V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Mölten: šarmantní horská vesnice

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Mölten
Dovolená na statku v Möltenu nabídne pěší túry po stopách svědků zašlých časů. Nachází se tu také nejvýše položená výrobna sektu v Jižním Tyrolsku.

Slunečný Mölten leží v před větrem chráněné kotlině na hoře Tschögglberg. Mnoho turistických stezek začíná přímo u apartmánu, což dělá z Möltenu oblíbené místo mezi turisty a milovníky horských kol. Oblast ležící v nadmořské výšce přesahující 1.300 metrů obklopují horské pastviny, smrkové a modřínové lesy – jedná se o oázu klidu. Dovolená na statku se může odehrát v malebné horské vesnici Mölten nebo v jejích částech Verschneid, Versein a Schlaneid.

Aktivní dovolená na statku v Möltenu s klidným okolím
Okolo hlavního místa oblasti, kterým je Mölten, leží mnoho malých samot s roztroušenými statky a kostely postavenými v typickém stavebním stylu. Sedláci se živí převážně chovem dobytka, ojediněle se věnují také pěstování ovoce. Ve většině apartmánů v obci Mölten si mohou hosté užívat produkty ze zdejších zahrad. Mnoho prázdninových statků nabízí vyjížďky na koni a jízdy kočárem s koňmi plemena hafling. Rozlehlou náhorní planinu Salten křižuje síť dobře vyznačených a na rodiny zaměřených turistických stezek. Kdo se odváží výše, může odtud vyrazit na vrcholovou túru. Za vidění stojí románský kotel svatého Jakuba stojící na návrší s krásným výhledem, kde údajně stávala už v prehistorických dobách svatyně. V zimě prochází planinou Salten běžkařská stopa, nepřeberné množství tras tu čeká také na výletníky na sněžnicích. Změnu během dovolené na statku v Möltenu slibuje návštěva lanového centra s částí pro děti, balančním balkonem a různými lany.

Ponořte se do minulosti
Na nejvyšším návrší Möltenu, v místě „Hohe Reisch“ na hranici s údolím Sarntal, stojí tak zvané „Stoanernen Mandln“ – jedná se o stovky malých kamenných věží, které vypadají jako lidské postavy. Během dovolené na statku v Möltenu můžete toto místo navštívit. Uprostřed nedotknuté přírody v nadmořské výšce 2.100 metrů tu stojí už několik stovek let. Jejich pravý původ a účel je dodnes neznámý. Existuje domněnka, že je postavili pasáci stád nebo cestovatelé. Prý si chtěli zkrátit dlouhé chvíle, kameny ale také mohly sloužit k orientaci. O tomto mystickém místě se vypráví řada pověstí, které návštěvníky zajímají. Před 500 lety tu podle jedné z nich měly tancovat čarodějnice s čertem a na údolí posílali bouře. Důkazem má být soudní spis z roku 1540, ve kterém je obviněna nějaká Barbara Pacher za to, že se tu potkávala s čarodějnicemi a ďáblem. Staré vrypy v kamenech ukazují, že toto vyhlídkové místo, odkud je krásně vidět na Dolomity (od hory Marmolata až po Ortler), sloužilo před tisícovkami let jako keltské kultovní místo. Svědky minulých časů jsou také fosilie pocházející z pískovcového lomu v Möltenu – jedná se o nálezy zbytků stromů, minerálů a 250 milionů let starých zkamenělin rostlin. Velmi často se jedná o zkameněliny přesliček a části dřívějších jehličnanů. Těmto nálezům se věnuje jedenáct zastavení v Muzeu fosilií. Přinášejí působivý pohled na geologii hory Tschögglberg – můžete se těšit na napínavý výlet pro rodiny s dětmi.

Dáte si skleničku sektu Möltner?
Během dovolené na statku v Möltenu se určitě vyplatí návštěva místa „Arunda“, nejvýše položené výrobny sektu v Jižním Tyrolsku. Od roku 1979 se tu s velkým úsilím vyrábí podle klasických postupů jihotyrolská šumivá vína. Každou středu nebo na vyžádání i v jiném termínu se v deset hodin koná prohlídka podzemní výrobny a sklepního skladu. Královskou tečkou je ochutnávka.

Když kvete šafrán
Na konci dubna se horské pastviny na planině Salten promění na fialově-bílé moře kytek. U té příležitosti se v Möltenu koná tradiční Šafránový festival. Krátkou procházkou se je možné dostat na místo, kde se slavnost koná – uprostřed šafránu a působivého světa hor. Obyvatelé Möltenu přicházejí v tradičních krojích. Tančí se tanec Schuhplattler, hraje dechovka a nechybí další zábava – k tomu se jí lahodné knedlíky a sladkosti.

Proč strávit dovolenou v Möltenu?
  • Ideální pro turisty a milovníky horských kol
  • Stojí tu nejvýše položená výrobna sektu Jižního Tyrolska
  • Mystické místo „Stoanernen Mandln“

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 16 Statky