V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Na běžkách v Jižním Tyrolsku

Blažená samota běžkaře

Blažená samota běžkaře
V tichých údolích Jižního Tyrolska se zimní krajinou projíždějí běžci na lyžích, když zvednou hlavu, uvidí třítisícové vrcholy - po dávce pohybu ve stopě se vracejí ke svým hostitelům, jejichž statky stojí přímo u běžeckých tras.

Útočištěm pro zimní hosty, kteří chtějí dýchat čerstvý zimní vzduch mimo mumraje na sjezdovkách a hodlají si užívat zdejší srdečnou pohostinnost , bývají jihotyrolské statky . Jsou jako stvořené pro návštěvníky, kteří rádi běhají na běžkách - některé ze 150 statků, které leží přímo u běžkařských tratí. Po srdečné selské snídani, ke které přichystá selka domácí pochoutky - špek, marmeládu, ovocné šťávy chléb a koláč, je to jen pár kroků po sněhu. Připnete si běžky a pak už se můžete klouzat připravenými stopami po sněhem zahalené horské krajině.

Po pohybu na sněhu si běžci na lyžích pochutnají na na vydatné svačině - Marende s čerstvě upečeným chlebem, špekem a sýrem z vlastní produkce, kterou vám selka ráda připraví. K tomu se pije horký čaj nebo svařené víno.

Na běžkách rovnou ze statku v jihotyrolských bočních údolích

Běžci na lyžích si v Jižním Tyrolsku přijdou na své především v průsmyku Reschenpass nebo ve vysoko položených bočních údolích Pustertalu. Například Antholzertal se dočkal světového ohlasu díky mezinárodním závodům mezi běžci-klasiky i bruslaři. V údolí Gsiesertal si naproti tomu mohu příznivci lyžařské stopy užívat samotu. Také v údolí Sarntal a v Ridnaun čekají na běžkaře nádherné tratě, které vedou přímo kolem statků.
Statky vedle běžkařských tratí