V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Olang: romantika a dobrodružství v zelené či bílé krajině

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Olang
Olang má mnoho tváří. Dovolená na statku v Olangu je ve znamení pohybu, ale také kultury a zážitků.

Obec Olang leží východně od Brunecku. Uprostřed luk a polí se v Olangské pánvi za sebou natěsno řadí části Niederolang, Mitterolang a Oberolang. Východně od tří vesnic se rozšiřuje řeka Rienz do Olangské přehradní nádrže, která už částečně patří k sousední obci Welsberg-Taisten. Jihozápadním směrem se k výškám pne Kronplatz se svými širokými svahy. V tomto místě leží vesnice Geiselsberg s dalšími statky a menšími uskupeními budov, které také patří k hlavní obci. Olang je právem označován za romantickou vesničku v údolí Pustertal. Do venkovských stavení a pěkných statků s pestrými selskými zahradami se snadno zamilujete. Na statcích se stejně jako v minulosti věnují hlavně chovu dobytka. I když se z obce stal oblíbený cíl turistů z celého světa, uchovala si svůj klid a selské tradice. Olang navíc leží v přírodním parku Fanes-Sennes-Prags, který je místem obdivuhodného světa zvířat a rostlin i zárukou úniku od života plného shonu. Při túrách po zdejší přírodě si je možné udělat přestávku v některé z mnoha starých salaší a horských chat nad obcí Olang. Ujít byste si v žádném případě neměli nechat ani malou odbočku k jezeru Pragser Wildsee.

Zimní dovolená na statku v obci Olang
Kdo chce v zimě lyžovat na hoře Kronplatz, pro toho je nejlepším řešením ubytování v apartmánu v obci Olang. Z údolní stanice lanovek je to jen kousek k lyžařským radovánkám. Už jen svahy nad Olangem nabízejí dostatek sjezdovek na celodenní lyžování. Pokud si chcete užívat celou lyžařskou oblast, vyjedete gondolou až na vrchol Kronplatzu. Na něm je k dispozici 116 kilometrů výborně připravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Kromě lyžařů rádi přijíždějí na dovolenou do Olangu také běžkaři, kteří krouží po čtyřkilometrové trati na dně údolí nebo se vydají do sousední obce Welsberg-Taisten. Olang je také známým mezinárodním centrem sáňkařského sportu.

Ráj pro malé návštěvníky
Dětská nabídka Olangu je také pestrá. Malí návštěvníci si tady užívají a objevují přírodu. Vítáni však nejsou jen nejmenší hosté. Malý odpočinek od pěších túr po Dolomitech si je možné nejlépe dopřát návštěvou přírodního hřiště na okraji lesa u Olangu. K dispozici jsou nejrůznější aktivity, vodní svět a lezecký areál, kde mohou svou šikovnost rozvíjet malí lezci – to vše samozřejmě na čerstvém vzduchu. Dětský svět se nachází přímo u Pustertalské cyklotrasy. Proč rovnou nevyrazit na výlet na kole a poznávat i sousední obce?

Hodování u stánků
Za teplých letních večerů stavějí restaurace v Olangu a místní hobby-kuchaři v centru vesnice Mitterolang pro své hosty zblízka i daleka stánky. „Standlschmaus“ neboli mlsání u stánků znamená přesně to, co pojmenování této zábavy slibuje: K mání je celá paleta domácích jídel, jako jsou knedlíky, placičky „Tirtlen“, taštičky „Schlutzkrapfen“, polenta s houbami liškami a na závěr něco sladkého jako Strauben nebo štrúdl. Lidé se přesunují od jednoho stánku ke druhému, zastavují se u kuchařů a pochutnávají si na dobrotách pod širým nebem.

Proč strávit dovolenou v Olangu?
  • Ideální místo na odpočinkovou dovolenou
  • Pustertalská kuchyně a její lahůdky u stánků
  • Lyžování na Kronplatzu

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 16 Statky