&noscript=1 /> Reschensee v údolí Horní Vinschgau – Jižní Tyrolsko Reschensee v údolí Horní Vinschgau – Jižní Tyrolsko
 
Reschenské jezero: Tichý svědek ve vodě
Reschenské jezero: Tichý svědek ve vodě

Výletní cíl

Reschenské jezero (Reschensee)

Reschenské jezero: Tichý svědek ve vodě

 

Reschenské jezero se nachází v údolí Horní Vinschgau na západě Jižního Tyrolska. V roce 1950 byla část údolí přehrazena a dvě vesnice se zaplavila voda. Dnes je jezero známé jako prázdninová destinace.

Přejíždíte-li do údolí Vinschgau Reschenským průsmykem, přijedete k dlouhé vodní ploše Reschenského jezera a váš pohled ihned upoutá kostelní věž, která se zde tyčí z vody. Věž kostela v Altgraunu je tichým svědkem času, připomínka roku 1950, kdy přišlo o domov asi 100 rodin z obcí Graun a Reschen.

Jezero a jeho historie

Ještě před nástupem fašismu se uvažovalo o vybudování přehrady, která by zásobovala průmyslové oblasti v horní Itálii elektrickou energií. Teprve v roce 1940 byla zahájena stavba přehrady, která trvala 10 let. V létě 1950 konečně nastal čas – celá kotlina za přehradní zdí se pomalu naplnila vodou. Obyvatelé Graunu a části Reschenu, jejichž statky se nacházely v oblasti nádrže, museli nyní opustit své domovy. Domy byly vyhozeny do povětří. Pouze kostelní věž mohla na pokyn trentinského Úřadu pro ochranu památek zůstat stát.

Nový začátek

Násilím vyvlastnění obyvatelé Altgraunu a Reschenu se usadili v nových částech obce u jezera – mnozí se však ke svému bývalému domovu zcela obrátili zády a emigrovali do jiných částí Jižního Tyrolska. Ti, kdo tuto dobu prožili, stále často hovoří o minulosti, o staré vlasti pohřbené pod vodou. Obyvatelé se však s novou situací smířili a v průběhu desetiletí se naučili s Reschenským jezerem žít.

Reschenské jezero: Tichý svědek ve vodě

Ráj turistů a rekreační zóna

Resenské jezero je dnes oblíbeným cílem dovolené v každém ročním období. V minulosti se obyvatelé Reschenu a Graunu věnovali téměř výhradně chovu dobytka, ale nyní si někteří našli práci v cestovním ruchu. Rekreanti u jezera Reschensee oceňují klid a mírné horské klima v Horním Vinschgau. Horské panorama včetně “krále” Ortlera, nejvyšší hory Jižního Tyrolska, v pozadí je něco, co můžete obdivovat každý den. U Reschenského jezera se nabízí velké množství aktivit. Na začátku dovolené doporučujeme příjemnou procházku kolem jezera. Na druhou stranu můžete hory a vysokohorské pastviny poznat zblízka, vydáte-li se po panoramatické stezce nad jezerem. Lanovka ze St. Valentina auf der Haide vás vyveze na vrchol Haider Alm ve výšce 2 120 metrů, který je výchozím bodem staré vysokohorské stezky. Kolem nádherných starých kamenných borovic se nyní vydáte na túru do Schönebenu.

Sport na Reschenském jezeře

Sportovní nadšenci si u jezera přijdou na své po celý rok. Díky optimálním větrným podmínkám je Reschenské jezero skutečným tipem nejen pro kitesurfaře, ale i pro milovníky plachtění. Ti, kteří se místo síly větru raději spoléhají na své svaly, si mohou půjčit šlapadlo nebo vyzkoušet pádlování vestoje. V zimě se na jezeře vytváří trvalá ledová pokrývka – k radosti bruslařů a snowkitingistů. Ale ani na sjezdovky to není daleko, sluncem zalitý lyžařský areál Schöneben se nachází na Reschenském průsmyku a disponuje sedmi vleky a zaručeným sněhem až do jara.

Přečtěte si více Zpět
Vyhledat statky
Statky u Reschenského jezera
19 nalezený statek nalezené statky
Giernhof am See flower flower flower
Rodina Prenner  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Chov zvířat
snídaně, polopenze
Produktový koutek: sýr, vejce, mamelády ...
Selské nabídky: Zažít selský všední den, Ve stájích, Zažít sklizen sena
Vzdálenost 1,6 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(9 hodnocení)
Apartmán od 75€ za noc
Haus Wiesenheim flower flower
Rodina Plangger  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Statku s ekologickým hospodařením, Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, sýr, máslo ...
Selské nabídky: Práce ve stáji, Zažít sklizen sena
Vzdálenost 1,7 km
Pozice na mapě
5,0
"Velmi dobré"
(2 hodnocení)
Apartmán od 60€ za noc
Langenhof flower flower
Rodina Patscheider  | Graun im Vinschgau  (Vinschgau)
Statku s ekologickým hospodařením, Chov zvířat
Vlastní produkty ze statku : mléka, vejce
Vzdálenost 1,8 km
Pozice na mapě
4,1
"Dobré"
(1 hodnocení)
Apartmán od 54€ za noc
Načíst další výsledky
Výsledek vašeho hledání

Reschenské jezero (Reschensee)

Další informace

Contacts
Tourist info
Via principale
39027 Cuorn Venosta

The Church Tower in the Lake
The symbol of Venosta Valley: the sumberged steeple in Resia lake.