V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Jenesien: sluneční terasa Bolzana

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Jenesien
Dovolená na statku v Jenesien mezi vinaři a horskými sedláky je velmi pestrá. Čeká tu na vás mnoho turistických stezek vedoucích klidnou přírodou.

Jenesien je místem, kde vládne klid a pohoda uprostřed původní krajiny vysoko nad Bolzanem. Tady, v nadmořské výšce 1.100 metrů, pod náhorní plošinou Salten a na jižním svahu hory Tschögglberg, si užijete nádherný výhled na hlavní město provincie a dále až k Dolomitům, kde podle pověsti můžete ve skále spatřit ležícího krále Laurina. K obci Jenesien patří také části Afing, Flaas, Glaning, Nobls a vesnice Jenesien samotná se svými typickými domy a malebnými kouty. Dovolenou v apartmánu v Jenesien je možné strávit v Afingu, ve vesničce ležící stranou veškerého ruchu. Také v poutním místě Glaning jsou k dispozici apartmány. Platí to i pro Flaas, kde se kříží mnoho turistických stezek a v jeho blízkosti se nachází biotop Fahrer Weiher. Jenesien je ideálním místem pro dovolenou plnou odpočinku a turistiky. Stačí pár minut a dostanete se lanovkou do mondénního Bolzana, kde strávíte příjemný den nakupováním ve starém městě, anebo se vydáte za kulturou.

Jak rozmanitá je dovolená na statku v Jenesien
Až do 80. let minulého století byl Jenesien docela odloučenou horskou vesnicí, kam se dalo dostat jen po úzké silnici a jednoduchou lanovkou. Většina obyvatel se tu odjakživa živila zemědělstvím. Dnes tu stoupá význam pěstování ovoce, vína a zeleniny a také mléčného hospodářství. Mnoho sedláků dodává mléko svých krav do Bolzana, do největší jihotyrolské mlékárenské společnosti Mila. Dovolená na statku v Jenesien je ve znamení rozmanitosti. Zaujme už pohledem na selskou kulturu a srovnání života vinařů v nižších polohách s horskými sedláky žijícími vysoko pod horou Tschögglberg. Návštěvníci jsou srdečně vítáni na horských statcích, kde mohou ve vybrané dny pozorovat pečení chleba a nikdo jim nebrání, aby se sami pustili do hnětení těsta ve starých dřevěných mísách. Některé statky v Jenesien stojí opravdu za vidění. Například Gehöft Kampidell byl postaven okolo malého kostela svaté Magdalény, první zmínka o statku pochází z roku 1180. Tvoří jej hospodářská část, panský dům, prelátský dům a současná letní rezidence benediktinských mnichů z Muri Gries. Ke čtyřem statkům Goldegghöfe zase patří zbytky zdiva staré budovy, kde dříve bydleli pánové z Goldeggu, kteří se starali o cestu co blízkého údolí Sarntal. Dnes je erb tohoto šlechtického rodu znakem obce Jenesien. U statku Lanznaster stojí pečlivě zrestaurovaný mlýn na obilí, který si je možné na vyžádání prohlédnout. Sedlák dodnes v mlýně mele své obilí.

Po stopách skalních pyramid
Na své si během dovolené v Jenesien přijdou také milovníci přírody. Obcí prochází Evropská dálková turistická trasa E5, k části Glaning patří turistická stezka svatého Martina, která je okružní trasou s různými zastaveními. Dvě turistické stezky vedou ke zřícenině Greifenstein nebo k ruině Helfenberg. Na slunečné náhorní planině Salten jsou k dispozici lehké a středně těžké turistické stezky, které vedou přes rozlehlé louky a modřínové lesy, k nimž na podzim patří nádherná žlutě-červená barva. Planina Salten láká také příznivce horských kol a nordic walkingu, zajímavostí jsou výlety na mírumilovných koních plemena hafling s typickou blonďatou hřívou. Mnoho statků, které nabízejí dovolenou na statku v Jenesien, organizují vyjížďky na koních. V zimě protíná Salten běžkařská stopa a příroda se mění na ráj pro ty, kteří rádi vyrážejí na procházky se sněžnicemi. Zvláštní přírodní úkaz je k vidění asi tři kilometry severozápadním směrem od obce Nobls, která je nejmenší částí Jenesien. Také zde stojí skalní pyramidy, není jich tolik jako v Rittenu, ale přesto se k nim během výletu vyplatí udělat malou odbočku. Kryjí je kamenné pokličky, tyčí se z jílovité země a čekají, až je voda s větrem dále opracují. Za vidění stojí také kaple svatého Valentýna v obci Nobls.

Vždy se najde důvod k oslavě
Obyvatelé Jenesien rádi oslavují. Celé léto provázejí kulturní akce, veselé letní slavnosti a kulinářské týdny. Velmi oblíbená je slavnost Schupfenfest, která je oslavou sklizně sena a koná se vždy třetí neděli v září na náhorní planině Salten. Na podzim se zdejší okolí mění na ráj milovníků kaštanů. V Jenesien zavládne Törggelen – slavnosti kaštanů. Šenky servírují staré selské speciality a na tradiční děravé pánvi pečené kaštany. K tomu se podávají nová vína.

Proč strávit dovolenou v obci Jenesien?
  • Pěkné túry a zajímavé statky
  • Přírodní úkaz skalní pyramidy
  • Ideální pro ty, kteří hledají klid

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 19 Statky