V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Marling: vesnice plná zážitků

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Marling
Dovolená na statku v Marlingu je příslibem rozmanitých pěších túr vedoucích z údolí až do vysokých hor a také ochutnávání tradičních lahůdek.

Od Meranské kotliny nahoru ke granitovým skalám Ifingeru a dále na jih k porfyrové náhorní planině Tschögglberg: Takovou krajinu budou mít na očích návštěvníci Marlingu, vesnice v nadmořské výšce 363 metrů, která leží jen několik minut od lázeňského Merana. Obec se rozkládá na morénovém valu a všude kolem se rozprostírají ovocné sady a vinohrady, centru dominuje farní kostel Nanebevzetí Panny Marie z 19. století. Kruhový objezd na začátku vesnice zdraví příchozí znakem Marlingu – je jím řvoucí červený lev. O odlitek se postarala umělecká slévárna Dirler sídlící v Marlingu, která je jediným zařízením svého druhu v celém Jižním Tyrolsku.

Dovolená na statku v obci Marling přináší řadu zážitků
Marling má svůj typický charakter staré vesnice a daří se tu tradičnímu zemědělství. V ovocnářské a vinařské vesnici se dodnes řada sedláků živí pěstováním jablek a vína. Kdo stráví dovolenou na statku v Marlingu, spontánně se ocitne v těsném spojení s tradicemi Marlingu a uprostřed všeho dění. Především na jaře se tu nabízejí působivé výhledy do krajiny, kterou zaplaví bílo-růžové květy jabloňových sadů. Tato doba je hodně napínavá, zvláště když za jasných nocí klesnou teploty pod bod mrazu. Sedláci musí vyrazit do sadů a co možná nejdříve spustit postřik chránící stromy před mrazem. Ráno mohou hosté pozorovat téměř neskutečný obraz: Jemné květy jabloní se proměnily pod průhledným ochranným obalem na malé ledové květy.

Turistika pro celou rodinu – ve třech různých výškách
Apartmán v obci Marling bude vaším centrálním výchozím místem na pěší túry po třech různých výškových úrovních – od údolí až na svahy hory Marlinger Berg a na naši nejbližší „domácí“ horu Vigiljoch. Síť jednoduchých rodinných turistických stezek spojuje velkou část oblasti. Taje místních lesů a také informace o zdejším obyvatelstvu přináší turistům přírodní a zážitková stezka. 26 zastavení s informačními tabulemi, lanovým centrem, houpačkami a domečky vede podél hory Marlinger Berg. Lesem procházející zážitkový chodník nabízí 13 podobných zastavení. Také tato stezka patří k nenáročným, a velmi se proto hodí rodinám s dětmi. Kdo tráví dovolenou na statku v Marlingu, určitě si oblíbí také vinařskou stezku „VIA VINI“. Okružní trasa zajímavým způsobem informuje o tradici pěstování vína v této oblasti. Začíná se u vinných sklepů – odtud se pokračuje až co centra vesnice, cestou čeká 14 zastavení na téma „od révy k hroznům a vínu“. Jednou z nejzajímavějších turistických stezek je však i nadále trasa podél vodních kanálů Marlinger Waalweg, která je díky svým dvanácti kilometrům nejdelší stezkou svého druhu v celém Jižním Tyrolsku. Zavlažovací kanály kdysi zřizovali sedláci, aby mohli zásobovat vodou suchá pole. Podél těchto úzkých kanálů vedly malé chodníky, které sloužily správcům kanálů k jejich opravám. Stezka Marlinger Waalweg dnes platí za pohodlnou turistickou trasu. Začíná kousek od vesnice Töll a pokračuje až do obce Oberlana, cestou lze pozorovat fascinující svět rostlin a užívat si nádherné výhledy. Více náročné a kopcovité jsou turistické stezky Marlinger Höhenweg, Eggersteig a Martinsweg. I ty stojí za to.

Opravdová horská kvalita
V sousedství turistických stezek v Marlingu stojí čtyři horské restaurace. Všechny nesou značku „Echte Qualität am Berg“ – opravdová horská kvalita. Tato iniciativa označuje salaše, horské chaty a turistické chaty, které se zavázaly využívat pravou alpskou kvalitu. Kromě mnoha produktů ze statku, které mohou ochutnat ubytovaní v apartmánu v obci Marling, jako jsou vejce, špek, horský sýr, různé ovocné šťávy nebo marmelády, mohou své kulinářské znalosti prohlubovat také turisté: hostinští na svých chatách servírují na slunečných terasách řadu tradičních pokrmů jihotyrolské kuchyně. Například taštičky Ribl či trhanec Schlutzkrapfen, ale také špekové knedlíky se zelným salátem.

Mezi tenisem a prohlídkou jabloňových sadů
Pokud během dovolené na statku v Marlingu nebudete mít chuť trávit každý den v turistických botách, neznamená to, že zde nenaleznete jinou zábavu. V místním sportovním centru si můžete zahrát badminton, plážový volejbal nebo tenis. Anebo nahlédnete za kulisy vinného sklepa, do ovocnářského družstva či soukromé palírny: všechny tyto podniky nabízejí prohlídky výroby a následnou ochutnávku, při níž načerpané vědomosti pocítíte mnoha smysly.

Proč strávit dovolenou v obci Marling?
  • Nenáročné turistické stezky pro celou rodinu ve třech různých nadmořských výškách
  • Klidná a zajímavá vesnice s pěstováním jablek a vína
  • Ideální pro ty, kteří touží po zážitcích

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 19 Statky