V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Pardellhof

Selská řemesla v Naturns 

Pardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolí
Pardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolíPardellhof - Naturns - Pokoje k pronájmu - Merano a okolí
Pardellhof
Rodina Walter Schnitzer
Runstgasse 5/A
39025 NaturnsNaturns
tel. +39 348 5628390
pardellhof@rolmail.net na upomínkovém lístku
Dřevo
Sortiment
 • Figurky ze starého dřeva
 • Lampy
 • Mísy
 • Ozdoby pro vnitřní i venkovní prostory
 • Výrobky na přání
loading
Výkladní skříň s produkty
Popis statku
Statek Pardellhof patřící rodině Schnitzer stojí nad obcí Naturns. Nachází se v nadmořské výšce 670 metrů pod horou Vinschger Sonnenberg. Na stejném místě byla objevena sídla stará okolo 1000 let, se jménem Schnitzer je statek Pardellhof spojen už více než 200 let. Uvádí to nápis ve staré, dřevem obkládané, světnici z roku 1767. Na zdejší, dá se říct, historické zemědělské půdě s fantastickými výhledy do údolní kotliny Vinschgau obdělává Walter Schnitzer okolo 3 hektarů ovocných sadů a půl hektaru vinic, to vše ve svažitém kterému. Ke statku patří také mlýn, který už dnes není v provozu, a 6 hektarů lesa. Tam tvořivý sedlák nachází poklady pro své jedinečné sochy ze starého dřeva.
Řemeslo
"Už jen samotné hledání vhodného kusu dřeva je velmi napínavé," dává nahlédnout pod pokličku své práce sedlák. K novým kreacím ho inspiruje především staré dřevo kaštanů a dubů, které roste v lese patřícím ke statku u hory Vinschger Sonnenberg. Co přesně v jeho rukou vznikne, to si nechává až do posledního momentu jen pro sebe: "Nakonec vyrobím to, co mi který kus umožní. Finální myšlenka se obvykle dostaví během opracovávání dřeva," vysvětluje s úsměvem na tváři. Tímto způsobem vznikají nejrůznější ozdobné předměty, které lze dobře kombinovat s květinami, svíčkami nebo ovocem.
Na stopě zpracování
Největším umělcem je pro Waltera Schnitzera samotná příroda. "Považuji se nanejvýš za zprostředkovatele," uvádí skromně. Díky různorodosti používaného dřeva vzniká nekonečně mnoho možností, co se z něj dá vyrobit. Práce se dřevem si přesvědčeného sedláka získala už v jeho dětském věku: "Tehdy jsem pro můj první betlém hledal vhodné dřevo v lese a taky jsem ho tam našel." Rád se vydává po nových cestách, práce se dřevem je pro něj fascinací. "Jelikož se nedržím pevně určitých tvarů a velikostí, mohu více popustit uzdu fantazii a zákazníkům připravit kusy na míru," těší ho. Jeho specialitou jsou proto zcela přírodní dárky, které jinde nespatříte.

Se vznikajícími díly pomáhají různé ruční frézy a brusky, se kterými sedlák pracuje u svého pracovního stolu nebo venku před domem. Slouží k očištění a obroušení dřeva, aby dostalo správný tvar. "Výzvou pro mne je, aby každé dílo mělo svůj jedinečný charakter, a aby tvary a vzory, které už dřevo samo o sobě má, zůstaly patrné," vysvětluje vášnivý řezbář. Výsledkem jsou fascinující unikáty. Někdy se však stane, že se něco zlomí. Walter Schnitzer rád používá kaštanové dřevo, které u kmene schne a nehnije. Dubové dřevo je naproti tomu známé svou jedinečnou kresbou. Najít však správné není vůbec jednoduché.
Walter Schnitzer zpracovává svá umělecká díla nejraději venku.
Najdete nás takto
Ze směru od Merana jeďte na Naturns. Na návrší v obci Plaus, za hostincem Mondschein, odbočte doprava do ulice Fallrohrweg a pokračujte až k občerstvení Weintal. Odtamtud je to ještě asi 1 km směrem do kopce ke statku Pardellhof.
Obrázek příjezdu pro vás
Otevírací doba
Návštěva dílny je možná po telefonické domluvě.
Aktivity v okolí
Meran
Od.13,8 km
Meran
Nearest town for a stroll
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Tyrol Castle
Od.15,9 km
Tyrol Castle
castles and fortresses
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Schupfer
Od.826 m
Schupfer

Schupfer

Fam.Germar Schweitzer
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Playgrounds Naturno
Od.1,4 km
Playgrounds Naturno
children's playgrounds
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Tennis in Naturns/Naturno
Od.1,4 km
Funpark Naturno
Od.1,4 km
Funpark Naturno
activities for children on offer
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Technical training parcour for bikes Naturno
Od.1,4 km
Technical training parcour for bikes Naturno
mountain bike tours
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Swimming pool Naturns/Naturno
Od.1,4 km
Swimming pool Naturns/Naturno
indoor swimming pools and saunas
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Ötzi Bike Academy
Od.1,4 km
Tourist Office Naturno
Od.1,4 km
Tourist Office Naturno
information offices
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Na mapu jižního Tyrolska