X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Cestování autem

Cestování autem

Návštěvníci Jižního Tyrolska přijíždějí na dovolenou nejčastěji autem. Především z toho důvodu, aby mohli podnikat výlety do okolí.
Dlouhé cestování je náročné především pro děti. Děti bývají netrpělivé a vyžadují zábavu. Nabízíme vám několik tipů, které zpříjemní dlouhou cestu autem na dovolenou:

 • Dělejte přestávky:
  Každé dvě hodiny zastavte a udělejte si čtvrthodinovou přestávku. Natankujte při ní čerstvý vzduch do plic, vystupte z auta a pohybujte se.
 • Zábava:
  Čím lépe zabavíte děti, tím rychleji cesta uteče. Do auta přibalte vhodné hračky (např. obrázkové knihy, sešity s úkoly) a nezapomeňte ani na nahrávky oblíbených pohádek.
 • Jídlo:
  Na svačinku jsou ideální lehce stravitelné potraviny. Nesmějí chybět ovoce, zelenina a celozrnné produkty. Organismus se jimi nasytí, a nezatíží. Výborně se hodí naporcované ovoce, jablka, banány, jahody nebo mrkev.
 • Pití:
  Pijte velké množství vody bez bublinek, neslazených bylinkových nebo ovocných čajů anebo zředěných šťáv. Zdravé a vhodné pro zpestření pití jsou ovocné a zeleninové šťávy.
 • Oblečení:
  Oblečte se vhodně podle ročního období a teploty! Pamatujte na pohodlné a volné oblečení.


Zkuste se vyhnout cestování na začátku nebo konci prázdnin. Pokud je to možné, vyrážejte na cestu v noci. Děti první část cesty prospí, je menší hustota dopravy a tak přijedete dříve do svého cíle. .

Ve velkých vedrech se vyvarujte přímému slunci, ale také průvanu, pamatujte na ochranu proto slunci. Nejezděte proto s otevřenými okny nebo s naplno běžící ventilací. Může mít za následek nachlazení a zrovna to na své dovolené vůbec nepotřebujete.
Nezapomínejte: ubrousky a sáčky na odpadky mějte vždy při ruce.

Přejeme vám příjemnou zábavu při plánování vaší dovolené, pěkně prožité společné chvíle a hodně odpočinku. Dobře připravené cestování s dětmi může být velmi krásné.