V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v oblasti Völs am Schlern: začarované prázdniny

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Völs am Schlern
Během dovolené na statku v obci Völs am Schlern zjistíte, že pěkné prázdniny mohou být plné kouzel.

Schlern: Stěží byste v Jižním Tyrolsku narazili na horu, kterou by obklopovalo tolik mýtů a pověstí. Typický tvar tohoto horského masivu vždy fascinoval její pozorovatele, kteří v ní spatřovali více než pouhou horu. Na hřbetu zkamenělého korálového útesu se podle jihotyrolských pověstí odjakživa setkávají čarodějky, aby mohly tancovat a slavit s ďáblem. Ve středověku bylo z tohoto důvodu jen v oblasti Völs am Schlern obviněno z čarodějnictví devět žen, následoval rozsudek smrti. Čarodějky Schlernhexen jsou na tady i dnes – toto jméno nesou chráněné rostlinky trávničky alpské, kterým se tu velmi daří. Jinak tady na úpatí Schlernu v obci Völs čarodějnice a čerty nenajdete.

Dovolená na statku v oblasti Völs am Schlern: příroda²
I když je výskyt čarodějnic ve Völsu téměř nulový, nabízí se návštěva jejich oblíbeného místa. Pěší túra k Čarodějnickým lavicím, kde údajně tancovaly, vede z Compatsche na Schlern. Čarodějnické lavice - Hexenbänke – jsou skalní formací podobající se sedačkám. Na nich měla posedávat hlavní čarodějnice, naskýtal se ji odtud dobrý přehled o všem dění. Také turisté si z místa Hexenbänke užijí překrásný výhled. Nečekají tu však na ně jen čarodějnice. Přírodní park Rosengarten-Schlern nabízí nejednu zajímavost. Oblíbeným výletním místem je jezero Völser Weiher, které se nachází uprostřed jedlového lesa s výhledem na Schlern. Založeno bylo v 16. století jako rybník. Díky panenskému ekosystému dnes patří mezi tři nejčistší jezera ke koupání v celé Itálii. Proto nepřekvapí, že toto místo v létě vyhledávají nejen místní, ale také další Jihotyrolané z okolí, kteří si chtějí dopřát osvěžení v chladné vodě. Kdo si chce osvěžení opravdu zasloužit, může jezero Völser Weiher využít jako výchozí nebo cílový bod na některé z řady túr. V zimě tu končí jedna z jedenácti sáňkařských tratí tohoto prázdninového regionu. Není proto divu, že mnoho úspěšných sportovních sáňkařů pochází právě z oblasti Völs am Schlern.

Další část národního parku je možné objevovat na stezce Oachner Höfeweg (také je někdy označovaná jako Aichner Höhenweg), která své jméno dostala podle malé osady Völser Aicha. Stezka vede okolo tradičních statků, některé z nich nabízejí pronájem apartmánu. Stezka prochází rozlehlou vesnicí Aicha s kostelem svatého Jana a působivým hradem Prösels. Z tohoto hradu pochází rod pánů z Prösels, první zmínka o hradu je už z roku 1279. Dnes je po pečlivé rekonstrukci. Každý rok se tu na začátku července koná středověký rytířský turnaj Oswald-von-Wolkenstein-Ritt.

Svatba s výhledem na Schlern
Kdo snil o tom, že se z něj stane princ nebo princezna, může oslavit svatbu na hradě Prösels. Také některé statky nabízející dovolenou na statku v obci Völs am Schlern mají vlastní kapli, ve které je možné oddávat. Užívat si tu však může každý, nejen novomanželé. Od roku 2003 je Völs am Schlern lázeňským místem známým především díky senným koupelím. Tráva pro tyto procedury pochází z ranní a večerní čerstvé seče, poté se suší. Luční bylinky, jako jsou kontryhel, tymián, hořec, mochna a arnika nejenže voní, ale navíc posilují blahodárný účinek lázně.

Jídlo a kultura
Komu se po pobytu v přírodě zasteskne po kultuře, může navštívit Farní muzeum v obci Völs. Muzeum se nachází ve zrekonstruované kapli svatého Michaela a vystavuje předgotické sakrální kulturní předměty z kostelů a kaplí v okolí. Na akci Schlern International Music Festival, která se koná v červnu a červenci, denně představují své umění nadaní studenti hudby pod záštitou UNESCO. Na programu je také řada výborně obsazených koncertů. Dalším vrcholem roku je říjnová akce Völser Kuchlkastl. Jako „Kuchlkastl“ označovaly dříve selky spižírnu, kde skladovaly zásoby. Dnes nese stejný název kulinářský měsíc, během kterého hostince v obci Völs servírují typické jihotyrolské speciality avšak v moderním provedení.

Proč strávit dovolenou ve Völs am Schlern?
  • Mnoho výletních příležitostí pro aktivní lidi v národním parku Rosengarten-Schlern
  • Ideální pro děti: středověk na hradu Prösels, pověsti o Schlernu
  • Lázně se sennými koupelemi a kulinářské zážitky

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 37 Statky