V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Plaus: malá, ale pěkná

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Plaus
Plaus patří se svými 700 obyvateli k malým jihotyrolským obcím. Dovolená na statku v obci Plaus bude bez pochyb ve znamení klidu a odpočívání.

Malá obec Plaus leží v Dolním Vinschgau, správně však spadá pod Burggrafenamt. Plaus se nachází jen deset kilometrů od Merana, sousední obcí je živá vesnice Naturns. Plaus má rozlohu necelých pět kilometrů čtverečních, jeho hlavní část zaplnila návrší uprostřed údolního dna. Deset statků Birchberger Höfe stojí u hory Nörderberg.

Dovolená na statku v obci Plaus: žába jako maskot
V minulosti byl Plaus bažinatou oblastí, což se odráží také v názvu obce, protože palus latinsky znamená bahno. Řeka Etsch ovlivňovala po staletí lidské životy – první zmínka o obci Plaus pochází již z roku 1270. Časté záplavy bránily v rozvoji obce, bylo tu jen pár úrodných polí a pastvin. Teprve regulace a přehrazení řeky Etsch přineslo konec záplav. Během dovolené na statku v obci Plaus budete neustále narážet na maskota obce: Je to žába jako symbol vlhké minulosti.

Na dvou kolech po Vinschgau
Po zkrocením řeky Etsch se oblast na dně údolí proměnila v úrodnou krajinu. Dnes se tu pěstuje především ovoce. Rozlehlé jabloňové sady na sebe strhávají pozornost hlavně na jaře, když rozkvetou. Apartmán v obci Plaus je skvělým výchozím místem na cyklotúry po Vinschgau. Dobrá síť cyklostezek vede podél řeky Etsch a okolo rozkvetlých jabloňových sadů – za nimi budou rekreační cyklisté neustále pozorovat hory regionu Vinschgau.

Tanec smrti v obci Plaus
Přímo v centru obce Plaus se nachází farní kostel svatého Ulricha s baňatou románskou věží a gotickou hlavní lodí. Kostel obklopuje moderní umění, které představuje motiv tance smrti na hřbitovní zdi. V roce 2001 vytvořil umělec Luis Stefan Stecher z Vinschgau nový tanec smrti složený z 18 scén doplněný jadrnými verši v dialektu typickém pro Vinschgau. Ukázalo se totiž, že původní malby už nebude možné restaurovat, protože k nim neexistovala žádná dokumentace. Nový tanec smrti je výrazným dílem a obsahově se zabývá životem sedláků – a také jejich věčným průvodcem, smrtí.

Tady načerpáte novou energii
Apartmán v obci Plaus je ideálním výchozím místem na pěší túry po okolních horách. Už z centra obce spatříte impozantní a dodnes obývaný hrad Dornsberg. Rytířský chodník vede okolo hradu a je po celý rok vhodný k okružním túrám až k obci Naturns. Stejně tak mezi obcemi Plaus a Naturns vede stezka Alpine-Well-Fit-Parcours, která je venkovní tělocvičnou. Má délku 1,6 kilometru a na milovníky pohybu tu čekají čtyři zastavení s různými tipy k protahovacím a posilovacím cvikům.

Proč strávit dovolenou na statku v obci Plaus:
  • Klid a odpočinek v domácké vesnici
  • Četné příležitosti k aktivitám po celý rok
  • Dobré napojení na veřejnou dopravu díky moderní železnici Vinschgerbahn