&noscript=1 /> Cíl dovolené Jižní Tyrolsko – kouzlo rozmanitosti
 
Prázdninová destinace Jižní Tyrolsko: Kouzlo rozmanitosti
Prázdninová destinace Jižní Tyrolsko: Kouzlo rozmanitosti

Kouzlo rozmanitosti
soužití plné kontrastů

Kam chcete jet?
Kdy a na jak dlouho?
jakýkoli
Typ ubytování a spolucestující
2 dospělí
Typ statku
Chov hospodářských zvířat, vinohradnictví nebo sadařství
Klasifikace
všechny klasifikace
1652 Zobrazit statek Zobrazit statky

Prázdninová destinace

Jižní Tyrolsko přehledně

Jižní Tyrolsko přehledně: Země kontrastů

Nejsevernější italská provincie je zároveň jedním z nejrozmanitějších regionů tohoto státu. Na objevení všech krás Jižního Tyrolska je jediná dovolená téměř příliš krátká.

Nejsevernější italská provincie je zároveň jedním z nejrozmanitějších regionů tohoto státu. Na objevení všech krás Jižního Tyrolska je jediná dovolená téměř příliš krátká.

Nejstarší ledovcová mumie na světě, největší vysokohorská pastvina v Evropě, Dolomity zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nejmenší město v alpském regionu a nejteplejší jezero ke koupání v Alpách: to je jen několik zvláštností, kterými Jižní Tyrolsko uchvacuje své hosty na dovolené v rekreačním apartmánu nebo pokoji.

 

Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Každého návštěvníka Jižního Tyrolska okamžitě zasáhne jedinečnost tohoto regionu. Nejjižnější část typicky německé kultury s notnou dávku příměsy té italské, zasněžené vrcholky hor nad palmovými promenádami, památkově chráněné budovy vedle moderní architektury. Kontrasty se tu setkávají v přírodě, kultuře, kuchyni i každodenním životě. Směs, která je charakteristická pro tuto zemi, její historii a 530 000 obyvatel. V Jižním Tyrolsku se oficiálně hovoří celkem třemi jazyky – německy, italsky a ladinsky. Venkovské zvyky a tradice jsou tu velmi živé a zachovávají se, ale také se podporují a prosazují inovace. Selský špek, alpský sýr a sklenka jihotyrolského červeného vína k odpolední svačince, tzv. Marende, prostě patří, stejně jako je samozřejmostí rychlé "espresso", domácí "gelato" a "aperitivo" na závěr dne.

 

Pohnutá historie

Bohatá historie Jižního Tyrolska sahá daleko do předkřesťanských dob a zanechala stopy po celé zemi. Jižní Tyrolsko, které bylo od roku 1363 součástí habsburské říše, připadlo po první světové válce Itálii. Jeho rozsáhlá autonomie, které bylo dosaženo roku 1969, je dnes po celém světě považována za příkladnou, stejně jako harmonické soužití etnických menšin. Četná muzea, kostely a hrady – těch je zde více než 400 – umožňují návštěvníkům proniknout hlouběji do vzrušující historie země a zažít ji na vlastní kůži.

 

Příroda jako hlavní aktér

Jižní Tyrolsko s hlavním městem Bolzano je se svými 7 400 km² jednou z největších italských provincií, co se rozlohy týče. Na západě sousedí se Švýcarskem a na východě a severu s Rakouskem. V klimaticky výhodné poloze na jižní straně Alp se lidé i příroda mohou těšit z úctyhodného počtu přibližně 300 slunečných dnů v roce. Ovocné sady a vinice přecházejí v husté listnaté a smíšené lesy a ve vyšších polohách se rozprostírají alpské pastviny, dolomitové vrcholy a ledovce. Mírné podnebí, které se projevuje zejména v jižních údolích, podporuje vegetaci palem, oleandrů, cypřišů a vinné révy připomínající středomořské oblasti. Koupací jezera a čisté potoky lákají k letnímu ochlazení. Ti, kteří dávají přednost spíše vysokohorskému prostředí, si užijí svěží zelené alpské pastviny a mohutné vrcholy, které v Jižním Tyrolsku více než třistakrát překračují třítisícovou hranici. Nepopiratelným králem Alp je Ortler se svými 3 906 metry. V Jižním Tyrolsku se nachází celkem osm přírodních a národních parků. Nezáleží na tom, který krásný kout země si vyberete: Na dovolené v rekreačním apartmánu nebo pokoji v Jižním Tyrolsku je hlavním hrdinou příroda.

zobrazit více skrýt

Prázdninové regiony Jižního Tyrolska

Na jižní straně Alp

Od impozantních ledovců na západě přes bizarní vrcholky Dolomit na východě až po středomořské vinice na jihu – Jižní Tyrolsko se skládá z pestré škály krajin.
Vinschgau

Údolí Vinschgau

Údolí plné charakteru

Meran a okolí

Meran a okolí

Mezi palmami a alpskými pastvinami

Bolzano a okolí

Bolzano a okolí

Kontrastní krajina

Eisacktal

Eisacktal

V údolí cest

Dolomity

Dolomity

Bledé hory

Vinschgau
Meran a okolí
Bolzano a okolí
Eisacktal
Dolomity
Hra s otázkami

Zábavný test

Jaký typ statku jste?

Jdeme na to
Roter Hahn

Zjistěte, který statek vám vyhovuje. Pěknou zábavu!