V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Wolkenstein: exkluzivní panoramatické výhledy

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Wolkenstein
Dovolená na statku v obci Wolkenstein se nese ve znamení výhledů na oblíbené lyžařské Dolomity a návštěvy u Oswalda von Wolkensteina.

Vesnice Wolkenstein leží hluboko v údolí Val Gardena pod impozantním masivem Sella. Obec získala své jméno podle zříceniny hradu Wolkenstein. Kdo rád navštěvuje ruiny, ten si Wolkenstein zamiluje. Zřícenina se svým trojúhelníkovým půdorysem se hrbí pod skalním převisem a platí za dobrý příklad dřívějších jeskynních hradů, které využívaly ke své ochraně jeskyni a skálu. Dodnes se z této středověké pevnosti dochovala údolní část zdiva, která je při pohledu z obce Wolkenstein dobře maskovaná. Na hradě Wolkenstein měla své sídlo tyrolská šlechtická rodiny Wolkenstein-Trostburg. Členem této rodiny byl také Oswald von Wolkenstein, známý středověký zpěvák a básník. Ten se zde však ani nenarodil, ani zde nežil. Sídlil na hradě Hauenstein u obce Kastelruth, jehož návštěva se také vyplatí.

Dovolenou na statku ve Wolkensteinu strávíte v přírodě
Stezka ke zřícenině hradu Wolkenstein není jen jednou z řady turistických příležitostí v Dolomitech. Wolkenstein leží na konci údolí Val Gardena a je svírán dolomitskou „smetánkou“: směrem na sever se tyčí masiv Puezgruppe, východně jsou to vrcholy Cir-Spitzen, jižním směrem masiv Sella a jihozápadně od obce rámuje výhled masiv Langkofelgruppe. Turistická nabídka je opravdu široká, těžkou volbou bývá, kam vyrazit nejdříve. Také příznivcům lezení po horách nabízí dovolená na statku v obci Wolkenstein dost různých cest i pro několikatýdenní dovolenou. Na začátku údolí Langental je k dispozici lezecká část s jištěnými cestami, která se hodí i začátečníkům pro jejich první lezecké krůčky. Kdo má rád lezení po horách, ale zdejší skály mu připadají příliš náročné, může v oblasti Wolkenstein vyzkoušet některou z mnoha ferát. Když se vybavíte správnými ferátovými pomůckami, zjistíte, že spojení pěší turistiky a lezení přináší skvělé zážitky.

Pohoda na sjezdovce
Kdo si objedná apartmán v obci Wolkenstein v zimě, v žádném případě neudělá chybu. Wolkenstein leží přímo u okruhu Sellaronda, který obepíná masiv Sella, a lze jej obkroužit na lyžích či na snowboardu. Rychlí lyžaři zvládnou celý okruh za dvě hodiny – vyplatí se však odstartovat už ráno a vyhradit si na tuto třešničku na dortu lyžování v Dolomitech celý den. Masiv budete objíždět dokola a před očima vám bude ubíhat měnící se krajina. V poledne se zastavíte na některé z mnoha chat a užijete si dobrý oběd.

Bowling, biliard a jízda na koni
Ani pokud by náhodou během dovolené na statku v obci Wolkenstein začalo na chvíli pršet, nehrozí zde nuda. Ve Wolkensteinu můžete zůstat v pohybu i pod střechou. Nechybí biliardové stoly, bowlingová hala, tenisová hala a střelnice. Některé jezdecké školy nabízejí kurzy jízdy na koni.

Kde se stále ještě modlí o úrodu
Za návštěvu stojí také farní kostel Panny Marie Pomocné a kaple svatého Silvestra. Farní kostel Panny Marie Pomocné se nachází uprostřed vesnice. Za sebou má pohnutou historii. Na jeho místě původně stála kaple postavená v roce 1503. Kvůli neustále sílícímu přílivu poutníků byla několikrát rozšiřována. Kostelní věž pochází i dnes z roku 1678, hlavní kostelní loď však byla nově postavena v roce 1988. Kostel se může pochlubit oltářní místností bývalého kostela s vyobrazenou Madonou a jejím dítětem. Trochu stranou na začátku údolí Langental se nachází kaple svatého Silvestra. Z nedalekého parkoviště se k ní lze dostat za pár minut. Jejím patronem je svatý Silvestr, který je ochráncem dobytka. V této kapli se vždy modlili sedláci a prosili o velkou úrodu. V roce 1993 prošla kaple renovací, při které stavebníci odkryli 300 let staré fresky. Zobrazují život Ježíše.

Proč strávit dovolenou v obci Wolkenstein?
  • Ideální místo pro aktivní dovolenkáře: turistika, lezení, lyžování, snowboard
  • Překrásné panorama Dolomit
  • Pěkné kostely a kaple