V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Percha: odpočinek a zážitky

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Percha
Cinkání kravských zvonců je nejlepším soundtrackem z dovolené na statku v obci Percha. Každý tu nalezne vše, co očekává od perfektní dovolené – klid i procházky, pohodové výlety na kole po cyklostezce Pustertaler Radweg a lyžování na Kronplatzu.

Jen malá část obce Percha leží přímo v údolí Pustertal, její zbytek se rozprostírá po stráních hor směrem na severovýchod. Obec tvoří kromě hlavního centra Percha dalších sedm vesnic. Zatímco Percha se nachází takříkajíc před branami města Bruneck, k čemuž se také často hlásí, ostatní vesnice si žijí svým vlastním životem. V klidu a daleko od veškerého shonu.

Staré vesnice na dovolené na statku v obci Percha
Oberwielenbach představuje se svými 300 obyvateli největší sídlo po hlavním centru obce, samotné vesnici Percha. Většina zdejších budov stojí v sousedství kostela. Ráz krajiny utvářejí zelené, strmé louky, na kterých se nacházejí statky. Ve Wielenbergu bydlí jen 50 lidí a do 70. let minulého století tvořilo osadu jen několik málo statků. I když se tu mezitím objevily nové stavby, uchovala si svůj původních charakter. Všechny vesnice spadající pod obec Percha jsou ideálním výchozím místem na pěší túry po přírodním parku Rieserferner-Ahrn. Vyčnívá mezi nimi Wielental, k němuž patří širé horské pastviny a zajímavé statky. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani údolíčko Oberwielenbacher Talile. Na výletní místo se je možné v létě i zimě dostat po pohodlné, široké a jen pozvolna stoupající stezce. Zvládnou ji bez problémů i méně trénovaní turisté a také děti. V údolí panuje absolutní klid – jedná se o malý ráj, do kterého to mají hosté ubytovaní v apartmánu v obci Percha jen malý kousek. Jen ty kravské zvonce jsou poněkud hlučnější. Krávy z okolních statků tu tráví léto.

Pyramidy
V obci Platten stojí jedinečná přírodní zajímavost: zemské pyramidy. Za jejich vznikem stálo náladové počasí, které před několika stovkami let změkčilo jílovitou půdu, což mělo za následek její sesuv. Po dalším bouřlivém počasí na konci 19. století se na tomto místě vytvořil příkop, déšť opakovaně smýval boční stráně, ale ochránil při tom místa, kde velký kámen skrýval před vodou pod ním se nacházející materiál. Tak postupně vznikaly jednotlivé sloupy a jejich kamenné klobouky. Jedná se o oblíbený cíl vycházek místních lidí i návštěvníků, z obce Platten se je možné k pyramidám dostat po příjemné stezce.

Do pedálů
Dovolená na statku v obci Percha se ideálně hodí všem, kteří jsou rádi aktivní, obec totiž leží přímo u cyklostezky Pustertaler Radweg. Před začátkem výletu si je dobré naplánovat, jestli se raději vydáte na pohodový výlet do města Bruneck a dále do Mühlbachu, nebo zvolíte náročnější trasu. Pokud chcete více zapojit své svaly, vyrazíte údolím nahoru na východ do obce Olang, Innichen nebo dokonce do obce Lienz. Pokud byste cestou svého rozhodnutí zalitovali, můžete kdykoliv zamířit k nejbližšímu nádraží, kde nebudete čekat déle než půl hodiny na další vlak, který vás odveze zpátky.

Lyřařská dovolená na statku v obci Percha
Percha je báječným místem na dovolenou také v zimě. Přímo z vesnice jezdí lanovka Ried na domovskou horu města Bruneck, na Kronplatz. U údolní stanice lanovky zastavuje také vlak. Díky tomu se ke sjezdovkám na Kronplatz snadno dostanou dovolenkáři ubytovaní v okolních vesnicích patřících pod křídla obce Percha. Lyžařská oblast se 116 kilometry sjezdovek nabízí vše pro velké i malé lyžaře. Na návštěvníky tu čeká skvělé lyžování. Sjet dolů je možné i přímo do vesnice Percha, po sjezdovce Ried.

Proč strávit dovolenou v obci Percha?
  • Lyžování na Kronplatzu
  • Staré horské vesnice
  • Ideální místo pro ty, kteří vyhledávají mix odpočinku a rozmanitosti