X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Planitzer

Selský šenk v Montan 

Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer
Rodina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
tel. +39 0471 819407
info@planitzer.it www.planitzer.it
na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Od začátku března do konce května a od začátku září do půlky prosince od čtvrtka do neděle otevřeno po poledni. V neděli večer zavřeno. Od pondělí do středy zavřeno. Doporučují se objednávky předem.
Popis statku
Šenk typu Buschenschank se nachází v idylické vesničce Glen, obklopen malými stráněmi s vinicemi. Na terase , ve stínu sto let starého kaštanu, je možné vydatně odpočívat a užívat si. Hostitelé vás zvou do obou útulných světnic na chutná jídla ze selské kuchyně.
Jídlo a pití
Špek, klobásky „Kaminwurzen“, sýry, špekové a sýrové knedlíky, volské oko se špekem a opečenými brambory, kyselé hovězí maso a sladký trhanec „Kaiserschmarrn“. Na jaře chřestová polévka, kopřivové knedlíky, v neděli a na objednání chřest se selskou šunkou a brambory, hovězí guláš, vepřová či hovězí nebo jehněčí pečeně. Na podzim fazolová, bramborovo-cibulová polévka nebo krémová dýňová, dýňové noky, špekové knedlíky s kyselým zelím, domácí uzeniny, nakládané maso nebo žebra s opečenými brambory. Šťávy: jablečná, bezová, meduňková a rybízová.
Naše vína
Cuvée ‘16 z odrůd Weißburgunder, Sauvignon a Gewürztraminer voní intenzivně po jablcích a meduňce. Víno je hodně šťavnaté a na svém konci zaujme výtečnou harmonií. Výbornou ovocnost třešní a lesního ovoce vykazuje Vernatsch ‘16. Extraklasou je Blauburgunder ‘15. Je velmi komplexní a strukturovaný, připomíná tmavé lesní plody a tóny tabáku. Vyzrálá tříslovina dokazuje vysokou úroveň tohoto vína.
Autem
Z obce Neumarkt nebo Auer přes Montan jeďte do obce Glen. Šenk Buschenschank se nachází v obci Unterglen po pravé straně (sledujte značení).
Pěšky
Ze směru od obce Montan po staré silnici Fleimstalbahntraße k šenku Buschenschank (železniční cesta Bahnweg číslo 4, asi 30 minut). Nebo z Auer (parkoviště v odpočinkové zóně Erholungszone) po chodníku Lottersteig (stezka číslo 4, asi 60 minut) do obce Neumontan a po stezce Bahnweg do Glenu.
Nákres příjezdu pro vás na cestu