V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Algund: vesnice jako rozmanitá zahrada

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Algund
Dovolenou na statku v Algundu můžete strávit v některé z osmi části této obce s rozmanitou vegetací, historickými turistickými stezkami a selskými akcemi.

Už v březnu bývá v Algundu 15 °C a je tu stejně teplo jako na Azurovém pobřeží. Jabloně tu začínají v tuto dobu dokonce kvést a celá vesnice se mění v bílo-růžovou zahradu. Oblast Algund zahrnuje nejen ovocné sady v nadmořské výšce 300 metrů, ale také se zvedá k zeleným loukám a horským pastvinám do výšky přesahující 1000 metrů. Všechny vesnice spadající pod Algund - Mühlbach, Algund Dorf, Forst, Vellau, Mitterplars, Oberplars Ried a Aschbach – se skládají vedle sebe jako dílky puzzle a vytvářejí jeden velký pestrý obraz.

Dovolená na statku v Algundu: jablka, víno a mléko
Ovocné sady určují ráz vesnice Algund po více než sto let. V roce 1893 založili sedláci Ovocnářské družstvo Algund, dnes hospodaří na celkem 500 hektarech půdy. Tato vesnice připomínající velkou zahradu je jednou z nejstarších vinařských oblastí v Jižním Tyrolsku, což dokazuje vinná réva ve znaku obce. Algund Dorf a Mühlbach se nacházejí přímo v údolí, všude kolem jsou ovocné sady, části Mitter- a Oberplars se rozprostírají na svazích s vinohrady. Část neboli frakce Forst na jedné straně údolí naproti Algundu Dorf je plně ve znamení speciálního pivovaru Forst. Ve výše položených vesnicích, jako například ve sluncem zalitém Vellau v nadmořské výšce téměř 1.000 metrů, se sedláci věnují výrobě mléčných produktů. Vede odtud nostalgická košová lanovka, která pokračuje na horskou pastvinu Leiter Alm, jež je výchozím místem pro vysokohorské túry po přírodním parku Texelgruppe. Za opravdové horské sedláky lze označit obyvatele prosluněné samoty Aschbach v nadmořské výšce 1.360 metrů. Věnují se chovu dobytka. O některé budovy se sedláci mezi sebou dělí, protože se tu musí najít dost prostoru pro dvě rodiny. Během vaší dovolené v apartmánu v Algundu můžete poznat na vlastní kůži běžný život sedláků. Symbolem zdejších vesnic jsou i dnes staré selské budovy, mohutné domy, ale také četné kostely a kapličky. Za vidění stojí především hrad Vorst a klášter Maria Steinach z roku 1243, který byl v roce 1525 během povstání tyrolských sedláků vydrancován.

Aktivní dovolená s cestou do minulosti
Asi 160 kilometrů turistických tras, mnoho cyklistických stezek a náročné traily pro horská kola vedou z Algund nahoru do okolních hor. Před 2.000 lety táhli přes Algund ještě staří Římané po římské císařské cestě Via Claudia Augusta. Podle této staré římské dopravní tepny je pojmenována oblíbená cyklotrasa. Kdo ji projede, uvidí například pilíře starého římského mostu přes řeku Etsch. Když se rozhodnete pro dovolenou na statku v Algundu, musíte se připravit i na další rozhodnutí: Algund představuje ideální výchozí místo na četné túry. Obzvlášť oblíbená je stezka podél vodních kanálů Algunder Waalweg. Tyto chodníky byly zřízeny hned vedle vodních kanálů, aby jejich správci mohli ve starých dobách založené vodní toky při jejich poškozeních ihned opravovat. Voda byla hodně důležitá, bez ní nešlo na suchých stráních hospodařit. Dnes je Algunder Waalweg stejně jako další kanály oblíbenou turistickou stezkou, která vede přes ovocné sady a listnaté lesy. Doporučit lze také vinařskou naučnou stezku Algunder Weinlehrpfad směrem do Vellau, která turisty zavede do historie zdejší krajiny a především pěstování vína. 15 tabulí popisuje vodní kanály, staré odrůdy hroznů a práci saltnera, který se na vinohradech ve svém jedinečném kroji staral o ochranu zrající úrody. Nadšení sportovní lezci se mohou v Algundu těšit na největší oblast zasvěcenou boulderingu v celém Jižním Tyrolsku.

Poznejte krajinu i lidi
Všem hostům ubytovaným v hotelech a apartmánech v Algundu zde připravili širokou paletu akcí: selské trhy dají nahlédnout do světa produktů ze statku, ochutnávky vín zaujmou znalce i ostatní milovníky tohoto moku. Vrcholem podzimu je tradiční slavnost Törggelen, během které se právě uzrálé kaštany servírují k novému vínu. Řada hostinců a šenků z Algundu nabízí hostům typické jihotyrolské pochutiny, jako jsou například uzené G’selchtes, taštičky Krapfen a pečené kaštany. Komu nestačí jen teoretické poznatky o historii výroby mléka a mléčných produktů v Jižním Tyrolsku, může si v salaši Sennerei Algund sám zahrát na baču a vyrobit čerstvý sýr – samozřejmě s následnou ochutnávkou.

Vánoční atmosféra
Dovolená na statku v Algundu nemá své kouzlo jen na jaře, v létě nebo na podzim, ale také v nejchladnější části roku. V předvánočním čase nastolují správnou atmosféru stánky vánočního trhu, které nabízejí řemeslné výrobky, teplé nápoje a předvánoční lahůdky. O víkendech tu na starých dřevem vytápěných kamnech vykouzlí jihotyrolské speciality, jakou jsou Muas, Apfelkiachl, plentener Ribl nebo Schmarrn. Kdo dostane po návštěvě útulného vánočního trhu v Algundu chuť na nákupy, může si jednoduše splnit svá přání. Stačí pár minut jízdy do Merana, které je odtud jen kousek.

Proč trávit dovolenou v Algundu?
  • Ideální místo na turistickou dovolenou v přírodním parku Texelgruppe
  • Rozmanitá dovolená mezi jabloněmi, vinohrady a konikleci
  • Pestrá kulinářská a kulturní nabídka

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 31 Statky