V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Život na statku
Zemědělství v Jižním Tyrolsku

Zemědělství v Jižním Tyrolsku

Selská země Jižní Tyrolsko

Ze 7400,43 kilometrů čtverečních celkové plochy Jižního Tyrolska je 241.952 hektarů zemědělsky využívané půdy. K tomu patří lesní plochy a zemědělsky nevyužívaná půda, kterou by ale bylo možné zužitkovat.

Počet zemědělských organizací - od nejmenších po největší - dosahuje 20.212. Z toho 8.314 patří mezi ty, které chovají dobytek. To je stručný statistický souhrn Jižního Tyrolska - země sedláku.

Zemědělsky využívaná plocha, intenzivně nebo extenzivně - neboli s ovocnými či vinnými kulturami, nebo jako louky, pastviny či orná půda, je rozprostřena přes celou zem, od údolí až nahoru k hranici lesa. Půda je hlavním přírodním elementem Jižního Tyrolska a na ní, s ní a v ní bydlí a žijí naši sedláci, kteří naší vlasti dávají po staletí její výraz.
 
Jižní Tyrolsko z ptačí perspektivy

Jižní Tyrolsko z ptačí perspektivy

Selská krajina v Jižním Tyrolsku.

> Ponořte se

Seznamte se s Jižním Tyrolskem

Jak jsou rozdělené vinohrady, kde žije nejvíc koz a kde mají nejrozlehlejší horské pastviny? Staňte se znalcem Jižního Tyrolska a „proklikejte“ se jihotyrolským selským světem. Příjemnou zábavu!