X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Odhalte jihotyrolský svět sedláků

V zeleninové zahrádce u selky
Uprostřed přírody budete hledat odpočinek, každodenní práci na statku uvidíte zblízka, budete si pochutnávat na lahodných produktech z rukou sedláků a selek, s nejedním zvířetem se skamarádíte: Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku je zábavou!
Zážitek to je v každém ročním období. Na jaře se už procházíte s krátkým rukávem a užíváte si sluníčko, zatímco bílé vršky stále ještě připomínají zimu. V létě řádí děti v seně a dospělí si dopřávají klidné odpoledne pod jabloněmi. Zlatý podzim nabízí turistům grandiózní výhledy na nedotknutou flóru a faunu. A v zimě se už sportovní lyžař těší na idylický krb ve světnici.
Dívka žonglující s jablky
Znalci Jižního Tyrolska už dlouho vědí, že na Dovolené na statku se není nutné zříkat komfortu a nechybí jí ani styl. Právě naopak: Jihotyrolské statky musí procházet kontrolami a následně dostávají klasifikaci v podobě určitého počtu kytek.

V Jižním Tyrolsku jsou také specializované statky: Existuje celkem devět různých kategorií - Dovolená na biostatku, Dovolená na statku vhodném pro alergiky, Dovolená na statku s jízdou na koni, Dovolená na historickém statku, Vitální dovolená na statku nebo samozřejmě také Statky pro rodiny - všechny jsou uzpůsobené speciálním potřebám dovolenkářů.

Pro rodiny s dětmi neexistuje lepší dovolená. Statek představuje pro malé návštěvníky ryzí dobrodružství a neustále nabízí nová překvapení. Občas zakopnou a spadnou do hromady hnoje, řádí v seníku a náhle se ocitnou krávě z očí do očí. Větší mohou pomáhat sedlákům ve stáji a při trošce štěstí se stanou svědky narození některého z mláďat. Dovolenkáři umí ocenit atmosféru na statcích. Pohostinnost je tu na prvním místě. Začíná už při snídani s domácími produkty, jako jsou špek, čerstvé horské sýry, med a marmeláda nebo chléb právě vytažený z pece. Díky svému tradičnímu způsobu života jsou sedláci a selky pro lidi z města symbolem klidu. Kdo hledá rodinné prostředí, cítí se tu brzy jako doma, což dokazuje také velký podíl hostů, kteří se sem pravidelně vracejí. Dovolené na statcích v Jižním Tyrolsku se odehrávají na „opravdových“ statcích, nejedná se o nějaké napodobeniny. Ubytování pod značkou „Roten Hahn“ mohou nabízet jen statky, které tuto službu nabízejí výhradně v rámci svého přivýdělku. Každý statek může mít maximálně čtyři apartmány nebo šest pokojů k pronájmu. Tím je garantována autenticita a původ.

Tradice a kultura je v Jižním Tyrolsku živá. Na statcích je patrná také různorodost Jižního Tyrolska. Můžete si vybírat mezi malými organizacemi s chovem dobytka, pěstováním ovoce nebo s vinohrady. Ponořte se do selské reality této země. Tady strávíte prázdniny podle vašeho gusta!
Krása krajiny uprostřed horské kulisy Alp a 300 slunečných dnů v roce dělají z této destinace ideální dovolenkovou zemi s různými sportovními možnostmi. Dovolená na statku je ve znamení večerní únavy, vyčerpání a také štěstí - 365 dní v roce.