V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Cestování autem

Cestování autem

Návštěvníci Jižního Tyrolska přijíždějí na dovolenou nejčastěji autem. Především z toho důvodu, aby mohli podnikat výlety do okolí.
Dlouhé cestování je náročné především pro děti. Děti bývají netrpělivé a vyžadují zábavu. Nabízíme vám několik tipů, které zpříjemní dlouhou cestu autem na dovolenou:

 • Dělejte přestávky:
  Každé dvě hodiny zastavte a udělejte si čtvrthodinovou přestávku. Natankujte při ní čerstvý vzduch do plic, vystupte z auta a pohybujte se.
 • Zábava:
  Čím lépe zabavíte děti, tím rychleji cesta uteče. Do auta přibalte vhodné hračky (např. obrázkové knihy, sešity s úkoly) a nezapomeňte ani na nahrávky oblíbených pohádek.
 • Jídlo:
  Na svačinku jsou ideální lehce stravitelné potraviny. Nesmějí chybět ovoce, zelenina a celozrnné produkty. Organismus se jimi nasytí, a nezatíží. Výborně se hodí naporcované ovoce, jablka, banány, jahody nebo mrkev.
 • Pití:
  Pijte velké množství vody bez bublinek, neslazených bylinkových nebo ovocných čajů anebo zředěných šťáv. Zdravé a vhodné pro zpestření pití jsou ovocné a zeleninové šťávy.
 • Oblečení:
  Oblečte se vhodně podle ročního období a teploty! Pamatujte na pohodlné a volné oblečení.


Zkuste se vyhnout cestování na začátku nebo konci prázdnin. Pokud je to možné, vyrážejte na cestu v noci. Děti první část cesty prospí, je menší hustota dopravy a tak přijedete dříve do svého cíle. .

Ve velkých vedrech se vyvarujte přímému slunci, ale také průvanu, pamatujte na ochranu proto slunci. Nejezděte proto s otevřenými okny nebo s naplno běžící ventilací. Může mít za následek nachlazení a zrovna to na své dovolené vůbec nepotřebujete.
Nezapomínejte: ubrousky a sáčky na odpadky mějte vždy při ruce.

Přejeme vám příjemnou zábavu při plánování vaší dovolené, pěkně prožité společné chvíle a hodně odpočinku. Dobře připravené cestování s dětmi může být velmi krásné.