&noscript=1 /> Dovolená na statku v Langtaufersu
 
Dovolená na statku v Langtaufersu
Dovolená na statku v Langtaufersu

Sport a rekreace

Boční údolí

Langtaufers

Dovolená na statku v Langtaufersu

Weißkugel, Weißseespitze, Langtauferer Ferner – to jsou jen tři z mnoha horských vrcholů, na které se mohou podívat všichni, kdo tráví dovolenou na statku v Langtauferském údolí v Jižním Tyrolsku.

Potopená kostelní věž vykukující z Reschenského jezera patří k nejpůsobivějším památkám v Jižním Tyrolsku. Právě tam, nedaleko Graunu, začíná neméně krásné údolí Langtauferertal. Pěší turistiku si zde hosté užijí do sytosti – a to v nedotčené přírodě. Ať už ve vysokohorském terénu, nebo na středně náročných turistických stezkách – vždy s okouzlujícím horským panoramatem, při slunečném počasí.

Weißkugel, Weißseespitze, Langtauferer Ferner – to jsou jen tři z mnoha horských vrcholů, na které se mohou vydat všichni, kdo tráví svou dovolenou na statku v Langtauferském údolí v Jižním Tyrolsku.

Zatopená kostelní věž v Reschenském jezeře je jednou z nejpůsobivějších památek v Jižním Tyrolsku. Právě tam, u Graunu, odbočuje neméně hodnotné údolí Langtauferertal. Tady si užijete pěší turistiky do sytosti – a to v nedotčené přírodě. Ať už ve vysokohorském terénu, nebo na lehkých turistických stezkách – vždy s okouzlujícím horským panoramatem a slunečným počasím.

 

Langtauferské údolí se klikatí až k Ötztalským Alpám na rakouských hranicích. Hlavní vesnice údolí leží v nadmořské výšce 1 500 metrů. Nejvýše položenou celoročně obydlenou vesnicí v údolí je Melag ve výšce 1 915 metrů. Nejenže zde začínají turistické stezky, ale je to také ráj běžeckého lyžování – včetně běžeckých závodů a závodů psích spřežení. Na vysokohorské trati lze lyžovat klasickým i volným stylem. Běžecký okruh vede podél potoka Melager Bach buď krátkou smyčkou zpět do Melagu, nebo ven z údolí lesem do Grubu – a na opačné straně údolí přes slunné louky zpět do Melagu.

Na své si přijdou i lyžaři, kteří se ubytují v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Langtaufers – malý lyžařský areál Maseben nabízí necelých 6 kilometrů sjezdovek. Zejména mladší hosté se budou cítit jako doma v této oblasti, mohou se zde vyřádit v v dětském parku Kinderland.

 

Vázáni tradicí

Sýr, máslo, jogurt, mléko a vejce – zemědělci v Langtauferském údolí jsou stále převážně soběstační. Vše, co se na statku a v jeho okolí vyprodukuje, se přetvoří do lahodných produktů, které jsou chuťově nepřekonatelné. Tyto regionální jihotyrolské pochoutky si můžete vychutnat v prodejnách nebo během dovolené přímo na statku. Dobrou příležitostí k ochutnání místních jídel je také období shánění dobytka z horských pastvin (Almabtrieb) na začátku září. Když se zvířata vrátí z vysokohorské pastviny do stáje, lidé v údolí to oslaví. Na těchto slavnostech je možné zakoupit a ochutnat různé alpské produkty.

 

Málo pylů

Langtauferské údolí je oblíbené zejména u alergiků, kteří zde mohou díky vysokohorskému klimatu lépe dýchat. Dráždivé faktory, jako je vítr, slunce, tlak vzduchu a teplota, zde mají na organismus menší vliv. Díky sníženému množství pylů mohou alergici strávit dovolenou na statku v Langtauferertalu, aniž by jim teklo z nosu a slzely oči.

Langtauferské údolí se klikatí až k Ötztalským Alpám na rakouských hranicích. Hlavní vesnice údolí leží v nadmořské výšce 1 500 metrů. Nejvýše položenou celoročně obydlenou vesnicí v údolí je Melag ve výšce 1 915 metrů. Nejenže tady začínají turistické stezky, ale je to také ráj běžeckého lyžování – včetně běžeckých závodů a závodů psích spřežení. Na vysokohorské trati lze lyžovat klasickým i volným stylem. Běžecký okruh vede podél potoka Melager Bach buď krátkou smyčkou zpět do Melagu, nebo ven z údolí lesem do Grubu – a na opačné straně údolí přes slunné louky zpět do Melagu.

Na své si přijdou i lyžaři, kteří se ubytují v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Langtaufers – malý lyžařský areál Maseben nabízí necelých 6 kilometrů sjezdovek. Děti se v této přehledné oblasti mohou dosyta vyřádit v Kinderlandu.

 

Vázáni tradicí

Sýr, máslo, jogurt, mléko a vejce – zemědělci v Langtauferském údolí jsou stále převážně soběstační. Vše, co se na statku a v jeho okolí vyprodukuje, je zušlechtěno do lahodných produktů, které jsou chuťově těžko překonatelné. Tyto regionální jihotyrolské pochoutky si můžete vychutnat v prodejnách na statku nebo během dovolené na statku. Dobrou příležitostí k ochutnání místních jídel je také shánění dobytka (Almabtrieb) na začátku září. Když se zvířata vrátí z vysokohorské pastviny do stájí, lidé v údolí slaví. Na těchto slavnostech je možné zakoupit a ochutnat různé alpské produkty.

 

Málo pylů

Langtauferské údolí je oblíbené zejména u alergiků, kteří zde mohou díky vysokohorskému klimatu zhluboka dýchat. Dráždivé faktory, jako je vítr, slunce, tlak vzduchu a teplota, zde mají na organismus menší vliv. Díky sníženému množství pylů mohou alergici strávit dovolenou na statku v Langtauferertalu, aniž by jim teklo z nosu a slzely oči.

zobrazit více skrýt

Vyhledat statky

Rekreační statky v Langtaufersu

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
3 Zobrazit statek Zobrazit statky
Obnovení filtru
3 nalezený statek nalezené statky
 | 
Gamsegghof flower flower flower
Rodina Hohenegger  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Statku s ekologickým hospodařením, Chov zvířat
snídaně
prodejna na statku: mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
Pokoje od 85€ za noc
Apartmán od 68€ za noc
Beim Gruber flower flower flower flower
Rodina Patscheider  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, sýr, máslo ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Ve stájích, Zažít sklizen sena
5,0
"Velmi dobré"
(9 hodnocení)
Apartmán od 72€ za noc
Natürliches Ferienwohnen flower flower flower flower
Rodina Fliri  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Chov zvířat
snídaně
Produktový koutek: mléka, jogurt, sýr ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Práce ve stáji, Ve stájích ...
5,0
"Velmi dobré"
(7 hodnocení)
Apartmán od 95€ za noc
Výsledek vašeho hledání

3 důvody

Dovolená v Langtaufersu

Dechberoucí scenérie: obrovské ledovcové plochy

Strmé modřínové svahy nedotčené alpské pastviny

Vysokohorská trasa: ráj běžkařů

Zvláštní skalní útvar

Na konci údolí Langtauferertal vás možná překvapí zvláštní skalní útvar. Leží na úpatí koncové hlavy a nazývá se "Krampusloch". Tvar připomíná lidskou bytost a je hustě porostlý řasami a lišejníky, což mu dodává velmi zajímavého zbarvení.

Na konci údolí Langtauferertal vás možná překvapí zvláštní skalní útvar. Leží na úpatí koncové hlavy a nazývá se "Krampusloch". Tvar připomíná lidskou bytost a je hustě porostlý řasami a lišejníky, což mu dodává velmi zajímavého zbarvení.

Naproti vesnici Malsau na úpatí dolomitských stěn Endkopfu stojí přírodní památka: takzvaný Krampusloch, tedy Čertova díra. Název útvaru je odvozen od strašidelné, čertovské postavy, která doprovází svatého Mikuláše, v Jižním Tyrolsku se mu říká "Krampus". Neobvyklé balvany hned vedle útvaru Krampuse se pojí ve zhruba třímetrový oblouk, který tvoří skalní bránu. Skrze tuto čertovu díru je vidět směrem na západ. Podle legendy to byl Krampus, kdo vytvořil tuto kulatou bránu.

zobrazit více skrýt
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!