V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Innichen: v srdci údolí Hochpustertal

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Innichen
Dovolená na statku v Innichenu je ve znamení propojení kultury a zážitků, na hory v okolí obce přitom dohlíží obr.

Obec Innichen leží v Sextenských Dolomitech. Patří k ní také části Innichberg, Obervierschach, Untervierschach a Winnebach - ta se nachází kousek od hranice s Rakouskem, a zasahuje do oblasti Dolomit i hor Villgratner Berge. Tmavé smrkové lesy a sytě zelené louky utvářejí obraz zdejší krajiny v okolí Innichenu, který se nachází u přírodního parku Drei Zinnen. Vysoko na slunečných stráních vesničky Innichberg stojí mnoho statků s výhledem na údolí a na Dolomity. Útulné šenky servírují jen to nejlepší z hochpustertalské kuchyně. V centru obce Innichen láká k procházce pestrá pěší zóna. I na ní se nacházejí tradiční hostince, kde je možné ochutnat speciality domácí kuchyně.

Dovolená na statku v obci Innichen: na kole
Přírodní park Drei Zinnen se svými mohutnými vrcholy je Mekkou pro turisty a horolezce. V Innichenu není ale nutné vyrážet jen na vrcholové túry. Kdo dává přednost pohybu po dně údolí, nasedne na kolo a pak už se jen rozhodne, kterou cestu zvolí. Vydáte se směrem na západ do Brunecku nebo raději po cyklostezce Drautalweg přes rakouskou hranici do města Lienz? Zlatou střední cestu mezi údolím a vrcholy představuje túra na horském kole přes Dolomity například do údolí Fischleintal. Je jisté, že apartmán v Innichenu výborně splní roli základního tábora pro náročné cyklotúry. V zimě se program odvíjí od sněhu: Lyžařská oblast Haunold, která patří k lyžařskému „kolotoči“ Skikarussell Sextner Dolomiten, nabízí sjezdovky různé náročnosti. Běžkaři se vydají stopou směrem k jezeru Pragser Wildsee nebo do údolí Fischleintal. V obou případech čekají na zimní sportovce výhledy na statné velikány.

Obr a kostel
Legenda říká, že v době založení kostela v Innichenu bydlel v okolních skalách spolu s dalšími obry i obr Haunold, údajně syn římského vojevůdce. Když bylo nutné pro stavbu kostela zajistit těžké balvany, požádali obyvatelé Innichenu obra o pomoc. Ten jako protislužbu požadoval každodenní oběd. Vyprávělo se, že snědl jedno tele, pytel fazolí a vypil sud vína. Odměnu si žádal i poté, co už byl kostel hotov. Pro zdejší lidi však bylo stravování obra drahou záležitostí, a tak se ho rozhodli zabít. Vykopali jámu, obr do ní spadl a umřel. Jeho duch však dodnes žije na hoře Haunold nad Innichenem, které se přezdívá Spící obr. V upomínku na obrovu pomoc při stavbě kostela mu bylo odejmuto jedno žebro, které místní pověsili do předsálí kostela v Innichenu. Tam visí i dnes, i když se spíš jedná o žebro dinosaura. Kolegiátní kostel v Innichenu je nejkrásnější sakrální stavbou postavenou v románském slohu v celých východních Alpách. Vysokou historickou hodnotu má také v 8. století bavorským vévodou Tassilem založený benediktinský klášter svatého Kandida, který se v roce 1143 změnil na kolegiátní klášter. Svou podobou se blíží hradu. Za vidění stojí velká románská freska v jeho kupoli stejně jako krypta. Navštívit lze také klášterní muzeum, které se nachází v bezprostředním sousedství.

Nádherná umělecká řemesla
Umělecká řemesla hrála v údolí Hochpustertal dlouhou dobu velmi důležitou roli, což platí i dnes. Když se na dovolené ubytujete v apartmánu v Innichenu, budete v přímém kontaktu s místními řemeslnými a selskými zvyky. Během tradičních slavností je možné pozorovat při práci řezbáře nebo výrobce tradičních filcových bačkor. Tkalcovství bylo dříve pro sedláky oblíbeným přivýdělkem. Ke koupi v mnoha zdejších obchodech jsou ručně vyráběné umělecké předměty.

Proč strávit dovolenou v Innichenu?
  • Lyžování v Sextenských Dolomitech
  • Turistika v přírodním parku Drei Zinnen
  • Příjemné procházky po vesnici Innichen

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 26 Statky