&noscript=1 /> Dovolená na horské pastvině v Jižním Tyrolsku
 
Dovolená na horské pastvině v Jižním Tyrolsku
Dovolená na horské pastvině v Jižním Tyrolsku

Vyměňte každodenní
život za horské pastviny

Dovolená na horské pastvině

Tam, kde se prohání svišti

Tam, kde se prohání svišti

Sníte o dovolené daleko od civilizace uprostřed hor? O odpočinku a jednoduchém životě v souladu s rytmem přírody? Váš sen se může stát skutečností. Některé statky v Jižním Tyrolsku pronajímají své chaty na horských pastvinách.

Sníte o dovolené daleko od civilizace uprostřed hor? O odpočinku a jednoduchém životě v souladu s rytmem přírody? Váš sen se může stát skutečností. Některé statky v Jižním Tyrolsku pronajímají své chaty na horských pastvinách.

V Jižním Tyrolsku hraje alpské hospodářství velmi důležitou roli. Horské pastviny totiž pokrývají celých 34 % rozlohy regionu. Extenzivní pastviny se nacházejí téměř výhradně nad hranicí lesa. Na horských pastvinách tráví léto přibližně 80 000 krav, býků, ovcí, koz a koní. To představuje přibližně 50 % veškeré populace skotu. Pastevci se starají o blaho zvířat. Sedláci také pravidelně navštěvují svá zvířata na horských pastvinách. Udržitelné hospodaření je důležité zejména pro rozmanitost rostlin a živočichů, která je na pastvinách velmi vysoká. Nedotčená příroda znamená výhody i pro přijíždějící hosty, kteří mají jedinečnou příležitost užít si dovolenou vysoko v horách.

 

Pryč od každodenního života

Při dovolené na alpských pastvinách v Jižním Tyrolsku jako by se zastavil čas. Svoboda, příroda a jednoduchost jsou zde na dosah ruky. Horská chata je nedotčeným místem klidu uprostřed nádherného alpského světa. Ráno začnete příjemný den šálkem horkého čaje. Posadíte se k dřevěnému stolu před chatou, pozorujete probouzející se přírodu a necháte svůj pohled bloudit po údolí. Jakmile se lesa dotknou první sluneční paprsky a zvednou se poslední závoje mlhy, sbalíte si batoh a vyrazíte. V pozdním odpoledni se vrátíte na horskou chatu. Po takovém dnu vyhladoví. V kuchyni si s rodinou připravíte vydatnou večeři. Příjemné a útulné teplo vám zajistí kamna na dřevo. Nejste-li ještě unaveni, odvažte se vyjít ze dveří. V nerušené noční tmě září hvězdy obzvlášť jasně. Poté se s klidným svědomím uložíte do útulné postele. Tady vysoko v horách budete spát doslova jako dřevo a určitě se vyspíte do růžova.

 

Hory, tvůj svět

Horská chata v Jižním Tyrolsku je ideální základnou pro expedice a poznávání Alp. Než se vydáte na cestu, můžete si naplnit láhev křišťálově čistou pramenitou vodou. Po prvních krocích se ocitnete uprostřed rozkvetlých horských luk a pasoucích se krav. Dnešním cílem dne je jedinečný výhled z vrcholu, kde stojí kříž. Na alpských stezkách vás bude provázet zářivé slunce a čistý horský vzduch. Ti nejodvážnější mohou na zpáteční cestě skočit do studeného horského jezera. Možná uslyšíte pískání sviště nebo objevíte mezi mechy jedinečnou alpskou květinu? Během dovolené na horských pastvinách v Jižním Tyrolsku si můžete užívat samoty v naprostém klidu. Nikde jinde není taková idyla a klid jako tady, kde rytmus udává příroda a dny ubíhají jako mrknutím oka. Na horské pastvině najdete jednoduchost a zjistíte, jak klidně může život plynout.

přečtěte si více zpět

3 důvody

Horská pastvina – místo touhy

Ničím nerušené útočiště v klidném světě hor
Ničím nerušené útočiště

v klidném světě hor

Útulné horské chaty s tradiční atmosférou
Útulné horské chaty

s tradiční atmosférou

Túry začínají na prahu chaty
Túry

začínají na prahu chaty

Statky-vyhledávání

Pronájem chaty na horské pastvině

Oops, an error occurred! Code: 202406211911316881746f

Vše o dovolené na horské pastvině

Vznešené pocity

Ať už na horské pastvině, nebo na vysokohorském statku – díky úchvatnému světu Jižního Tyrolska budete vždy obklopeni působivou přírodní scenérií.