V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená v Jižním Tyrolsku
Aktivní dovolená v Jižním Tyrolsku
Túry na sněžnicích a zimní turistika v Jižním Tyrolsku

Túry na sněžnicích v Jižním Tyrolsku

Zimní radovánky s velkými stopami

Na sněžnicích rovnou ze statku
Kde jsou v létě slyšet kravské zvonce, odtamtud lze v zimě vyrazit rovnou ze statku za zimními radovánkami: venkovská jihotyrolská krajina se velmi hodí na túry se sněžnicemi na nohou. Napínavé trasy se rozbíhají hned před branami statku a nabízejí jedinečné horské panorama. Sněžnice se v Jižním Tyrolsku těší dlouhé tradici. Sedláci je používají, aby se mohli volně v zimě pohybovat. A pro návštěvníky jsou vítanou alternativou ke skialpinistickým lyžím, jelikož umožňují poznávat i nejodlehlejší kouty bohatě zasněžené krajiny. Hned po vydatné selské snídani s čerstvě upečeným domácím chlebem, ručně vyráběnými sýry a domácí marmeládou se vyráží ven za čerstvým jihotyrolským vzduchem. Selka vás přitom ráda vybaví balíčkem se selskými pochoutkami a čajem ze sušených bylin ze své zahrádky.

Dívejte se! Tady je co objevovat pro malé i velké milovníky přírody. Ranní slunce leccos odhalí: všelijaké tlapky, kopýtka a packy otiskly své stopy do třpytícího se sněhu . Stěží uvěřit, jaká divočina vás obklopuje v mnoha bočních údolích. Hosté bydlící na statku se dostanou pěšky nebo se sněžnicemi při pozorování zvěře spolu se sedlákem hodně blízko k srnám, kamzíkům, veverkám a liškám.

Po západu slunce se na statku rozhostí příjemný klid a pohoda– například při vytváření zajímavých výrobků nebo při společenských hrách ve vyhřáté světnici apartmánu. Anebo je příjemné usednout s horkým čajem a s knihou k teplým praskajícím kamnům.

Pro zájemce: několik tajných tipů pro tichá boční údolí

Tajné tipy pro tichá boční údolí
Například údolí Matschertal, které patří k nejpůvodnějším, odbočuje u obce Mals im Vinschgau a táhne se až nahoru k Ötztalským Alpám. V údolí Ultental mohou hosté navštívit nejstarší statky i stromy Jižního Tyrolska. Jako při putování po starých časech se mnozí cítí v údolí Sarntal, které leží jen několik minut cesty autem z Bolzana. Kroje se tu nenosí jen v neděli a dodržují se tu i další tradice. Příznivci strmých skal si oblíbili údolí Dolomit. V zimě působí „bílé hory“ ještě divočeji a impozantněji.

> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Pfunderer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Gsieser Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Schnalstal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Matscher Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Langtauferer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Sarntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Ultental
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Tauferer Ahrntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v Pfelders