V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Kurtatsch

Dovolená na statku v Kurtatsch - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Během dovolené na statku v Kurtatschi brzy pocítíte, že se zde jih přestěhoval daleko směrem na sever.

Pohled na klimatický diagram obce Kurtatsch ukazuje: Tady udává ráz počasí - především slunce. Jeho milovníci ocení, že tu na ně čeká čtyřikrát více slunných než deštivých dnů a nejvyšší letní teploty v průměru dosahují hranice okolo 28 °C. Stejnojmennou obec tvoří šest částí. Leží, jak jinak, na jihu Jižního Tyrolska, v nížině Unterland. Mírné klima vytváří ideální předpoklady pro zdejší krajinu. Každý kousek půdy, pokud není příliš kamenitý, se využívá k pěstování ovoce. Proto téměř čtvrtina rozlohy obce připadá na vinohrady a jabloňové sady. Jablka a víno však zdaleka nepředstavují vše, co v této oblasti stojí za vidění.

Dovolená na statku v Kurtatschi: nastává čas vína
Centrum obce Kurtatsch je plné tradičních budov a šlechtických sídel, které návštěvníky přenesou do dob minulých. Historii se věnuje také muzeum vývoje člověka „Zeitreise Mensch“, které bylo zřízeno v jednom z nejstarších statků ve vesnici – v sídle „Ansitz am Orth“. Muzeum lze navštívit jen po ohlášení předem, na druhou stranu je přístupné celoročně. S pomocí několika instalací dokumentuje náš vývoj od doby kamenné až do nynějších časů – od lovců divoké zvěře až po lovce zážitků. Na dovolené v apartmánu v Kurtatschi se však nebudete zabývat jen minulostí, ale samozřejmě také současností. Vinohrady tu propůjčují krásu krajině a vinařství Kellerei Kurtatsch z hroznů vinné révy vyrábí skvělá vína. Jak vše probíhá, to se lze dozvědět při procházce po naučné vinařské stezce vedoucí z Kurtatsche do obce Entiklar. Když dorazíte do cíle, můžete si prohlédnout zámek Castel Turmhof a jeho sklepy s vínem. Pokud by dětem ve sklepech měla být zima, mohou prozkoumat zámeckou zahradu patřící ke Castelu Turmhof, ve které se nacházejí sochy pohádkových a dalších bájných postav ukryté v jeskyních, rybnících a na malých ostrůvcích.

Den za dnem, místo za místem
Kromě obce Entiklar byste si měli naplánovat i výlety do dalších částí této oblasti. Samota Hofstatt a vesnice Penon jsou pěknými cíli pro turisty, ke kterým se lze dobře dostat i pěšky z Kurtatsche. Naplánujte si také odbočku do míst Graun a Oberfennberg, pokud máte v oblibě chození. „Graun“ má v překladu trochu děsivý název, ale ve skutečnosti jméno obce s žádnými hrůzami nesouvisí. Spíše naopak, Graun může znamenat také korunu, což rychle pochopíte, když spatříte královský výhled na celou jihotyrolskou nížinu. Šestá část obce, Oberfennberg, leží na náhorní planině Fennberger Hochplateau nad Kurtatschem. Můžete si tu prohlédnout samotu Fennhals, k níž patří dvanáct více než 40 metrů vysokých a přes 100 let starých mamutích stromů a také téměř 3.500 let staré pece používané na tavení mědi, ty pocházejí z doby bronzové.

Střecha nad Kurtatschem
Hora Fennberg si zaslouží ještě jednu důležitou zmínku. Spolu s protějším vrcholem „Geier“ tvoří tak zvanou „Salurner“ Klause, která je politickou a jazykovou hranicí mezi Jižním Tyrolskem a italsky mluvícím Trentinem. Kdo tedy ještě zblízka nezažil hranici různých jazyků, neměl by si nechat ujít túru tímto směrem ze svého apartmánu v obci Kurtatsch. Hora Fennberg nabízí i další zajímavé cíle. Mimo jiné začíná v místě Fennhals asi čtyřhodinová túra na horu Tresner Horn s nadmořskou výškou 1.812 metrů, která je nejvyšším bodem celé oblasti. Kdo dává přednost jízdnímu kolu, udělá nejlépe, když se vydá nahoru k jezeru Fennberger See a zchladí si tam své unavené nohy.

Proč strávit dovolenou v oblasti Kurtatsch?

Apartmány a pokoji