V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Pfatten: královské sklepení

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Pfatten
Během dovolené na statku v obci Pfatten budete mít na dosah známé skalní sklepy. Jihotyrolský hejtman v nich přijímá vzácné hosty.

Skalní sklepy mají v Jižním Tyrolsku výjimečnou pověst. Koho sem pozvou, musel už něco dokázat. Sklep se nachází v široko daleko známém zemědělském zkušebním centru Laimburg u Pfattenu. A i když hosté na dovolené s největší pravděpodobností nebudou mít to štěstí, aby je sem hejtman pozval, zabodují u nich prázdniny v Jihotyrolské nížině v jiných ohledech.

Dovolená na statku v obci Pfatten: starý domov
Asi 1.000 obyvatel obce Pfatten ležící jižně od Bolzana nejsou zdaleka první, kdo obývá vesnici na úpatí hory Mitterberg. Pfatten bylo zmíněno jako „Vatina“ už v roce 860. Ještě starší stopy osídlení sahají ještě dále do minulosti. Na konci 19. století bylo poblíž vesnice při odvážení hromady suti objeveno pohřební pole z pozdní doby bronzové případně z počátku doby ledové. Zdejší nálezy naznačují, že tato místa byla osídlena již nejméně 5.000 let. Historie se nemohla nedotknout přírody a kultury obce Pfattens.

Země hradů, země jezer
Kdo tráví příjemnou dovolenou v apartmánu v obci Pfatten nebo v některé z devíti osad, které k ní patří, neměl by minout dva cíle: hrady Laimburg a Leuchtenburg. K asi 800 let starému hradu Laimburg se lze z obce Pfatten dobře dostat pěšky. Jedná se sice o zříceninu, v roce 2002 však prošla rozsáhlou renovací, a proto se prohlídka starých zdí vyplatí. Hrad je patronem pod ním ležícího Zkušebního centra a zemského vinařství Laimburg, které se stará o vývoj metod pěstování jihotyrolských vín a ovoce. K tomuto účelu by bylo těžké najít vhodnější místo. Pfatten ležící u Jihotyrolské vinařské stezky má totiž dlouhou tradici pěstování těchto plodin. Ani Leuchtenburg nestojí daleko od obce Pfatten. Nabízí se z něj krásný výhled na jezero Kalterer See a jeho okolí. A samozřejmě nemusí zůstat jen u vyhlídek. Po krátké túře směrem dolů si je možné ochladit unavené nohy v Kalterer See u obce Klughammer, která také patří pod Pfatten. Další pěší túra vede z Pfattenu a po třech hodinách, které zabere zdolání osmi kilometrů, se dostanete k jezerům Montiggler Seen v oblasti Montiggler Wald. Lesy i jezera jsou památkově chráněné a na turistických stezkách, trasách pro horská kola a na koupalištích nabízejí vše, po čem touží srdce sportovců. Výjimečnou přírodní zajímavostí oblasti Montiggler Wald je Jarní údolí Frühlingstal. Za své jméno vděčí tisícům květin, které tu kvetou už od konce února.

Celý den na kole
Určitě není nutné jen šlapat na kole nahoru až k jezerům Montiggler Seen. V těsné blízkosti Pfattenu vede cyklostezka podél řeky Etsch, která protíná celou nížinu a umožňuje výlet až k jezeru Garda, které je největším jezerem Itálie. Kdo raději šlapání na kole přenechá ostatním, ale přesto se rád pohybuje s pomocí kol, také udělal dobře, když se rozhodl trávit dovolenou na statku v Pfattenu. Od roku 2008 se na území obce nachází „Safety Park“, moderní centrum bezpečné jízdy. Nabízí nejen nejrůznější kurzy bezpečného řízení auta, patří k němu také motokárová dráha, kterou si lze vyzkoušet a nechybí ani tratě pro silniční motorky a motokros.

Proč strávit dovolenou v obci Pfatten?
  • Tradiční vesnice obklopené hrady
  • Kousek od jezera Kalterer See a oblasti Montiggler Wald
  • Cyklistika, motokáry a motorky