&noscript=1 /> Griesserhof - Kvalitní produkty ze statku v Vahrn Hofdetail
 
Griesserhof
Kvalitní produkty ze statku v Vahrn
Rodina Huber Griessweg 5
T +39 0472 834805 griesserhof@brennercom.net
Wein
Popis statku
Na statku Griesserhof se vinařství těší velmi dlouhé tradici. "Už ve 14. století bylo návrší Golser-Hügel považováno za skvělý vinohrad," zdůrazňuje sedlák Paul. Na tomto ledovcem tvarovaném a velmi plodném morénovém návrší se dnes skvěle daří svěžím ovocitým vínům ze statku Griesserhof. Vína jsou podávána na vyžádání.
Kromě toho Griesserhof nabízí pod značkou "Roter Hahn" také následující produkty
Bauer Paul Huber
vám přeje spoustu radosti s našimi produkty
griesserhof@brennercom.net
telefon +39 0472 834805
mobil +39 339 6691485
Ze dvora
Vědět, odkud to pochází
Tri vinice statku Griesserhof patrí k nejsevernejším v Itálii a rozkládají se v okruhu asi 2 km kolem statku. Lokalita Gols je pro údolí Eisacktal skutecne výjimecná. Neleží na jednom ze svahu údolí Eisacktal, ale presne uprostred údolí a je krásne orientován k jihu. To znamená, že vína dostanou maximální množství slunecního svetla. Pozemek Rigger je o neco výše, ale je dokonale orientován na jih - v mírném oblouku, který pripomíná amfiteátr. Díky tomu je tato lokalita zvlášte chránena pred studenými vetry a umožnuje pestování teplomilných odrud. Lokalita Gall se nachází v nadmorské výšce až 800 m. Vzhledem k jihovýchodní expozici se hrozny po západu slunce rychle ochlazují. To prospívá korenenému aroma zde pestovaných hroznu odrudy Kerner.
De druiven rijpen op zonnige hellingen
De wijnkelder van Griesserhof
Zpracování
Zpracování hroznu na lahodná vína probíhá prímo v Griesserhofu. Za tímto úcelem vykopal Paul Huber sklep hluboko ve svahu. Dosáhl toho, že od dodání hroznu, pres lisování až po uskladnení vína v sudech nejsou potreba žádná cerpadla. Hrozny jemne proudí ze stanice do stanice pouze pomocí gravitace. Paul Huber chce do svých vín vnést zvláštnosti svých vinic. Proto nepoužívá cisté kvasinky. Zcela se spoléhá na své prírodní kvasinky, které se vždy vyskytovaly v míste a iniciovaly kvasné procesy prirozeným zpusobem. To a oxidacní zrání ve starých drevených sudech dodává vínum nezamenitelný charakter.
Alleen dan wordt het verkocht
Griesserhof je clenem znacky "Roter Hahn" s temito produkty:
Wein
Müller Thurgau DOC
Müller Thurgau
Gols Sylvaner DOC
Sylvaner
Rigger Grüner Veltliner DOC
Grüner Veltliner
Gols Gewürztraminer DOC
Gewürztraminer
Gols Sauvignon DOC
Sauvignon
Pinot Noir IGT
Blauburgunder
Rosé Pinot Noir LILITH
Blauburgunder
Gall Kerner DOC
Kerner
Všechna prodejní místa
Další
Kromě toho se tyto produkty dodávají do hotelů v regionu
Poloha & příjezd
Griesserhof
v Vahrn leží na
670 metrů nad mořem
Back to list