V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Prags

Dovolená na statku v Prags - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Prags je opravdovým zážitkem v přírodě a nabízí mnoho aktivit v okolních Pragserských Dolomitech.

Prags je se svými 650 obyvateli jednou z nejmenších obcí Jižního Tyrolska. Rozprostírá se v údolí Pragser Tal mezi obcemi Welsberg-Taisten a Niederdorf v nadmořské výšce od 1.120 do 3.146 metrů. Obklopují ji Pragserské Dolomity.

Blízko přírody na dovolené na statku v Prags
Oblast leží z větší části v přírodním parku Fanes-Sennes-Prags. Údolí Pragser Tal se rozděluje do dvou větví. V jeho jihozápadní oblasti leží u potoka Pragser Bach obec Innerprags s centry Schmieden a St. Veit, kde bydlí většina obyvatel Prags. Ostatní žijí v malých, po celém údolí roztroušených osadách s tradičními statky. Konec údolí tvoří jezero Pragser Wildsee, za nímž se tyčí hora Seekofel. Druhá údolní větev směřuje na jih. V této části leží obec Außerprags s částí Altprags a se zelenou náhorní planinou Plätzwiese. Na východě tvoří hranici obce Prags mimo jiné hory Dürrenstein a Helltaler Schlechten, za nimi začíná oblast spojená se sousední obcí Toblach.

Uzdravená hraběnka
Léčebné lázně Altprags se nacházejí v části Außerprags. Sirnaté prameny se prý používaly k léčbě už okolo roku 1490 a těšily se velmi dobré pověsti. Také hraběnka z Gorice, Paola Gonzaga, zmiňuje lázně Bad Altprags ve svých cestovních poznámkách. Jako výraz díků za odstranění svých bolestí nechala postavit v obci Moos u Niederdorfu kostel svaté Marie Magdaleny. V roce 1565 udělil arcivévoda Ferdinand II. povolení ke stavbě lázeňské chaty. V roce 1692 byla poblíž lázní zřízena kaple, ve které uzdravení pacienti odkládali na památku své hole. Období největšího rozkvětu lázní se datuje do 19. století, kdy jejich věhlas přesahoval hranice. Na konci 19. století skončila zlatá éra lázní Bad Altprags. Do popředí se protlačily novější budovy jako lázeňský dům Bad Neuprags a hotel Pragser Wildsee. Zdejší lázně se začaly podobat mnoha jiným alpským lázním. Jejich vzestup a sláva začala upadat a podobně jako na jiných místech i zde přinesla konec lázeňství druhá světová válka.

Královna národa Fanů
Vysoko nad obcí Prags a nad jezerem Pragser Wildsee se tyčí hora Seekofel. Je opředena řadou pověstí o národu Fanů, který pochází z ladinských lidových pověstí. Jedna z nich vypráví o tom, že každý rok na první podzimní noc novoluní se zjevuje královna národa Fanů a se svou sestrou-dvojčetem na loďce přejíždejí jezero. Očekávají kýžené časy, ve kterých bude zase vše tak, jako to bývalo v minulosti.

Na běžkách v okolí apartmánu v Prags
Kdo přijede v zimě do údolí Pragser Tal, nalezne v místě Innerprags 3,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh. Další stopy pro běžecké lyžování jsou k dispozici v blízkosti apartmánu v Prags ve vesničce Schmieden a také v Altprags, stopy nechybí ani přímo v národním parku Fanes-Sennes-Prags na náhorní planině Plätzwiese, k níž patří jedinečné panorama Dolomit.

Proč strávit dovolenou v obci Prags?

Apartmány a pokoji