V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Odhalte jihotyrolský svět sedláků

V zeleninové zahrádce u selky
Uprostřed přírody budete hledat odpočinek, každodenní práci na statku uvidíte zblízka, budete si pochutnávat na lahodných produktech z rukou sedláků a selek, s nejedním zvířetem se skamarádíte: Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku je zábavou!
Zážitek to je v každém ročním období. Na jaře se už procházíte s krátkým rukávem a užíváte si sluníčko, zatímco bílé vršky stále ještě připomínají zimu. V létě řádí děti v seně a dospělí si dopřávají klidné odpoledne pod jabloněmi. Zlatý podzim nabízí turistům grandiózní výhledy na nedotknutou flóru a faunu. A v zimě se už sportovní lyžař těší na idylický krb ve světnici.
Dívka žonglující s jablky
Znalci Jižního Tyrolska už dlouho vědí, že na Dovolené na statku se není nutné zříkat komfortu a nechybí jí ani styl. Právě naopak: Jihotyrolské statky musí procházet kontrolami a následně dostávají klasifikaci v podobě určitého počtu kytek.

V Jižním Tyrolsku jsou také specializované statky: Existuje celkem devět různých kategorií - Dovolená na biostatku, Dovolená na statku vhodném pro alergiky, Dovolená na statku s jízdou na koni, Dovolená na historickém statku, Vitální dovolená na statku nebo samozřejmě také Statky pro rodiny - všechny jsou uzpůsobené speciálním potřebám dovolenkářů.

Pro rodiny s dětmi neexistuje lepší dovolená. Statek představuje pro malé návštěvníky ryzí dobrodružství a neustále nabízí nová překvapení. Občas zakopnou a spadnou do hromady hnoje, řádí v seníku a náhle se ocitnou krávě z očí do očí. Větší mohou pomáhat sedlákům ve stáji a při trošce štěstí se stanou svědky narození některého z mláďat. Dovolenkáři umí ocenit atmosféru na statcích. Pohostinnost je tu na prvním místě. Začíná už při snídani s domácími produkty, jako jsou špek, čerstvé horské sýry, med a marmeláda nebo chléb právě vytažený z pece. Díky svému tradičnímu způsobu života jsou sedláci a selky pro lidi z města symbolem klidu. Kdo hledá rodinné prostředí, cítí se tu brzy jako doma, což dokazuje také velký podíl hostů, kteří se sem pravidelně vracejí. Dovolené na statcích v Jižním Tyrolsku se odehrávají na „opravdových“ statcích, nejedná se o nějaké napodobeniny. Ubytování pod značkou „Roten Hahn“ mohou nabízet jen statky, které tuto službu nabízejí výhradně v rámci svého přivýdělku. Každý statek může mít maximálně čtyři apartmány nebo šest pokojů k pronájmu. Tím je garantována autenticita a původ.

Tradice a kultura je v Jižním Tyrolsku živá. Na statcích je patrná také různorodost Jižního Tyrolska. Můžete si vybírat mezi malými organizacemi s chovem dobytka, pěstováním ovoce nebo s vinohrady. Ponořte se do selské reality této země. Tady strávíte prázdniny podle vašeho gusta!
Krása krajiny uprostřed horské kulisy Alp a 300 slunečných dnů v roce dělají z této destinace ideální dovolenkovou zemi s různými sportovními možnostmi. Dovolená na statku je ve znamení večerní únavy, vyčerpání a také štěstí - 365 dní v roce.