V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
WEB
Back Home
Dovolená na statku v Tscherms

Dovolená na statku v Tscherms - Pokoje k pronájmu nebo apartmány v Jižním Tyrolsku

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Tscherms nabízí krásné pěší túry po idylickém okolí. V obci se nachází jedinečný zahradní labyrint.

Tscherms obklopují vinohrady a ovocné sady, nachází se uprostřed údolí Etschtal v nadmořské výšce 290 metrů. Vesnice ležící mezi Lanou a Meranem vyzařuje naprostý klid, domy jsou součástí krajiny a vytvářejí idylický soulad s ovocnými stromy a keři vinné révy rostoucími v okolí. Hluk a spěch tady patří mezi neznámé pojmy, to však neznamená, že by obec Tscherms byla odříznutá od zbytku světa. Lázeňské Merano se svou širokou nabídkou kulturních akcí a příležitostmi k nakupování leží odtud jen pět kilometrů. Také vesnice samotná má svým hostům co nabídnout.

Dovolená na statku v Tscherms: mezi svědky časů minulých
Na morénovém návrší na úpatí hory Marlinger Berg trůní symbol obce Tscherms: hrad Lebenberg. Postavili jej Páni z Marlingu ve 13. století a zůstal v jejich vlastnictví do roku 1426, kdy jej převzali Pánové z Fuchsu. V následujících staletích prošel hrad dalšími přestavbami a nabyl na velikosti. Od roku 1924 patří holandské rodině, která dodnes část tohoto plně zařízeného hradního areálu patřícího k největším v Jižním Tyrolsku obývá. K prohlídce francouzské zahrady, kaple, středověké sbírky zbraní a rytířského sálu s velkými freskami na zdech si je vhodné vyhradit dostatek času. Za vidění stojí také farní kostel zasvěcený svatému Šebestiánovi a malý kostelík svaté Anny ze 17. století. Dovolená na statku v obci Tscherms se však nenese jen ve znamení důstojných staveb a jejich historie. Klidně už si můžete plánovat také program na vaše turistické a cykloturistické výlety.

Túry a cyklotúry
Kdo sní o klidné turistické dovolené, bude v obci Tscherms na správném místě. Na výběr budete mít mezi stezkami na stráních údolí, okružními túrami, stezkami podél zavlažovacích kanálů nebo se můžete pustit nahoru k salaši či horské chatě Naturnser Alm. Turistické stezky jsou nenáročné a ideální pro celou rodinu – platí to především pro vodní kanály. Zavlažovací kanály využívali dříve sedláci k přivádění vody k suchým stráním. K udržování těchto kanálů vybudovali chodníky. Ty jsou dnes díky zajímavé krajině, kterou procházejí, a své blízkosti k vodě, velmi oblíbeným cílem procházek a túr. Průchozí jsou navíc téměř po celý rok. Patří mezi ně například Marlinger Waalweg, jehož jižní závěrečný úsek nese jméno Tschermser Waalweg. Kdo chce, může si jej prodloužit o pohodovou túru okolo hradu Lebenberg. Další turistické stezky a cyklostezky se nacházejí v nedaleké turistické oblasti Meran 2000 nebo v sedle Vigiljoch, z apartmánu v Tscherms se k nim lze dostat velmi rychle.

Navštivte statek Kränzelhof
Dovolená v apartmánu v Tscherms nabízí vedle pěších túr a cyklotúr také další zábavu. Volný čas tu lze trávit návštěvou koncertů, které se stejně jako malé bleší trhy pravidelně konají na náměstí. Za viděnou určitě stojí středověké šlechtické sídlo Kränzel v ulici Gampengasse, k němuž patří kouzelný zahradní labyrint otevřený od března do listopadu. Na 20.000 metrech čtverečních se tu nachází sedm zajímavých zahrad statku Kränzelhofes, kde si každý přijde na své: konají se tu umělecké výstavy a instalace, meditační cvičení v zahradním labyrintu, prohlídky zahrad a k tématu víno s ochutnávkou a mnohé další. V bývalém mlýnu, kde před mnoha stovkami let mleli obilí na mouku, se nachází gurmetská restaurace „Miil“.

Proč strávit dovolenou v Tscherms?

Apartmány a pokoji