V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Kaltern

Dovolená na statku v Kaltern - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v Kaltern zjistíte, že si jsou vesnice a Toskánsko bližší, než by se dalo čekat.

Okna s dvojitými oblouky a sloupkem uprostřed, mramorem a kamenem obložená okna i dveře, sloupy, cimbuří, zdobné arkýře a arkády z pískovce. Tyto prvky jsou typické pro stavební sloh svázaný s oblastí Überetsch. Vznikl v dobách dávno minulých, kdy Claudia de‘ Medici, potomek mocné panovnické rodiny z Florencie, byla v 17. století panovnicí celého Tyrolska. Za její vlády přišli do Jižního Tyrolska a také do Kaltern toskánští stavitelští mistři a zdejší budovy nesou dodnes jejich rukopis. Také krajina obce Kaltern jihozápadně od Bolzana připomíná italský region. Má devět částí ležících v nadmořské výšce mezi 200 a 600 metry. Krajina je plná kopečků a návrší, jež protínají vinohrady.

Dovolená na statku v obci Kaltern s historií a historkami
119. Tolik stavební památek se nachází na území obce Kaltern. Především centrum vesnice je historickým klenotem – nenajdete tu dům bez památkové ochrany. Přesto nelze Kaltern přirovnat k nedotknutelným muzejním předmětům. Na náměstí Marktplatz panuje obchodní ruch, navíc tu nikdo netrpí hlady nebo žízní. O to se stará hned několik restaurací, mezi nimiž si mohou hosté vybírat. Kdo má po procházce a obědě v centru města chuť na další pohyb, může vyrazit na túru ke zřícenině Leuchtenburg nebo k pozůstatkům kostela svatého Petra v osadě Altenburg. Odbočku k více než 800 let staré ruině si je nejlepší naplánovat především na jaře nebo na podzim. Jedná se nejen o ideální vyhlídkové místo, ale narazíte tu také na některé ze tří strašidel. Alespoň podle pověsti, která se váže k těmto zdem. Ne tak moc opředená pověstmi, ale o to víc historicky hodnotnější, je bazilika svatého Petra. Dnes už se jedná o ruinu rozpadlého Božího stánku, jehož zbytky pocházejí z 6. století, a je tak jedním z nejstarších kostelů v Jižním Tyrolsku. K bazilice svatého Petra se je možné dostat také jinou, vyloženě divoce romantickou cestou, vedoucí přes rokli potoku Rastenbach. Stezka po schodech, mostech a dřevěných balkonech této soutěsky nikoho nenudí.

Juchání skoro v nebi
Určitě však nemusí během dovolené v apartmánu v Kaltern vést všechny výlety směrem ke svatému Petrovi nebo na Leuchtenburg. Turistické cíle odtud směřují do všech stran. Také jezero Kalterer See je tak známým výletním cílem, že mu věnujeme jeden samostatný text. Kdo se rozhodne vyrazit nahoru, nemusí v žádném případě spoléhat jen na své nohy a na dobrou fyzičku. Kaltern je oblíbenou destinací pro příznivce paraglidingu a rogalisty. Klouzat vzduchem mohou z vrcholů Lavinaspitz a Penegal až na přistávací místa na jižní straně jezera Kalterer See. Nováčkům a dalším zájemcům o toto dobrodružství nabízí zdejší klub paraglidingu tandemové lety. Do stejných výšek ale s o něco menšími nervy se lze dostat lanovkou Mendelbahn, která jezdí z části obce St. Anton a končí v průsmyku Mendelpass. Když byla v roce 1903 postavena, platila za nejstrmější a nejdelší nepřerušovanou zubačku v Evropě. Nemusíte však mít strach. Procházela pravidelnou rekonstrukcí a servisem. Když přijedete do průsmyku, můžete pokračovat pěšky nebo na kole. Mendel má co nabídnout pěším turistům, cyklistům i milovníkům horských kol. To samé platí pro celou oblast Kaltern.

Starší než staří Římané
Týká se to také vína. Když se zabýváte zprávami o starém Římě, je s podivem, jaké výdobytky přinášeli národům té doby při svých výbojných cestách po Evropě. Co se však vína týče, do Kaltern přišli staří Římané příliš pozdě. Když dorazili v roce 15 před naším letopočtem do Récie, jak se tato oblast tehdy jmenovala, našli tu už rozvinutou kulturu pěstování vína. A protože je víno z Kaltern starší než staří Římané, je tak říkajíc čestným občanem obce. Vinařské muzeum v centru Kaltern a naučná vinařská stezka u vinařství Castel Sallegg popisují význam vína pro historii i přítomnost celé provincie. Hlavní roli hraje také při akcích pořádaných v Kaltern, jako je například vinařský turistický den Kalterer Weinwandertag a Kalterer Wineparty na jaře a dny vína Kalterer Weintagen vždy na podzim.

Proč strávit dovolenou v Kaltern?

Apartmány a pokoji