V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Truden: harmonie v horách na jihu

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Truden im Naturpark
Dovolená na statku v Trudenu, v srdci národního parku Trudner Horn, je ve znamení přírody – a lidských tradic, obojí tu funguje ve vzájemném souladu.

Přírodní park Trudner Horn se rozkládá na ploše přesahující 7.000 hektarů a téměř 1.500 výškových metrů. Jeho rozlehlé smíšené lesy, rašeliniště a modřínové louky jsou obydlím pro různé druhy zvířat a domovem rozmanitých rostlin - od substředozemních až po vysokoalpinské. V přírodní chráněné oblasti se nacházejí nespočetné formy života, například mlok skvrnitý, plch velký či dudek chocholatý a také jedle, smrky, cesmíny i listnatec pichlavý. Během dovolené na statku v Trudenu budete mít jedinečnou příležitost vstoupit do návštěvnického centra přírodního parku v centru obce, kde se můžete v rámci výstavy dozvědět více o zvláštnostech parku nebo je rovnou sledovat pod mikroskopem.

Dovolená v apartmánu v Trudenu: tradice v souladu s přírodou
Návštěvnické centrum přírodního parku – v roce 2000 přestavěný starý mlýn – nabízí pohled na tradiční způsob života a práce v nejjižnějších horách Jižního Tyrolska. K vidění tu je plně funkční, tři poschodí vysoký výtahový mlýn, ve kterém se dodnes v létě vyrábí mouka a následně se z ní v peci na dřevo peče chleba. Kromě toho mlýn připomíná dřívější řemesla, jako jsou získávání rašeliny či pryskyřice nebo pálení vápna. Program návštěvnického centra chce příchozím zprostředkovat sepjetí s tradicemi, což je i dnes pro obyvatele Trudenu velmi aktuální. Stejně typické pro jejich životní styl je zdravé spojení s přírodou. Symbolem spojení člověka s přírodou je 600 let stará lípa, která zdobí hlavní náměstí této horské vesnice.

V pohybu na horském vzduchu
Pro nadšené sportovce je povinností cyklotúra po staré železnici. Trať postavili pro Habsburské panovníky ruští váleční vězni a od roku 1917 do roku 1963 spojovala Auer a Predazzo v Trentinu. Štěrková cesta lehce stoupá a vede listnatými i jehličnatými lesy, okolo vinařských oblastí, skrz viadukty a tunely. Dovolená na statku v obci Truden zve na řadu turistických stezek, které lehce zvládne celá rodina. Děti mají ve velké oblibě asi dva kilometry dlouhou pohádkovou stezku, kterou označili a svými dílky doplnili učitelé a žáci ze školy v Trudenu. O něco náročnější je túra ke stěně hory Cisloner Berg, kde se otevírá působivý výhled na masiv Lagoraigruppe, Zillertalské Alpy, na hory Schwarzhorn a Weißhorn a také na celé údolí Etschtal. Vášniví lezci mohou plně zaměstnat své ruce i nohy, když se vydají do lezeckého centra „Untere Mühle“ (Dolní mlýn), které se nachází v obci Mühlen v srdci národního parku Trudner Horn. Zdejší zařízení prošlo v roce 2002 rekonstrukcí a slibuje lezeckou zábavu pro celou rodinu.

Nefalšovaný životní styl, který zahřeje u srdce
Truden im Naturpark nabízí čerstvý horský vzduch i nádherný výhled. Obec představuje své sepjetí s tradicemi a silné spojení s přírodou také při kulturních akcích, jako je túra s pochodněmi před Silvestrem nebo zářijový svátek svádění krav z horských pastvin. Dokonce i běžný den v této malé horské vesnici je ve znamení přírody – o tom se přesvědčí všichni návštěvníci.

Proč strávit dovolenou v obci Truden?
  • Nevídaná pestrost života v přírodním parku
  • Soužití s tradicemi a touha přenášet je dalším
  • Cyklostezky a turistické stezky s historickým zaměřením vhodné pro rodiny