V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Aldein: stranou velkého světa

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Aldein
Jeden zážitek není možné během dovolené na statku v Aldein vynechat: túru soutěskou Bletterbachschlucht, které se přezdívá „Grand Canyon Jižního Tyrolska“.

Přes obec Radein, která patří pod Aldein, vede stezka do „Geoparku Bletterbach“ na úpatí hory Weißhorn. Místo je od roku 2009 zapsané na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Od poslední doby ledové před 18.000 lety tu voda vyhloubila asi 400 metrů hlubokou a téměř osm kilometrů dlouhou soutěsku. K vidění jsou jednotlivé vrstvy hornin, které lákají nejen geology.

Dovolená na statku v Aldein: praještěři v soutěsce Bletterbachschlucht
Díky odkrytým vrstvám hornin je tu možné sledovat historii Země za posledních téměř 260 milionů let. Geologické změny ukazují následky sopečných erupcí, ale také stoupání a klesání mořské hladiny i klimatické změny. Informují o jejich vlivu na rostliny a živočichy v Dolomitech. Vrstvy zdejšího pískovce odhalují řadu rostlinných otisků a fosilií mušlí nebo šneků a dokonce i stopy dinosaurů, které budí zájem mladých návštěvníků. Ozdoby ze zkamenělých korálů nosí v této oblasti ženy k tradičním krojům. Nejdůležitější nálezy pocházející ze soutěsky Bletterbachschlucht jsou vystaveny v GEOmuzeu Radein, které se nachází na hlavním náměstí hned vedle farního kostela svatého Wolfganga.

Na elektrokole přes louky a lesy
Tam a také v návštěvnickém centru v Aldein si je možné půjčit e-bike, na němž lze vyrazit za objevováním převážně neosídlené krajiny v okolí místa zapsaného na seznamu UNESCO. Za vidění stojí především horské statky z této oblasti, které se dodnes věnují chovu dobytka a pěstování zeleniny tradičními metodami. Na cyklotúře vedoucí po loukách a lesích proto často můžete přejíždět také přes pastviny, na kterých se pasou krávy, kozy, koně nebo dokonce skotský náhorní skot. Samozřejmě, že dovolená na statku v Aldein nenabízí jen túry pro elektrokola. Kopcovitá a horská krajina se svými pastvinami a rozsáhlými lesy se v letních měsících hodí také na pěší túry a na vyjížďky na koni.

Zimní dovolená pro celou rodinu
Nejen v létě slibuje apartmán v Aldein rozmanitou a odpočinkovou dovolenou. Především pro rodiny je v zimě lákadlem blízká lyžařská oblast Jochgrimm. Jedná se o menší, ale příjemný rezort ležící na úpatí hor Weißhorn a Schwarzhorn. Nabízí nejen lyžařské sjezdovky pro lyžaře každé věkové kategorie, ale také asi 80 kilometrů běžkařských tratí a přírodní sáňkařskou dráhu. Okolní krajinu lze objevovat při túrách na sněžnicích nebo při skialpinismu. Jelikož se jedná o menší lyžařské středisko, nemusejí návštěvníci stát ve frontách u lanovek nebo v restauracích.

Konec „velkého světa“
Dovolená na statku v obci Aldein a v jeho osadách je ve všech ročních obdobích zárukou dobrodružství i odpočinku. A to ve vyváženém poměru. Na tomto místě téměř odříznutém od zbytku Jihotyrolské nížiny a na úpatí dvojvaječných dvojčat – hor Schwarzhorn a Weißhorn – naleznete tak odlišný, klidný život. V nadmořské výšce 1.500 metrů běží čas jakoby pomaleji než na jiných místech. V Aldein zkrátka končí velký svět – a začíná malý.

Proč strávit dovolenou v Aldein?
  • Obdivuhodný „Grand Canyon Jižního Tyrolska“ odhalující historii Země
  • Na elekrokole téměř nedotknutou přírodou
  • Lyžování bez přeplněných sjezdovek a dlouhých front u vleků