíc do prázdna a slibuje nádherný výhled na okolní hory až k zasněženým vrcholkům přírodního parku Texelgruppe.

Touriseum

Od roku 2003 sídlí v obnoveném zámku Trauttmansdorff Touriseum. Je věnováno 200 letům historie alpského cestovního ruchu – a je všechno, jen ne zaprášené! V muzeu Touriseum můžete historii vnímat všemi smysly. V různých etapách návštěvníci procházejí minulostí a setkávají se se zajímavými a příjemnými exponáty.

Císařovna Sissi

Císařovna Sissi milovala lázeňské město Meran a zámek Trauttmansdorff. Dvakrát strávila císařovna lázeňský pobyt na slunném a před větrem chráněném hradě. V roce 1870 pobývala osm měsíců na zámku Trauttmansdorff se svou dvouletou nemocnou dcerou Marií Valerií. Velmi si cenila procházek a výletů před okouzlujícím panoramatem. Její druhý pobyt na zámku Trauttmansdorff roku 1889 – po smrti syna Rudolfa – trval pouhých šest týdnů. Trauttmansdorff jí připomínal dřívější šťastnější časy, prozradila tehdy nešťastná císařovna.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky v okolí zámku Trauttmansdorff
59 nalezený statek nalezené statky
Prechtlhof flower flower flower
Rodina Frei  | Meran  (Meran a okolí)
Ovoce
Vlastní produkty ze statku : vejce, koření z bylinek, čerstvé ovoce podle sezóny ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den
Vzdálenost 0,3 km
Pozice na mapě
Apartmán od 77€ za noc
Torgglbauerhof flower flower flower flower
Rodina Flarer  | Meran  (Meran a okolí)
Ovoce, Vinařství
Produktový koutek: vejce, mamelády, sirup ...
Vzdálenost 0,6 km
Pozice na mapě
4,9
"Velmi dobré"
(4 hodnocení)
Apartmán od 110€ za noc
Unterschöberlehof flower flower flower flower
Rodina Elsler  | Meran  (Meran a okolí)
Ovoce
snídaně
Vlastní produkty ze statku : špek, vejce, mamelády ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Prohlídka dvora s degustací
Vzdálenost 0,7 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(3 hodnocení)
Apartmán od 120€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Zámek Trauttmansdorff

Další informace

Contacts
The Gardens of Trauttmansdorff Castle
Via S. Valentino 51a
39012 Merano/Meran
Operation Schedules
09:00 - 19:00
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun

Art and nature have been blending since 2001 at the Gardens of Trauttmansdorff Castle, set in a natural amphitheatre on the eastern outskirts of Merano, with more than 80 garden landscapes from around the world and several unique Experience Stations, including ten Artist Pavillions and a spectacular viewing platform designed by star architect Matteo Thun, in addition to attractions the Botanical Underworld and a „Lovers’ Garden“.

For this gorgeous picture and the innovating spirit that lies behind its conception, Trauttmansdorff was named Italy’s Most Beautiful Garden in 2005 and Europe’s No. 6 Garden in 2006. Its subsequent crowning as International Garden of the Year in 2013 launched this unique complex in the firmament of world’s most beautiful gardens and parks.

“Take time for yourself - The garden as an oasis of wellbeing”

Did you know that besides presenting an epic visual spectacle, gardens are also a special power spot? Ever hugged a tree and felt recharged by its energy? When was it that you last walked barefoot through the waters of a stream? Or felt the leaves of a sage rubbing against your skin? In the upcoming 2022 flowering season, the Gardens of Trauttmansdorff Castle will demonstrate what they have to offer when consciously interacting with them. The 2022 theme: “Take time for yourself – the garden as an oasis of wellbeing”, leads to hidden spots where you can either stop and reflect, or engage in some activity. Walking barefoot and conscious breathing brings you closer to Nature, allowing you to experience your body in a different way. Workshops, seminars and guided tours all form part of the programme. Taking time off at the Trauttmansdorff Gardens means dedicating time to yourself.