V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v údolí Gsieser Tal: aktivity i odpočinek

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v údolí Gsieser Tal
Panenská příroda mezi výběžky masivu Rieserfernergruppe a Defereggerskými Alpami je zárukou odpočinkové dovolené na statku v údolí Gsieser Tal.

Údolí Gsieser Tal je dlouhé asi 22 kilometrů. Odbočuje z údolí Pustertal směrem na severovýchod a má mnoho neobydlených bočních údolí. Údolní dno je široké a velmi slunečné. Na stráních po obou stranách rostou husté lesy. Vstup do údolí patří k obci Welsberg-Taisten. Obec Gsies zabírá hlavní část údolí, jeho centrem je vesnice St. Martin. Nejvýše položené statky se nacházejí v horní části údolí, další statky a samoty jsou roztroušené po celém údolí.

Zimní radovánky rovnou vedle apartmánu v oblasti Gsies
Aktivní zimní sportovci oceňují na údolí Gsiesertal především jeho 40 kilometrů běžkařských tratí, mezi nimiž si každý vybere podle své výkonnosti. Běžkaře navíc čekají nádherné výhledy. Příjemnou směsici odpočinku a pohybu během dovolené na statku v údolí Gsieser Tal zaručují také lyžařské vleky pro rodiny s dětmi, dobrým příkladem je vlek St. Magdalena. Pokud nemáte v oblibě běžecké lyžování, nemusíte sedět u kamen, ale můžete v klidu vyrazit na túru, skitouring nebo na procházku na sněžnicích. V zimě se jinak poklidné údolí na nějaký čas promění na o něco živější místo: Od roku 1984 se tu koná oblíbený lyžařský maratón Gsieser Tal Lauf, který nemusel být nikdy zrušen kvůli nedostatku sněhu. Závod pokaždé přiláká do vesnice tisíce diváků a sportovců, patří k nejpopulárnějším v celých Alpách. Na start se každoročně staví účastníci z více než 30 zemí. Kdo chce vyzkoušet něco jiného než běžky, může navštívit nedaleké zimní eldorádo, kterým je údolí Antholzer Tal, nebo se vydá k údolní stanici lanovek Olanger Talstation, která vyváží lyžaře na Kronplatz.

Túra po horských chatách
Jednou ročně zvou všechny k sobě nahoru hostinští z horských chat. V září na konci léta slaví celkem 40 horských chat na horských pastvinách údolí Gsieser Tales tak zvaný Gsieser Almhüttenfest. Nepotřebují k tomu více než dobré počasí. Ochutnat můžete vydatný guláš s polentou nebo trochu sladší Strauben či Krapfen – o každého je tu dobře postaráno. Vyhrává jadrná muzika, to vše přímo na zelených šťavnatých loukách a na čerstvém horském vzduchu v nadmořské výšce okolo 1.800 metrů. Návštěvníci této slavnosti putují od jedné chaty k druhé a objednávají si ty nejlepší selské lahůdky. Trocha povyražení je proto na dovolené na statku v údolí Gsieser Tal skoro povinností.

Velikonoce se neobejdou bez masa z volů
Už před více než 200 lety milovali znalci dobrého jídla jemné volí maso z údolí Gsiesertal. Říká se, že ho na Velikonoce servírovali i císaři na vídeňském Hofburgu. Maso zdejších býků vděčilo za svou kvalitu především jedinečné pastvě. Když se konal velikonoční trh, hnali sedláci stáda údolím Gsieser Tal až do obce St. Lorenzen v údolí Pustertal, aby je tam prodali. Řeznici se o vyhlášené hovězí maso doslova prali. Každý chtěl toho nejlepšího býka. Vydražené zvíře dostalo nejdříve slavnostní ozdoby a procházelo uličkami vesnice. Po druhé světové válce upadla tato tradice téměř v zapomnění. Až v posledních dvaceti letech ji obyvatelé údolí opět probudili k životu. Dodnes se až 700 kilogramů těžcí býci jednou ročně v obci St. Lorenzen draží a na Velikonoce se pak z jejich masa připravují v kuchyních hostinců a restaurací jídla podle starých receptů.

Proč strávit dovolenou v údolí Gsieser Tal?
  • Ideální pro příznivce udržitelného turismu a pro požitkáře
  • Selské pochoutky nejen na slavnosti Gsieser Almhüttenfest
  • Na běžky po širých tratích

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 43 Statky