V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Toblach

Dovolená na statku v Toblach - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v obci Toblach je tak různorodá jako obec samotná. Na návštěvníky tu čeká kultura, aktivní dovolená i sýrové zážitky.

Toblach, brána Dolomit, se rozprostírá od nadmořské výšky 1.182 až k třítisícovkám Dolomit a hor Villgratner Berge, hraničí s přírodními parky Drei Zinnen a Fanes-Sennes-Prags. Oblast obce zahrnuje Alt-Toblach a Neu-Toblach a také osady Aufkirchen, Wahlen a údolí Silvestertal. Centrum obce se nachází na lehce stoupající homoli nad místem Toblacher Feld, které je protažením údolí, do kterého se otvírají z jihu údolí Höhlensteintal a ze severu Silvestertal. Pramení zde řeka Dráva, která se pak stáčí k východu.

Klid pro duši na dovolené na statku v Toblachu
Jezero Toblacher See není při svém obvodu 4,5 kilometr nijak velké, přesto je jedinečné: Vodní plocha v nadmořské výšce 1.259 metrů na hranici Sextenských Dolomit a v přírodním parku Fanes-Sennes-Prags vznikla ve starověku zřícením skály. Jezero patří k nemnoha pozůstalým vlhkým oblastem Jižního Tyrolska, je útočištěm pro mnoho zvířat a rostlin. Na okružní stezce okolo jezera se turisté dozvědí zajímavosti o flóře, fauně a geomorfologii této oblasti. Během druhé světové války vyrostly okolo jezera Toblacher See bunkry. Jsou součástí tak zvané Alpské zdi, s jejíž pomocí chtěl Mussolini chránit přístupovou cestu do Itálie. K obci Toblach patří ještě jedno jezero, je jím Dürrensee. Leží v nadmořské výšce 1.406 metrů a spadá do přírodního parku Drei Zinnen, další přírodní park Fanes-Sennes-Prags začíná u jeho západního břehu. Obě jezera jsou památkově chráněná. Řeka Rienz protékající celým údolím Pustertal, pramení na úpatí pohoří Drei Zinnen v oblasti spadající pod obec Toblach. Protíná údolí Höhlensteintal a u Toblachu zatáčí k západu do údolí Pustertal.

Nejlepší hudba ...
… není zapsaná v notách. Už skladatel Gustav Mahler byl unešen Toblachem: „Je tady překrásně a kurýrují tu tělo i duši.“ V letních měsících let 1908 až 1910 strávil většinu svého času ve svém domečku a tady také vznikla slavná 9. symfonie i „Píseň o zemi“. Gustava Mahlera dnes připomínají hudební týdny, které se každý rok konají v nádherných sálech Grand Hotelu Toblach, kde Mahler za pobýval. Mahler však není jediným hudebním vládcem Toblachu. Obec každoročně hostí Mezinárodní sborový festival Hochpustertal. Fascinující na této velké události je s určitostí rozmanitost jejího programu, který zahrnuje lidové písně, gospely a klasické komponisty z celého světa. Zajímavé je také místo konání: Vystoupení sborů se neomezuje jen na sály. Zpívá se na náměstích, v kostelech a na hradech a dokonce i na starých horských chatách přímo v Dolomitech.

Z hor k sýrům
Stejně jako ve zbytku údolí Hochpustertal hraje i dnes v Toblachu podobně jako v minulosti důležitou roli chov dobytka. Na rozlehlých loukách okolo apartmánu v Toblachu se stejně jako před sto lety pasou krávy. Zpracování mléka má v Toblachu 120 let dlouhou tradici, kterou lze pozorovat při výrobě sýrů v ukázkové sýrárně Drei Zinnen. Při té příležitosti je možné ochutnat sýry z údolí Hochpustertal.

Proč strávit dovolenou v Toblachu?

Apartmány a pokoji