V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Terenten

Dovolená na statku v Terenten - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku ve sluncem zalité vesnici: Terenten leží na náhorní planině údolí Pustertal a patří k němu nejvíce slunečných hodin v Jižním Tyrolsku.

Kdo tráví dovolenou v obci Terenten, setká se s dlouhou tradicí zdejšího zemědělství. Chov dobytka a mléčné hospodářství hrají v pustertalské vesnici stále ještě důležitou roli. Zemědělství se tu věnuje více než sto organizací.

Na dovolené na statku v Terentenu uslyšíte klapot mlýnů
Dříve se údolí Pustertal specializovalo na pěstování obilí. Terenten platil za obilnici celého údolí. Vodou poháněné mlýny mlely z obilí mouku, ze které vznikaly v selských kuchyních chutné pokrmy a pečivo. Mlýny jsou dodnes svědky starých časů – především ty, které stojí podél potoka Terner Bach. Naučná stezka Terner Mühlenlehrpfad vede podél těchto historických památek. Projekt „Terner Schmelzpfandl“ si vzal za cíl znovuobnovení tradice pěstování obilí. Místním lidem i přijíždějícím návštěvníkům má co nejvěrněji a co možná nejautentičtěji představit selskou kulturu. Po celý rok se tu konají akce spojené s projektem „Terner Schmelzpfandls“, které můžete během dovolené na statku v Terentenu navštívit, abyste si udělali obrázek o průběhu tradičního roku sedláků. V dubnu nebo květnu se na polích stejně jako v časech předků zasévá. Pěstují se tu však také brambory, zelí nebo hrách. V srpnu se konají Slavnosti mlýnů. K mlýnům se přivede voda, těžké mlýnské kameny se pomalu dají do pohybu a melou zrna na mouku. V srpnu se slaví dožínky a i v tomto případě se jedná o zábavu pro celou rodinu. V říjnu svádějí sedláci krávy z horských pastvin dolů do údolí na statky, kde tráví zimu. Svádění krav je velkou slavností, na které se potkává celá vesnice. Slaví se za doprovodu hudby a s typickými selskými jídly.

Speciality selské kuchyně
Terenten si lze užívat všemi smysly. Během dovolené v apartmánu v Terentenu určitě ochutnáte typické lahůdky ze zdejších statků a poznáte úplně nové pokrmy – dáte si zelnou polévku, pohankovou Ribla, nudle Bluitnudel, polévku ze zrajících sýrů anebo Ziachkropfn, Kirschtakropfn či Tirschtlan – i když nejsou tyto názvy moc srozumitelné, určitě jsou zárukou kulinářských zážitků.

Pamětihodnosti a aktivity v Terentenu
Příroda a kultura fungují v Terentenu ve vzájemném souladu. Dovolenkáři tu rozhodně poznají mnoho zajímavého. Například zemské pyramidy, které vznikly pravděpodobně okolo roku 1837, kdy velké bouře proměnily potok Terner Bach na rozbouřenou řeku. Záplava strhla tři obytné domy, 16 mlýnů, 13 pěchovaček, kovárnu a pilu. Připomínkou tehdejšího špatného počasí jsou zemské pyramidy, které vznikly na stráních v následujících desetiletích působením eroze. 13 lidí neštěstí nepřežilo. Dovolená na statku v Terentenu se nese v duchu široké nabídky pro turisty. Na vlastní pěst je například možné prozkoumat biotop Pircher Moos nebo ruinu hradu Aschburg, které se lidově přezdívá „Rabaschlössl“ (Loupežnický hrad). Schöneckerové, kteří podle pověsti nechali ve 13. století Aschburg postavit, totiž prosluli přepadáváním a plundrováním. V apartmánu v Terentenu však nemusíte trávit jen dovolenou ve znamení klidu a odpočinku. Kdo má chuť, pustí se aktivně na výlety po horách. V létě je možné podnikat nádherné pěší túry, v zimě na návštěvníky čeká lyžařská hora číslo jedna, Kronplatz. Na tomto místě stojí za vidění i muzeum Messner Mountain Museum Corones.

Proč strávit dovolenou v obci Terenten?

Apartmány a pokoji