V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Welsberg-Taisten

Dovolená na statku v Welsberg-Taisten - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Kdo touží po odpočinku, bude navýsost spokojený na dovolené na statku v obci Welsberg-Taisten.

Obec se starým trhovým právem Welsberg-Taisten leží u ústí potoka Gsieserbaches do řeky Rienz. Taisen se nachází na návrší nad vstupem do údolí Gsieser Tal, Welsberg se rozprostírá na dně údolí a zasahuje také trochu nahoru do strání. V obci Welsberg-Taisten bydlí asi 2.800 lidí, jejich domy stojí v hlavních částech Welsberg a Taisten, ale také v osadách Ried, Unterrain i Wiesen. Na návštěvníky tu čeká klid a idylické, sluncem zalité okolí.

Na dovolené na statku v obci Welsberg-Taisten, stejně jako básníci a umělci
S místem je spojeno mnoho známých osobností: například zástupce pozdní gotiky Simon von Taisten a jeho barokní kolega Paul Troger – oba známí autoři kostelních fresek – se narodili právě zde. Dovolenou v obcích Welsberg a Taisten trávili Hugo von Hofmannsthal a Arthur Schnitzler, čerpali zde novou energii a hledali zajímavou inspiraci.

Odbočka na horskou pastvinu Taistner Alm
Aktivní letní dovolenkáři mají v obci Welsberg-Taisten a jejím okolí na vybranou z mnoha turistických stezek, od rodinných až po náročné horské túry. Kromě toho tudy prochází cyklotrasa Pustertaler Radweg, která navzájem propojuje řadu obcí v údolí Pustertal. Na úpatí domovské hory obce Taisten, kterou je Rudlhorn, se v nadmořské výšce 2.015 metrů rozprostírá horská pastvina Taistner Alm, někdy se jí přezdívá Taistner Vorderalm. Jedná se o oblíbené místo místních obyvatel i návštěvníků. Nejen opravdoví znalci alpské květeny tu žasnou nad druhovou rozmanitostí, která zdejší louky v létě promění na neuvěřitelně pestrý koberec. Hospodářství na horské pastvině neutichá ani v zimním období a lze se k ní dostat z více stran. Pokud se vydáte na delší túru, překročíte směrem k pastvině tři vrcholy: Lutterkopf, Durrakopf a Rudlhorn. V zimě lze zdejší krajinu poznávat při túrách na sněžnicích anebo se zpátky z pastviny Taistner Alm spustíte dolů na saních.

Hrad hned vedle apartmánu v obci Welsberg-Taisten
Kdo přijede do obce Welsberg, hned si jí musí všimnout: vysoké věže hradu Welsperg. Hrad je zdejší nejvýznamnější stavební památkou. Ve 12. století ho postavili pánové z Welspergu, trůní na skále, která ze tří stran ostře padá k potoku Gsieser Bach. Jedná se o jádro hradu, které ve středověku bylo středem opevnění. Z centra vesnice Welsberg vede naučná stezka přímo ke vchodu do hradu. Jeho velká prohlídka trvá asi dvě hodiny. Tato túra platí také v zimě za příjemné zpestření lyžařských dnů na Kronplatzu nebo pro běžkaře během dovolené na statku v obci Welsberg-Taisten. V letních měsících se na hradě Welsperg konají různé výstavy a koncerty se skvělou atmosférou.

Útěk hraběnky Emerentia
Hrabě Albert II. von Görz měl dva syny a jednu dceru. Po jeho smrti v roce 1304 se nechtěli synové podělit o dědictví se svou sestrou, která se jmenovala Emerentia. Rozhodli se ji poslat do kláštera ve Florencii. Během cesty ve střeženém kočáru projížděla údolím Pustertal a obdivovala jeho krásu. Když se svým průvodcem, kterým byl šlechtic Bartholomäus von Welsperg, dorazila do Pádské nížiny, řekla prý: „Co budu mít z této krásy, když musím svůj život strávit za zdmi kláštera?“ Bartholomäus von Welsperg měl z těchto slov krásné paní zlomené srdce. Před branami Florencie vyznal doprovázené hraběnce lásku a o něco později se v jednom malém kostelíku vzali. Když se vrátili do Jižního Tyrolska, schovali se před bratry v benediktinském opatství v Innichenu. Opat přinutil bratry k tomu, aby se se sestrou smířili. Na hradě Welsperg se konalo slavností přijetí na počet páru a Emerentia nechal ve vesnici postavit jako výraz díků kostel Matky Boží. Na klenbě na kůru jsou umístěny znaky Tyrolska, Gorice a Welsbergu.

Proč strávit dovolenou v obci Welsberg-Taisten?

Apartmány a pokoji