V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Pfalzen

Dovolená na statku v Pfalzen - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Z každodenní shonu uniknete na dovolené na statku v obci Pfalzen - díky příjemným túrám a klidným místečkům.

Vpravo od řeky Rienz, nad Bruneckem, leží náhorní planina. Její hlavní atrakcí jsou panoramatické výhledy. Venkovská obec Pfalzen se svými menšími sídly Issing, Greinwalden a Platten spadá do dovolenkového regionu Kronplatz a je jednou z nejslunečnějších obcí celého Jižního Tyrolska. Ne náhodou se silnice, která prochází kolem Pfalzenu, jmenuje Sonnenstraße (Slunečná silnice). U města Bruneck Slunečná silnice odbočuje směrem na sever z Pustertalské silnice a pozvolna přes lesy stoupá nahoru. Lesy brzy končí a střídají je rovná pole a louky plné rostlin. Nad obcemi Issing a Mühlen pokračuje Sonnenstraße ještě jednou zatáčkami nahoru a kolem různých samot až ke sluncem zalité vesnici Terenten s nadmořskou výškou 1.245 metrů.

Místo na slunci během dovolené na statku v obci Pfalzen
Uprostřed luk a polí, u Slunečné silnice Sonnenstraße, stojí mnoho pěkně udržovaných statků, které jsou důkazem, že tu stále ještě hraje prim zemědělství. Silnice je oblíbená především u cyklistů. Stoupání jsou výzvou pro každého sportovního ducha, dá se však zvládnout také v sedle elektrokola. A kdo u obce Vintl najede zpátky na údolní silnici, může pokračovat buď po cyklostezce Pustertaler Radweg, nebo jednoduše nasedne do vlaku jedoucího směrem do Brunecku. To však neznamená, že je náhorní plošina vhodná jen pro cyklisty. Během dovolené na statku v obci Pfalzen je možné vyrážet po různých stezkách od jedné samoty ke druhé, cesta vede po příjemných a dobře značených turistických stezkách. Sami se přitom rozhodnete, na kolik kilometrů si troufnete.

Slunečná poloha je také ideální pro pěstování obilí a chov dobytka. Sedláci dříve bývali na poli od brzkého rána až do pozdního večera. V pět hodin snídali, říkali tomu „Formas“, v devět hodin na poli si dopřáli svačinku neboli „Neina“. V poledne se rozezněly zvony na střechách statků a sedláci věděli, že už je připraveno jídlo. Kdo to měl na pole daleko, nevracel se na oběd domů. Během odpoledne následovala svačina „Marende“, kterou se sedláci posilnili pro zbývající část dlouhého dne. Práce se už nyní udělá rychleji, běh všedního dne však zůstal stejný a jednotlivá jídla se jmenují stejně i dnes.

Malá hor, velký účinek
Nemnoho domů v horské osadě Platten stojí uprostřed prudkých luk vysoko nad obcí Pfalzen. Lze se k nim dostat jen po úzké horské silnici. Z tohoto místa se vyráží k jednomu z nejkrásnějších vyhlídkových míst v údolí Pustertal – k vrcholu Sambock. Z Plattenu tato pěší túra trvá asi dvě a půl hodiny. Máte zájem o tajný tip? Cestou se můžete posilnit skvělými borůvkami. Od vrcholového kříže na Sambocku v nadmořské výšce téměř 2.400 metrů se otevírá výhled na celou Bruneckou kotlinu a na dolomitské vrcholy východním a jižním směrem. Trénovanější turisté s lepší kondicí mohou pokračovat po horském hřbetu až k vrcholům Plattner Spitze a Bärentalspitze. A ještě jeden tajný tip: Tato trasa se výborně hodí na skialpinismus.

Srpy ve znaku obce
Malý hrad Sichelburg je dnes symbolem obce Pfalzen. Toto selské sídlo bylo postaveno stranou vesnice Pfalzen, patrně mělo sloužit jako sídlo pánům z Pfalzenu – první zmínka o stavbě pochází ze 14. století. Asi o sto let později přešel Sichelburg do vlastnictví rodiny Platzzollerových. Dva srpy ve znaku této rodiny dali hradu jméno (Sichel – přelož. srp) a od roku 1968 zdobí také oficiální znak obce Pfalzen. V pečlivě a odborně zrekonstruovaném hradu dnes sídlí restaurace.

Přírodní umění blízko apartmánu v obci Pfalzen
Jednou ročně odemknou obyvatelé Pfalzenu své zahrady. Tomuto dnu se říká „Den otevřených privátních zahrad“ a každý se může procházet po soukromých zahradách Pfalzenu a Issingu a prohlížet si dílo hobby-zahradnic a zahradníků. Otevřené branky do zahrad neumožňují jen prohlídku pestře barevných záhonů. Spatřit je také možné staré umělecké řemeslo - pečení chleba podle starých tradic. Okružní stezka „LandArt“ je naproti tomu přístupná po celý rok. Začíná a končí ve vesnici Pfalzen a její název je i programem: Sedm místních umělkyň a umělců vytvořili na stezce zastávky, takže turistovy oči tu najdou více podnětů. O pozornost si tu říká umění, příroda a kombinace obojího.

Skok do studené vody
Jezero Issinger Weiher ve vesnici Issing je přírodním koupacím rybníkem a malou oázou vhodnou k odpočinku. Vodní skluzavka, vodní fontána a malé dětské hřiště nadchnou především malé návštěvníky Pfalzenu. Koupe se tu od června do půlky září. Hned vedle - tedy také jen co by kamenem dohodil od apartmánu v obci Pfalzen – se nachází lanové centrum Hochseilgarten Kronaction.

Proč strávit dovolenou v obci Pfalzen?

Apartmány a pokoji